Muž požiadal o rozvod

17. mar 2023

ahojte, prepacte za tento vylev viem ze takich tem je tu milion ale som v situacii ze nevie co a ako dalej. po 12 rokoch vztahu z toho 9 rokoch manzelstva moj muz poziadal o rozvod, mame 7 rocnu dcerku a ja som sa bola nutena vratit spat k rodicom aj s kuframi ešte su nevybalene..dvanast rokov vztahu, kopu spolocnych planov, spolocne krasne zdrave dieta a on mi povie ze sa laska z jeho strany vytratila a ze chce rozvod..ešte mesiac dozadu sme sa bavili ze by sme si kupili mensiu zahradku a nejaku chatku kedze byvame v panelaku ze aj na dochodok tam budeme relaxovat a o mesiac mi povie toto..vobec neviem co mam robit co bude teraz..len sedim a revem cele dni ..cely zivot sa mi rozpadol vsetky plany co sme mali vsetko je fuč..neviem ako to vysvetliť malej, rodicia su z toho tiež v šoku.aj cela rodina..viem ze to bude chciet cas ale ja som si myslela ze spolu zostarneme.pytala som sa ci som urobila nieco zle alebo tak a on ze nie ze proste uz nieje stastny somnou v manzelstve a nechce sa pretvarovat a hrat sa na nieco co nieje..ina zena vraj za tym nieje aj ked tomu moc neverim..ach poradte co robit aby som sa nezblaznila

pralinka25
17. mar 2023

uz som to na fore pisala niekolko krat. aj v osobnom zivote poznam pripady kedy vsetko fungovalo a chlap si aj tak nasiel niekoho ineho. ked som sa pytala sami to ti chlapi potvrdili ze v manzelke chyba nebola. nie je to vzdy tak ze maju nedostatok alebo problem. niekedy prave funguje stare dobre - bolo koze dobre isla sa na lad smykat.
niekedy by ta ferovost z ich strany pomohla.
je mi to fakt luto. toto je vazne sok. ale rozhodne nie si chudera! to on znicil vas zivot nie ty. ak by bolo cokolvek zle a nefungujuce mal moznot to zmenit alebo aspon povedat.

ukulela
17. mar 2023

Ty mas len 33? Ja som v 36 rodila prve a v 40 druhe dieta. Mas zivot pred sebou! Otrasies sa a pojdes dalej. Rirs teraz zaklad. Byvanie, skola, robota, vyzivne, vyplatenie, nech ta neoserie.... neboj, pojde to. Mas zivot pred sebou!

autor
17. mar 2023

@ukulela ano mam 33, zhodou okolnosti dnes

pralinka25
17. mar 2023

vsetko najlepsie a nemyslim to ako klise. ja sa stavim ze za par rokov sa obzries alen sa zasmejes ze toto bol tvoj najlepsi darcek. mas zivot pred sebou. si mlada a urcite najdes niekoho s kym prezijes este vela stastnych chvil.

cubo2
17. mar 2023

Autorka, zatiaľ si neodpovedala na otázku vášho sexuálne života. Bol muž spokojný s frekvenciou sexu? Odmietala si ho často? Nechýbali mu nejaké sexuálne potreby / predstavy / fantázie, ktoré si mu odmietala?

To, že tu ženy automaticky dourážali tvojho muža, že je hajzel a chrapúň, beriem ako miestny folklór (vždy je na vine muž), ale nič sa nedeje bez príčiny - treba pátrať ďalej, muž zjavne nebol s niečím spokojný. Muži, čo sú so svojimi manželstvami spokojní, totiž žiadosť o rozvod nepodávajú.

dianka555
17. mar 2023

Celá rodina je v šoku z tvojej strany či aj z jeho strany? To je medzi vami, dozvedeli by sa to tak či tak. Len ich nepros aby tvojmu mužovi dohovárali, jedná alebo druhá strana. Mal s tebou diskutovať a riešiť situáciu ak ste mali problémy. Čo asi neurobil, nie hneď oznámiť že sa rozvádza. Možno si si nevšimla že máte problémy, snažila si sa aby všetko fungovalo. Môže byť že ani k tebe necítil skutočnú lásku. Mohol niekoho stretnúť, ťažko sa radí je tu len stručný opis vášho vzťahu , jeho názor tu nie je. Keďže ani tebe nič nevysvetlil, aspoň zatiaľ na všetko prídeš časom.

