Mám 45 rokov a som sama

23. mar 2024

Mám 45 rokov a som sama a citim sa sama. Neviem to zmenit. Popravde som nikdy nemala vela kamaratov, som skor introvertny typ cloveka, aj ked v mladosti to bolo ine a s konzumaciou alkoholu som bola extrovertna a zhovorciva. Ale vzdy som mala max 2 kamaratky, lepsie som si vsak rozumela s muzmi a mala som najlepsich priatelov. Neskor som si nasla priatela/partnera a jeho kamarati sa stali aj moji kamarati, boli sme spolu viac ako 15 rokov. Po tych rokoch som sa s nim rozisla, nevidela som svetlo na konci tunela a nechala som ho ja, po zasnubach. On sa samozrejme urazil a vsetci jeho kamarati odisli s nim. Tak som ostala sama. Mihli sa okolo mna muzi, ktori chceli nieco viac, ale kedze ja som to tak necitila, kamarati byt nechceli. Focusovala som sa teda na rodicov a vsetku lasku a pozornost som venovala im. Ale zial obaja zomreli a ja som zostala uplne sama. Rodinu nemam, so sirsou rodinou sme nikdy nemali kontakty. Kvoli zdravotnym problemom som musela zostat doma na ID. Ale aj ked som pracovala, nikdy som si tam nenasla nejake velke priatelske vztahy. Mojou najlepsou priatelkou bola dlhe roky moja mamina. S nou som chodila na vylety, do kina, do divadla, spolu sme dokazali prekecat cele dni. S jej odchodom som prisla o vsetko a neskutocne mi chyba. A tak som sama. Bez priatelov, bez rodiny, bez partnera, bez nikoho. Ani neviem, ci sa mam pridat do nejakej sekty alebo co....Skusala som pozerat rozne skupiny na FB, kde zeny hladaju kamosku, ale vsetky chcu niekoho na turistiku, na sporty a cestovanie a ja zial toto zdravotne nedam. Co by ste mi poradili? Nie som ten zhovorcivy typ, nenajdem si len tak lahko priatelov. A naozaj mne nikto za den nezavola, nenapise, neopyta sa ma, ako sa mam. Jediny socialny kontakt mam u lekara alebo v obchode. Citim sa velmi osamelo :/

anos18
23. mar 2024

A odkiaľ si? Je to podstatná informácia

autor
23. mar 2024

@anos18 neviem, ci je pre toto tu podstatna informacia. Kedze tu na MK su zvacsa maminy s detmi, co asi nie su moja cielova skupina, neviem. Som z KE.

anos18
23. mar 2024

No veď napríklad, sú tu rôzne ženy, aj s odrastenymi deťmi, a možno by ste spolu mohli vybehnúť na kávu a tak. Ja síce osamelá nie som, no rada sa zoznamujem s novými ľuďmi, kľudne by som na tu kávu šla, no Košice sú veľmi ďaleko pre mňa 😁

derdia
23. mar 2024

Tak skus najst priatela v Bohu. A nebude ti chybat nic. Ale samozrejem rozhodnutie je na tebe.

autor
23. mar 2024

@derdia ja verim v Boha, aj som vzdy verila, ale to ziveho cloveka nenahradi. Dnes som bola na cintorine, zase sama.

reanda
23. mar 2024

tak venuj svoju lasku samej sebe.. venuj sa sebe.. opytaj sa sama seba, ako sa mas.. a co mozes urobit pre to, aby si sa mala dobre.. konecne mas na to cas.. ak mas zdravotne problemy, tak by ti to asi aj prospelo.. zamysliet sa nad svojim zivotom a jeho obsahom..
a inak mas skvelu zivotnu skusenost, ze si mala taky super vztah s mamou.. niekto take cosi nezazije vobec.. take suznenie.. nikdy.. s nikym .. takisto je super, ze si nezostala v nevyhovujucom vztahu, ale radsej si odisla 👍 .. vies, kolko ludi zije vo vztahoch, ma aj okolo seba roznych ludi, rodinu, ale pritom je ovela horsie sam, ako ty? lebo si s nikym z nich aj tak nerozumie? teba aspon nikto neotravuje 😀

bela30
23. mar 2024

Aka cast KE? Mas nejake poziadavky na kamaratku? Myslim vekove, alebo pod.?

