Mám pocit, že ma sestra nenávidí

21. okt 2023

Ahojte ani neviem co ocakavam od tejto diskusie, mam sestru mladsiu o rok a pol.. mam silny pocit ze ma nenávidí. Casto premyslam preco je tomu tak, mam uz druhu svagrinu s prvou sa brat rozviedol, bez dovodu sa so mnou prestala rozpravat. Po tom co zacala komunikovat s mojou sestrou. Tato nova svagrina bola vcera za mnou so slovami ze sa mi už dlho vyhyba lebo moja sestra jej hovorila o mne strasne veci vzdy ked bola opita. Ale ze cim dlhsie si ma vsima ma skor pocit ze moja sestra na mna žiarli a chce mi ublížiť....Uprimne dorazilo ma to . ... Prečo vlastná sestra ubližuje??? Na mojom mieste by ste ju konfrontovali? Manzel to chce... Ja uz chcem iba rezignovat nevládzem...

syslik81
21. okt 2023

sadnite si vsetci spolu brat sestra ty a aj svagrina pripadne rodicia ak teda svagrina bude suhlasit a vydyskutujte si to .. povedz jej ze nechapes kedze ty ju mas uprimne rada a bola by si stastna ak by sa vase vztahy urovnali a vydyskutovali si nezhody ak neake voci tebe ma

pribinak
21. okt 2023

Asi by som ju nekonfrontovala, nevidím zmysel, otočí to celé proti tebe a ešte ty budeš tá zlá. Bude robiť nechápavu a ešte viac za tvojim chrbtom ohovárať

Skôr by to u mna bolo že 0 kontakt. Proste žiadne stretávanie, nič. Žiadne telefonáty a potom keby sa pýtala, tak len sucha odpoved, že nech sa zamyslí a určite ten dôvod vie a odporucas jej prestaň piť

matullienka
21. okt 2023

neviem či by som ju konfrontovala ale by som jej povedala, že ma mrzí, že ako sestra dokáže o tebe rozprávať klamstvá a ohovárať ťa po rodine. Že má to mrzí, ale tým ako sa správa mi ubližuje a to si nenechám a po tom všetkom považujem naše vzťahy za ukončené. Viac by som ju nekontaktoval

maminkadeticiek
21. okt 2023

Urcite ju nekonfrontuj.To nema zmysel.Keby chcela nieco konstruktivne riesit,keby mala nejaky kontretny problem,urobila by to davno sama,evidentne je to ten zakeracky typ cloveka,skratka od chrbta.Naozaj pravdepodobne sa jedna o zavist a ano tato sa nevyhyba ani rodinam,ani surodeneckym vztahom.Travila by som s nou tak malo casu ako sa da,ziadnu negativnu energiu v zivote urcite nepotrebujes.Zavist je najhorsia z ludskych vlastnosti,dokaze narobit obrovsku skodu.Vyhybaj sa jej,neber si ju prilis osobne a svagrinej povedz,ze si cenis,ze ti to povedala,ale ze s tym nemozes nic robit.Nevies ovplyvnit kto co o tebe poza tvoj chrbat rozsiruje,preto je dobre ze si robi vlastny nazor a ze veris,ze ked sa naozaj spoznate,ze mozete byt priatelky.A nechaj to tak,sestru neries.

autor
21. okt 2023

Ďakujem za odpovede.. rodicov poriadne nemam otec je alkoholik mama nas opustila... O to viac to boli.. ale utvrdili ste ma ze nejdem konfrontovat.. stopnem kontakt.. ale nieje to prvy krat co idem stopnut kontakt.. myslela som si ze sa uz zmenila ale som len naivna hlúpana.. ona má proste uplne matkinu povahu.. snad jej to stalo zato ..

alickapusinka
21. okt 2023

Vykašľať sa na ňu tuto by som zas sestru ani nepovažovala. Je to obyčajná zákerná krava ktorá TI ako sa povie nebude váhať nožík strčiť pod rebro to je obrazne to sa tak hovorí. Neboj niečo sa jej stane a bude potrebovať tvoju pomoc. Nemyslím nič zlé ale vtedy to osud zariadi tak že budeš to mať iba TY iba TY jej pomôcť tak príde. Zbytočne sa jej nevnucuj načo. Nemá to žiaden zmysel bude to robiť aj tak. Také to typy si nedajú pokoj vlastná skúsenosť súrodenci.

queen_mary
21. okt 2023

@pribinak ty musis mat super vztahy 😀

Autorka, zakladom je komunikacia. Otvorene sa porozpravat, ak to nepomoze a ty si povies, ze si pre vas vztah spravila co si mohla, tak potom by som isla na to ako @pribinak

thereisabear
21. okt 2023

Určite by som sa jej na to spýtala medzi 4 očami, ale neočakávala by som veľa z toho rozhovoru. No aspoň by som mala čisté dušu na mieste, že som to skúsila.

pribinak
21. okt 2023

@queen_mary mam, je nás 6 súrodencov ale my sme inak vychovávaní

ivka1163
22. okt 2023

Tiez mam jednu sestru s ktorou sa presne kvôli tomu ako ty nestretavam, je zákerná a vypočítava, ohovára kade chodí, ale už ju neriešim, je mi ukradnutá.. Ja som sa pokúšala zo začiatku o diskusiu, no zbytočne, takému človeku je zbytočné niečo vravieť a vysvetľovať, vždy si to otočí ako chce.