anita6666
17. mar 2023

Tvoj muž má narozdiel od teba reálne videnie. Už len fakt,že ťa nikam nevyhadzoval je sám o sebe dosť výpovednou hodnotou a áno,dá sa žiť v jednom byte aj rozvedení,treba si nastaviť pravidlá fungovania a rešpektovať ich tak,ako hocikde na internáte alebo v hocijakých iných spolunazivaniach s cieľom ušetriť peniaze alebo mať dvoch rodičov pre dieťa v prípade potreby prestriedania sa. Všetko chce len čas a neriešiť emócie. Emócie sú smrť všetkého. človek nie je monogamny tvor a láska netrvá večne,jeho pocity sú úplne racionálne a aj zmýšľanie.

veselo_neveselo
17. mar 2023

Musis si len uvedomit, ze uz nie ste tymi ludmi, co ste boli ked ste sa brali. Ved kolko ste mali rokov, 20? Vsetky formativne roky ste boli spolu, a fakt niet divu, ze sa muz zmenil, dospel, dorastol - a uz chce nieco ine. Aj ty, ale prabdepodobnost je, ze si sa tvarovala, prisposobovala, tak tu zmenu v sebe tak urgentne necitis.
Ja sa ho nezastavam. Sposob akym to spravil je zly. Ale nedivim sa tomu.

Toto ja vidim ako najvacsi problem skorych manzelstiev v mladom veku. Ved clovek je uplne iny ked ma 20, a ked ma 40! Co
Uzavri to v sebe, ze bola to krasna doba, ale ty mas toho este vela pred sebou, nove lasky, zazitky, skusenosti.

zorkahorka
17. mar 2023

Och, to mi je luto... Ak sa muz dokaze vzdat svojej rodiny, k tomu zo dna na den, bez vycitiek, tak je v tom ina zena.
Skus rekapitulovat,ako sa spraval, daj si veci dokopy.
Nikdy ti nic nenaznacil? Nechxel sa porozpravat?

apolka77
17. mar 2023

@cubo2 nie je vždy na vine muž ALE v tomto prípade prečo ten muž nekomunikoval ? Veď keď sa mi niečo nepáči nie som spokojný tak snáď poviem...teda máme jednu stranu že jej to povedal z čista jasna= láska sa vytratila. Ako zas ty opisujes potreby chlapa ako nesvojpravneho psicka či tamagoči ktorého nenakrmili neokupkali chudáčik , neboli naplnene jeho potreby.
Nememu ani vlastná mater nerozumie.

Ty si nič nevyčítaj asi si bola až príliš dobrá, možno sa chudáčik nudil..niektorí chlapi asi potrebujú stíhačky.
Neboj, bude dobre.

matabb73
17. mar 2023

@cubo2 ja toto milujem, tieto argumenty. Žena musí muža uspokojiť sexuálne, aby bol spokojný, musí byť dobrá matka, dobrá gazdiná, úspešná v praci a čo ešte? Všetko musi zvládať, aby muž nemal žiaden dôvod byť nespokojný a odísť a keď odíde, tak má žena výčitky, že niekde spravila chybu. Hľadí niekto aj na potreby ženy? Snažia sa chlapi byť dobrí milenci, vzorní manželia, dobrí otcovia a pritom úspešní v práci? Na ženy sa kladie toľko požiadaviek, že by bolo najlepšie keby mal chlap dve, tri ženy, úlohy by si podelili a potom by ten chlap bol možno konečne spokojný.

apolka77
17. mar 2023

@matabb73 žena musí byť dobrá manželka, ešte lepšia milenka , spoľahlivá a vtipná kamarátka , kreatívna opatrovateľka , šikovná kuchárka a ešte lepšia gazdinka zároveň úspešná v zamestnaní a nakoniec vždy dbajuca zostať dámou s mierami aspoň 100-80-100 ktorá ovláda kamasutru ako abecedu vždy pripravená a ochotná naplniť túžby a potreby chlapa ....inak utečie..

Do riti ja sa už tým feministkam ani nečudujem ...načo do prdeli sú nám chlapi potom? ...sme sa narodili tu otrcit kvôli komu? Čomu?
Ja radšej budem lesbička ako do konca života robiť psychologickú poradňu chlapom s malým M...

toskanka
17. mar 2023

Tiež sa prikláňam k názoru, že je v tom iná žena. Muži neutekaju z nekonfliktných vzťahov. Iná žena v nom prebudila vášeň, preto zrazu nie je v manželstve šťastný.

moonlight1210
17. mar 2023

@anita6666 to je vsetko krasne a pravdive.