megg1
23. mar 2024

V prvom rade nehladaj kamosky a kamosov. Mas 45!, najdi si chlapa, napr.cez zoznamku. Vyskusaj stary znamy pokec, nevide s jednym, vijde s druhym. Co sa tyka toho ex a toho svetla na konci tunela...nuz to svetlo je fakt az na konci a vztahy su tazke...nevieme, co tam bolo, ale nie vzdy je rozchod ta spravna volba, niekedy sa treba posunut spolocne, vo vyssom veku to plati dvojnasobne. Nic co je kvalitne nie je lahke. Najdi si lasku , alebo aj rodinu, muza s detmi, vela stastia ti prajem. A hlavne uz necakaj, po 50tke to bude este tahsie, hadam nechces bez chlapa prezit zivot a ak ano, smer rehola. Nebudes osamela a budes mat kamosky, je to o prioritach a dolezite je nieco s tym robit. Ved tu nie sme navzdy a kto iny ti pomoze ak nie ty sama, to plati na kazdeho, svoj zivot mas vo vlastnych rukach. Dolezite je ho zit stastne

monro
23. mar 2024

Tvoj zdravotný problém Ti nedovoľuje zamestnať sa aspoň na čiastočný úväzok? Alebo nejaká brigáda? Keby si chodila pravidelne medzi ľudí, uľavilo by sa Ti.

matovicova
23. mar 2024

U nás v meste su denné kluby pre seniorov. Hrávajú šachy, petang, alebo sa len tak stretávajú a rozprávajú. Skús sa informovať u vás na miestnom úrade, aké sú možnosti. Viem, že nie si zďaleka senior, ale možno tam budú aj mladší, tiež osamelí ľudia 🙂

Neuvažovala si nad psíkom? Pri venčení získaš veľa kontaktov. Alebo ak nezvladas venčenie, tak možno mačička by ti mohla robiť spoločnosť.

Širokej rodine môžeš zavolať aj ty prvá. Nikdy nie je neskoro. Aj keby ste mali pokecať len o počasí, za pokus to stojí.

Sekta by ťa len obrala o majetok, to nemáš za potreby.

anos18
23. mar 2024

@matovicova Veď ona nie je senior predsa. Ja mám 52 a zďaleka sa ako senior necítim 😁

reanda
23. mar 2024

@matovicova co by robila 45 rocna v klube pre seniorov ? 😀

autor
23. mar 2024

@matovicova mám 45, nie 65 🙂 Nie nad klubom pre seniorov som nerozmýšľala. Petang hrať nechcem a šachy neviem. Ani ma to nebaví. Psíka mať nemôžem, kvôli alergii. Ale ani psík nenahradí človeka. Mačičku som mala a bol to problém, s tou alergiou. Širšia rodina je v každom prípade na západnom SVK.

megg1
23. mar 2024

45 je malo na to ze si len doma a len sama, bolo by fajn popozerat si aj pracu na ciastocny uvazok. Cize v prvom rade praca aspon na styri hodiny niekam pojdes, v druhom rade chlap, trosku ozivy zivot, najdes lasku, potom nejake hobby popri praci muzovi, venovat sa trosku aj sebe, nieco zarobis, nieco si kupis, niekam spolu pojdete...

mabenn
23. mar 2024

ake mas zdravotne problemy?

autor
23. mar 2024

@megg1 doma som teraz cerstvo, pracu som ukoncila pred 2 mesiacmi, ked budem na tom lepsie, zamestnam sa.

