Máte s bývalými partnermi kamarátsky vzťah?

sima338
28. mar 2022

Ahojte,

Máte s bývalými partnermi kamarátske vzťahy? Totiž, s bývalým mužom máme po rozvode už dobré kamarátske vzťahy, v pohode ideme na obed, bavíme sa o dcére, pracovných veciach, o živote, samozrejme nevídame sa každý deň, ale občas si napíšeme a dáme obed, večeru, len tak kávu, ako čas s kamarátkou/kamarátom.

Problém je môj bývalý partner, sme rozídení len krátko, rozišli sme sa slušne, nemyslím na návrat k nemu, ale rada by som, keby ostal v mojom živote ako kamarát, sem-tam niekam zájsť pokecať o živote, máte taký kamaratský vzťah, ale neviem, či o to stojí, neviem, ako to dať najavo, aby si nemyslel, že ho chcem späť ako partnera alebo mu chcem prekážať v budúcich vzťahoch. Naozaj by som ho len rada občas videla ako kamaráta a on sám mi povedal, že ma má stále rád ( nemyslím už v partnerskej rovine )

Myslíte, že môže také kamaratstvo fungovať alebo by som sa ho mala radšej úplne vzdať?

Ďakujem.

Pekný slnečný deň!

petricka22
28. mar 2022

@sima338 samozrejme, ze to moze fungovat a je tisickrat lepsie pre vase dieta, ze mate vztah ptiatelsky, ako keby ste boli na noze. Ale podla mna sa zbytocne zaujimas o to, co si on mysli/nemysli. Pokial v tom mas ty jasno, tak nemas co riesit.
Zmena potom moze nastat, ked si najdete inych partnerov a ti budu ziarlit na vas nadstandardny vztah. Myslim, ze potom z tych kaviciek zide 😀
Ale aj ja mam s ex podobny vztah (bez kaviciek) a vieme sa potom normalne dohodnut a nerobime si napriek… skor si vychadzame v ustrety

sima338
autor
28. mar 2022

@petricka22 Skôr mi ide o to, že som síce bývalého partnera ( teraz nemyslím ex manžela ) stratila ako partnera, ale mám ho rada, rada by som ostala v kamarátskom vzťahu a občas ho videla. Len neviem, či on ako muž to nemá inak, že by si myslel, že ho znovu chcem ťahať do vzťahu a podobne...

d_anica
28. mar 2022

@sima338 Môže to fungovať, vždy je to len o ľuďoch. Môj manžel zostal so svojou bývalou kamarát (deti nemali) a aj ja som si ju obľúbila. Občas si telefonujú, sem tam sa navštevujeme, pomáhame si keď treba. Podľa mňa je to pekný vzťah.

7lenka11
28. mar 2022

Uf, niektorí ľudia sa ťažko pretransformujú z ex partnera na kamaráta. Sami si musíte nastaviť pravidlá fungovania a mantinely vzťahu... Dá sa to, len nie každý je ochotný chodiť s bývalkou na kávu a tváriť, že sme super kamoši. Ja teda s bývalými frajermi kontakt neudržiavam. S jedným by som nemala problém, ak by som ho stretla na ulici. Ale proaktívne ho nekontaktujem, keďže má svoju ženu a deti. S ďalšími dvoma nemám vôbec záujem byť v kontakte, keďže mi ublížili a nerozišli sme sa v dobrom...

panda21
28. mar 2022

My tak fungujeme od rozchodu. Deti sme nemali. Len sme nefungovali dobre ako partneri, ale kamaráti sme boli skvelý. Nevideli sme dôvod to ukončiť úplne. Ostali sme kamaráti, úžasný, beriem ho ako najlepšieho, vždy ma poznal lepšie ako ja sama. Chodí k nám na kávu, pokecat, s mojím mužom na pivo, s jeho priateľkou rada pokecam. Milujú nášho syna, je mu ako krstný. Jeho mamina, babka a brat nás stale pozývajú na grilovacky, celé leto sme u nich na dvore s mojim mužom a synom. Bývalého mamina mi aj často píše (bola som jeho prvá a zároveň sme boli spolu dlho) tak ma brala ako vlastnú. Strašne ich mám všetkých rada a som šťastná, že prijali môjho muža a nášho syna tak super 😊