Na druhej strane k tej jeho “neemocionalnosti” si zabudla pripocitat, ze sebe doprial luxusny dostatok casu, kym uvazil, preskumal, zhodnotil a citlivo osetril svoje emocie a rozhodol sa pre rozvod, ale ju uz postavil pred hotovu vec jednym vrzom.
A nech sa ona spamatava ako chce, ale v klidku a nech emociami neotravuje, lebo on si uz v hlave za tie mesiace upratal, on uz je teraz nad vecou.

Takze ano, on kona racionalne, ale nie ferovo. A nie je na jeho konani nic obdivuhodne, ani moralne, ani racionalne. Je to iba vypocitave.
Aby nemusel na seba vziat vsetku zodpovednost za svoje rozhodnutie. Veril, ze ak ona ostane, este nejaku dobu to uhra na strunu: vsak sme sa dohodli vzajomne.

Tak ostal za toho, na koho pozeraju vsetci. Chcel sa tomu vyhnut. Nevyhol sa.

moonlight1210
17. mar 2023

Ta moznost milenky za tym by neprekvapila ani mna.

Je skutocne minimum chlapov, ktori realne chcu rozvod len preto, ze chcu cisty stol zacat este len hladat lasku inde.
99,99% ju uz stretlo, otestovalo, uverilo v jej buducnost a manzelstvo sa im razom stalo bremenom. Dovtedy i bez lasky v nom boli schopni vegetovat i robit plany do buducnosti.
Chcu si vsak zachovat vo svojich ociach i na verejnosti vysoky moralny kredit, a preto to hraju na vyhasnutie citov. Cim si pridu klamari len napolovicu, lebo vsak city uz maju k inej, teda je to pravda.

autor
17. mar 2023

@apolka77 to je inak výstižne napisane

simona1306
17. mar 2023

@apolka77 amen !!!!! .... ja akoze nie som zastancom toho ze chlapi su vsetkemu na vine, lebo povedzme si uprimne, zeny vedia byt teda riadne potvory ... Ale toto je pravda, zena musi navarit, popratat, oprat, obriadit deti ... Ja ked po celom dni dam konecne malu spat , tak to posledne po com tuzim je este sa tvarit aka som stastna z toho, ze mozem roztiahnut nohy a obstastnit muzicka... Chlapi, ked chcete trtkat, pomahajte zene pocas dna , a ona Vam pomoze vecer ;)

apolka77
17. mar 2023

@simona1306 vieš čo ja som to s chlapmi už vzdala . Nepotrebujem ich, maximálne tak odsunúť 200kg skriňu. Nie je to pekné , ale chlap je pre mňa jedna veľká ťarcha taky slon v porceláne ...
Určite existujú aj správni chlapi ale ja nemám trpezlivosť a uz ani chuť investovať toľko času a námahy do niečoho čo potom povie- láska vyprchala z mojej strany....

marseillefan
17. mar 2023

Tvoj chlap je riadny čurák.. nemá ani gule, aby sa ti priznal, že má inú. A ty nebuď naivka... ste spolu 12 rokov, máte dieťa a hneď rozvod? Bez akéhokoľvek upozornenia? Normálny človek predsa vo vzťahu komunikuje. Nepáči sa mi niečo vo vzťahu? V tom momente o tom hovorím svojej manželke, ešte keď je to v zárodku. Lebo normálny človek chce vzťah opraviť a nie sa hneď rozvádzať. Rozvod z čista jasna chce len muž, ktorý je zaľúbený do inej ženy. Ako chlap sa hanbím za tvojho muža... je to úbožiak.

reanda
17. mar 2023

@apolka77 a preco investujes do chlapov cas a namahu? 🙂 ci teda si investovavala, kym si to s nimi nevzdala? 🙂

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
apolka77
17. mar 2023

@reanda do každého vzťahu investujeme čas aj námahu a je jedno či ide vzťah s rodičmi, dieťaťom či mužom...keď chceme aby niečo fungovalo a rozvíjalo sa vyžaduje si to energiu. ... Inak to len stojí ako mútna voda.

reanda
17. mar 2023

@apolka77 energia a namaha je ale rozdiel.. vztah, ktory ta stoji namahu, je jasne, ze naprd.. v spravnom vztahu energia prudi a co vlozis, sa ti aj vrati.. navyse tu energiu vkladas s radostou, lebo ta to bavi.. takze ziadna namaha

apolka77
17. mar 2023

@reanda máš pravdu , žiaľ nemala som chlapa ktorý by ma neoberal o energiu a tým pádom to bolo pre mňa namáhavé a nie šťastné...resp.vzdy sa to po čase pokazilo ( netvrdím že iba jeho chybou)...ale mne to nevadí ja som rada sama , ani nemám túžbu mať muža ...cítim sa takto šťastne a slobodne ..