betulinka1
23. mar 2024

Kamoska v Ke chodila tancovat, sama sa tam vybrala. Nasli sa tam dobra partia. Nasla si tam muza, maju dcérku. Ke nie je male mesto na to aby si si tam nenasla nejaky záujmový kruzok pre dospelych.

reanda
23. mar 2024

2 mesiace? vsak to si este ani nestihla poriadne byt sama.. daj tomu trochu cas, nie hned v panike hladas, kym by si zaplnila prazdnotu.. ta prazdnota je niekedy velmi osozna.. mozes v nej najst samu seba.. potom sa konecne nebudes citit sama, ani ked budes uprostred sahary 🙂 .. zivot moze byt aj o niecom inom, ako nejak to tu prezit a moc sa pri tom nenudit.. najst si chlapa, aby ti 'trosku ozivil zivot' paneboze 🙄

autor
23. mar 2024

@reanda ja som v praci kamosov a kamosky nemala. Bola som viac osamela, akokeby som do prace nechodila. Nebola som tam rada. Zial tu pracu som neznasala.

hylary
23. mar 2024

Nájdi si zamestnanie, uvidíš, hneď ti bude lepšie :🙂spoznas nejakých nových ľudí, kolegov, a možno sa aj postasti nejaký vzťah 🤗 nezufaj, všetko bude dobre, treba myslieť pozitívne aj keď je to ťažké 🍀

autor
23. mar 2024

@hylary pracu budem riesit buduci rok, ak vsetko pojde dobre. Ale chcem robit z domu, nie v office.

anos18
23. mar 2024

A možno môžeš skúsiť popracovať aj na sebe, introvert sa asi nestane extrovertom, ale keď si niekde, tak môžeš skúsiť začať s niekým rozhovor. Urobiť aspoň maly krôčik k zmene. Ja sa skoro všade, kde som, prihovorím ľuďom, keď sa mi niečo páči, pochválim aj cudzieho, napr. šaty, vlasy, ... človeku pochvala dobre padne a ja mám radosť, že som niekoho potešila. No ja som extrovert 😁

rozculena
23. mar 2024

vezmi si psa z útulku 😉pri venčení sa zoznámiš s inými psíčkarmi 🐶

autor
23. mar 2024

@rozculena prosim citaj, potom pis, dakujem 🙂

reanda
23. mar 2024

tak kamosov si nemala, ale mala si aspon nejaky 'socialny kontakt', ako sama pises.. u lekara a v obchode tiez nemas kamosov, predpokladam.. teraz, ked uz nie si vyrusovana ziadnym intenzivnym socialnym kontaktom, mas priestor venovat cas svojej dusi.. a zisteniu, o co ti v zivote vlastne ide.. aby si nemusela byt v praci, kde to neznasas a dostane ta odtial az zdravotny problem.. ta samota je fakt prospesna.. nehladaj kamaratov, ktori ta budu odvadzat od seba.. venuj si ten cas.. neboj sa toho.. vysledky budu stat za to 🙂

elisebah91
23. mar 2024

Nie som z KE ale ak chces môžme si písať, povzbudzovať sa 😉 som na RD s troma deťmi. Liptov

rozculena
23. mar 2024

a čo zlé som napísala? keď chodíš do obchodu,tak nezvládneš prechádzku s čivavou? Chcela si sociálny kontakt..........vieš,s koľkými ľuďmi som sa zoznámila ja,keď som si zaobstarala psa?Dokonca aj s mužom...

autor
23. mar 2024

@rozculena ved pisem, ze nemozem mat psa, ani macku.

rozculena
23. mar 2024

ja som reagovala na zadanie,tam nič také nepíšeš......

autor
23. mar 2024

@rozculena myslis, ze ak by som mohla mat psa alebo macku, tak ich davno nemam? A za dalsie, pes je super, ano to bez debaty. Ale ludsku blizkost ti nevynahradi. nemozem mu zavolat, napisat. Jednoducho to nie je clovek. A este raz, ak by som mohla mat psa, tak ho davno mam.