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akinom0077
28. mar 2022

@sima338 Ano mam z byvalym velmi dobry vztah

sima338
autor
28. mar 2022

@panda21 To je krásne. 🙂 Ja ho mám rada tiež ako človeka, ako partneri sme si nesadli, resp. každý sme mali inú predstavu ako ďalej, ale rada ho uvidím, pokecám, pokojne mu doprajem novú partnerku, nie je to o tom, že ho chcem zase uloviť :Dddd

sima338
autor
28. mar 2022

@viestta On sa nevyjadril nijako, od rozchodu to nie je dlho, samozrejme nešlo to hneď vídať sa ako kamaráti, ani s ex manželom to nebolo hneď, skôr som myslela tak časom

sima338
autor
28. mar 2022

@7lenka11 Aj to mi napadlo, tlačiť nikoho do ničoho nechcem, on sám mi po rozchode napísaal, že keď sa budem chcieť stretnúť, nech napíšem...neočakávam od toho iné...ale keby nechce, samozrejme iné ako rešpektovať mi neostáva...

petricka22
28. mar 2022

@sima338 to nemoze nikto vediet, ako to bude brat… ked sa tak stane, tak to uvedies na pravu mieru…

sari24
28. mar 2022

Áno s každým jedným mám dobrý vzťah ale neviem či ho nazvať kamarátskym, pretože nemám potrebu vyhľadávať ich spoločnosť a chodiť s nimi na obedy, príde mi to zbytočne. Každý z nás má svoj život a prakticky má po rozchode nezaujíma čo ten človek robí. Na druhej strane ak sa náhodne stretneme na ulici tak dve tri konverzačne vety prehodíme. Hlavne posledný bývalý ma tiež priateľku s ktorou žije, ja žijem so svojim partnerom a bolo by mi divné ísť na obed s ex a tliachat o zivote. Vôbec by som na tvojom mieste pri druhom ex na to netlačila a nechala to tak.

diamond007
29. mar 2022

@sima338 nie každý človek vie byť kamarát. Z tvojej strany to síce kamarátstvo byť môže, ak z jeho nie , tak bohužiaľ tadiaľ cesta nevedie a bude sa iba trápiť.

Ani s jedným mužom nemám zle vzťahy, avšak so žiadnym nechodím na kávu (presťahovala som sa inam). Určite keby som ho stretla tak s ním v pohode pokecáme aj si sadnem na kávu ak by sme mali čas, ale nedohadovala by som sa cielene.

sima338
autor
29. mar 2022

@diamond007 Musím sa ho asi spýtať, či s tým bude okej sa sem tam vidieť kamarátsky, mne on v živote chýba, mám ho rada ( už inak ako partnera, samozrejme ) ale nútiť alebo tlačiť by som ho do ničoho nechcela. Nechcela som ho pýtať priamo, ale asi to urobím, nech je všetko ako má...

hefo
29. mar 2022

Ak máte spoločné dieťa, tak je veľmi dobré mať korektný (nemusí byť priamo kamarátsky) vzťah, ale pokiaľ vás už nič nespája, tak je lepšie sa odstrihnúť úplne a neudržiavať vzťahy nijaké.

sima338
autor
29. mar 2022

@hefo Zaujímavý pohľad, tiež dáva zmysel...

adkalu
30. mar 2022

@sima338 môže, ja mam taky, bola to veľká láska, ale skončila, on chcel sobáš, ja som bola mladá, vahava a jeho to po rokoch prestalo baviť, zrazu som chcela sobáš hned😁. Rozišli sme sa. My sme si rozumeli veľmi ako ľudia, ihneď po rozchode sme kamoši neboli, cítili sme krivdu, sklamanie, ľútosť atď. Po čase sme opäť komunikovali, ale bez emócií, rozoberali sme všetko, je to asi šialene, nikdy som nemala pre takýto druhá kamarátstva pochopenie, ale u nás sa to partnerské vytratilo, ale priateľstvo, rešpekt a úcta ostalo. Dokonca som s nim konzultovala aj môjho manžela. Už dlhé roky patrí k najbližšej rodine, som zato vdacna, boli sme si na svadbách, stretávame na oslavách a pomahame si. Našiel si skvelú ženu a osobne si myslím, že k nemu pasuje viac ako by som pasovala ja. Ale sú to už roky roku e, snáď už aj 15 rokov.