reanda
17. mar 2023

@apolka77 fajn, ked ti to vyhovuje..
ale myslim, ze celkovo by mnohym ludom prospelo, keby si uvedomili, ze dobre vztahy nemaju byt o namahe, ani obete a kompromisoch.. lebo je vela zien, ktore to beru podobne, ako si napisala hore, ze sa snazia byt pre muza tie najlepsie, len aby bol spokojny, vycerpaju sa tym a aj tak to nefunguje a este sa potom trapia, kde urobili chybu.. alebo zacnu nadavat na opacne pohlavie, ze mu nie je nic dobre.. miesto toho, aby zili pre seba, boli dobre pre seba, robili, co im vyhovuje a tym si pritiahli partnera, komu vyhovuju take, ake su.. a nemusia sa o nic snazit.. a ked aj nahodou 'laska vyprcha', no tak si idu dalej svojou cestou a nemusia nic lutovat.. ani im nezostane prazdny zivot a oci pre plac

liljana
17. mar 2023

Kde sa jedny dvere zatvoria, tam sa otvoria ine. Boli ste dlho spolu a jeden z vas citil, ze prenho je to slepa ulicka. Keby si to bola ty, on by sa teraz trapil. Urobil to on, tak sa trapis ty. Nie je posledny dobry muz na svete, staci ak pojdes s otvorenymi ocami. Je lepsie sa priatelsky rozist, ako si byt lahostajny, ci dokonca sa rozist v nenavisti. Nechaj ho ist, aj na teba niekde caka stastie.
Nemusi v tom byt vobec ina zena. Keby sa kazdy problem dal hodit do skatulky a mal univerzalnu pricinu, bol by zivot velmi jednoduchy.
Ked zena chce opustit muza, lebo sa neciti vo vztahu dobre, neznamena to hned, ze uz si to musi rozdavat s nejakym inym.

deti95060810
17. mar 2023

autorka to máš len 33 ?
ach jaj dievča zlaté ty si ešte nájdeš chlapa neboj sa ty nič... troška sa otrasieš , bolesť prebolí , budeš zocelená a schopná prijať novú lásku ....

reanda
17. mar 2023

@liljana to by vsetko bola pravda, keby bol daval dlhsie najavo svoju nespokojnost.. ale on doslova zo dna na den vyhlasil, ze uz neciti lasku a chce sa hned rozist.. to nie je uplne bezne.. alebo by musela byt potom autorka slepa a hlucha a prehliadat tu jeho dlhodobu nespokojnost

liljana
17. mar 2023

@reanda AJ tak si myslim, ze pre nu je to najlepsie, ako sa stalo. 12 rokov pekny spolocny zivot a rychly rez. Nehadali sa ako ini roky a roky, dieta/deti neboli z toho na nervy, kym sa rozhodnu rozist v zlom. Este sa moze stat, ze ju pride volat naspat. Ludia maju dnes depresie, pocit, ze nezvladaju zivot, ze nic nedosiahli,... Rozidu sa, aby zmenili zivot ... a zistia, ze si nepolepsili. Ze problemy nesposoboval ten druhy, ci iba ten druhy.

anita6666
17. mar 2023

@moonlight1210 veľmi neobjektívne videnie....keby nechcel prevziať zodpovednosť,tak robí všetko preto,aby to urobila ona...bolo by lepšie keby sa zámerne nechal napr. nacapat s milenkou pri súloží aby to rozhodla ona? To by bolo ok? Možno ešte aj vtedy by sa držala jeho gatí a tak to poriesil racionalne sám. On nie je zodpovedný za jej emócie,každý je zodpovedný sám za seba a že je ona z toho paf,je len jej chyba. Šťastie a spokojnosť si každý musí dať sám a nečakať od druhého. Ten druhý je len bonus navyše a keď sa rozhodne odísť,tak je to ok...potom by nebolo toľko "prekvapených",keby sa neupinali a nesustredovali celý svoj vesmír na inú osobu.

anita6666
17. mar 2023

@apolka77 veľmi správny prístup, chválim. Bodaj by všetky ženy uvažovali takto racionálne...o čo by bol svet krajsi