sima338
autor
31. mar 2022

@adkalu Krásne napísané

trencan1983
3. apr 2022

@sima338 Určite to môže fungovať. Ja mám presne to isté. Bavíme sa aj chodím k jej rodine na oslavy. Kecame, smejeme sa, bavíme sa. A dokonca si trúfnem povedať že takto nám to lepšie funguje ako keď sme boli spolu. Tiež sa máme radi ale len radi. A dohodli sme sa že keď si niekto z nás niekoho najde tak už to budeme musieť prerušiť. Z pochopiteľných dôvodov. Novemu partnerovy/ partnerke sa to určite páčiť nebude. Aj deti to lepšie zvládajú. Pokračujte v tom a dajte si pravidlá.

gabika9878778
4. apr 2022

Podla mna kamaratsky vztah s byvalimi robi len zlobu. Za prve clovek si musi byt absoutne na 1000000% isty, ze k tomu druhemu uz nic neciti. Moj manžel si napriklad nezela aby len ku mne do prace chodil. Nie preto zeby som k nwmu nieco citila ale preto, ze je to nevhodne. Ach boze keby ja som s byvalim sla na kavu ta mam rozvodove papiere na stole .... 😂

sima338
autor
4. apr 2022

@trencan1983 veď presne toto si vravím, mám ho rada, aj on to povedal mne, samozrejme keď si nájdem nového partnera, on novú partnerku, asi nepôjdeme cez týždeň na kávu, aby to ohrozilo vzťahy. Len mne naozaj nejde o to dostať ho späť, tlačiť sa mu do života, len ozaj by som rada, keby bol súčasťou môjho života ako kamarát, niekto koho sem tam vidím, pokojne aj s priateľkou.

trencan1983
4. apr 2022

@sima338 no to už neviem či je to dobrý nápad. Tej novej priateľke to bude vadiť. Tebe by to tiež vadilo keby sa nový priateľ stretával s bývalou. Či?

trencan1983
4. apr 2022

@gabika9878778 Presne tak. Ako som písal že pokiaľ nikoho nemáme. Ak už bude, tak určite už to bude musieť skončiť. Ako by to vypadalo? Čo by som novej partnerke povedal? Drahá idem k byvalke na kávu a možno aj na zmrzlinu. 😂😂😂.

sima338
autor
6. apr 2022

@trencan1983 Nemá novú...zatial sme obaja single..to o budúcnosti hovorím

zedena
4. aug 2022

@7lenka11 ex nás nahradil inou rodinou mi sme ostali sami došlo k niečomu k čomu nemalo dôjsť mali sme intímnu vzťah no on ostal naďalej v inom vzťahu a teraz nie sme ani v kontakte

trencan1983
6. aug 2022

@zedena Tak to je mi ľúto. Neviem ako je to čerstvé ale takéto romániky dlho netrvajú. Tak on sa tak rozhodol a či urobil chybu alebo nie len čas ukáže. Ži svoj život po svojom. Neviem ako staré máš deti, ale venuj sa im a raz stretneš niekoho kto si ťa bude viac ceniť. 🙃🙂

mairi1
21. aug 2022

@petricka22 presne ako pises, s mojum ex manzelom sme mali taky vztah, aj ked sme nemali spolu deti, zasli sme na kavu, doriesili sme majetkove pomery, mojmu vtedy este snubencovi to nevadilo, az kym....mi to neprisla vysvetlit jeho nastavajuca 😅🤣

theabloom
24. jan 2023

@sima338 nerada dávam liky na pekné situácie a statusy v tejto oblasti. Som si istá že je to IBA individuálne a že je to úplne v poriadku ak je to individualne. Je to iba na vás. Skúste začat navrhnúť mu to môžete a uvidíte reakciu a podľa toho ďalej, flexibilne. Všetci sme ini, máme iné životné skúsenosti, iné aktuálne problémy, iné túžby. Nedá sa to univerzálne. No som istá aj v tom, že uctivacempaticka a úprimná komunikácia nie je na škodu