Nepríjemný muž na zoznamke

18. feb 2024

Ahojte, písala som si pár dní na zoznamke s jedným chlapom. Dohodli sme sa, že by sme ďalší týždeň zašli na kávu, zdal sa mi z bežného písania normálny a som názoru radšej sa stretnúť skôr, keby sme si neboli sympatickí nech si mesiace nevypisujeme, tak sme sa na tom zhodli a dohodli. Avšak po dnešných pár správach nemám chuť na stretnutie a teraz neviem, či len poznačená posledným vzťahom preháňam alebo sa mi jeho písanie nepáčilo právom🙂) V skratke, nejako sme došli k tomu, že sme fantazírovali o tom, kto by ako chcel v budúcnosti bývať (nie v nejakej debate, že by sme si už plánovali bývanie, len každý sam za seba😁). On napísal, že by určite chcel bývať v nejakej novostavbe v meste a ja že ja túžim po nejakom malom domčeku blízko mesta, že by som si chcela aj niečo v záhradke pestovať, v lete posedieť, môj psík by mal výbeh, atď. Od tej chvíle sa pustil do nejakého “útoku”, začal zhadzovať moje predstavy, že on by určite nešiel nikdy bývať do domu, nevozil by raz deti na krúžky do mesta, že pestovať si môžem aj v kvetináči na balkone, posedieť tam mozem tiez a psovi záhradu netreba, že to nie sú reálne dôvody na to, aby som mala chcieť bývať v dome. Ostala som zaskočená, prečo takto reaguje a komentuje, prečo hodnotí, či moje dôvody sú alebo nie sú reálne a vlastne mi to celé prišlo divné, ako keby už predtým než sme sa vôbec videli chcel určovať čo je alebo nie je v poriadku za mňa a komentovať to. Stretli by ste sa s ním, keď už počas písania na mňa týmto pôsobil nepríjemne?

sheila121
18. feb 2024

Nie

jenny224
18. feb 2024

Nešla 😃 divná reakcia

natall113
18. feb 2024

Veľmi divná reakcia, nešla by som

martina7578
18. feb 2024

Stretla ak ostatné bolo ok. Kvôli jednej výmene názoru. Tých zažiješ vo vzťahu veľa.

autor
18. feb 2024

@martina7578 tak za tých pár dní sme si nejak extra veľa nepísali, aby som to vedela objektívne posúdiť, len také základné veci, kto kde pracuje, ake má záľuby, kto mal aký deň a pod.

marseillefan
18. feb 2024

Nie, nie, nie... ešte ste sa ani nestretli a už ti diktuje o čom môžeš snívať? 🙂 Akože stretnúť by som sa možno stretol, ale len zo zvedavosti, lebo už vopred by bolo jasné, že to nedopadne dobre.

autor
18. feb 2024

@marseillefan ďakujem aj za mužský pohľad na vec🙂)

luccija
18. feb 2024

A aké su jeho reálne dôvody, že chce byt v byte?
Keď tvoje nie sú reálne.Na takéto reči som max.hakliva už by som to ukončila.

malapepka
18. feb 2024

Mozno mu dat sancu... stretnut sa, snazzit sa byt uvolnena. Ale schvalne otvorit tuto temu, ze ta zaujal jeho nazor, nech ti o tom povie viac. A podla toho uvidis, ako bude na teba posobit.

simca06022011
18. feb 2024

Nie nešla by som

syslik81
18. feb 2024

mozno mal len zly den .. a povedal si nazor zlym sposobom .. nie kazdy je dobry v pisani a vyznie to inak ako je to myslene,, na kavu by som isla ale bola viac opatrna a vsimala si jeho reakcie

aeruginosa
18. feb 2024

Ak z neho nemas dobry dojem, nestretavaj sa.

8853
18. feb 2024

Nestracala by som s nim cas

chodec15
18. feb 2024

Hadate sa a este ste sa ani nestretli. Zbytocne pokracovat.

domkakvet
18. feb 2024

Nie nestretla.

deti95060810
18. feb 2024

podľa mňa ste sa len nepochopili...išla by som - dala by som tomu šancu...

douc
18. feb 2024

skor nie, to by musel mat velmi velke ine kvality aby som sa stretla aj po tomto . ved to je nulova empatia

petamich
18. feb 2024

ja by som napr. najskor odpisala, ze mi prisli jeho reakcie zvlastne, tak ako chce byvat v byte a ma na to svoje dovody, ktore povazuje za relevantne, ty si zasa samu seba predstavujes skor v dome 🤷‍♀️ ze takto to mas a nechapes preco tak ostrejsie reagoval

mozno sa uz videl ako byvate spolu 😬 a zrazu zistil, ze problem - kazdopadne ja by som sa k tomu vratila a na zaklade dalsej reakcie by som sa rozhodla, ci mi dava zmysel sa stretnut osobne

egonsk
18. feb 2024

proste je to panelakovy typ a nie taky, co by chcel sa o nieco starat v rodinnom dome.
Pri myslienke na zahradu mu stali mozno aj chlpy na zadku od zhrozenia, tak zaujal utocno-obrannu taktiku skusit ti z hlavy taku myslienku udupat uz v zarodku, aby nahodou k tomu raz neprisli a on si znovu nemusel o X rokov starsi hladat dalsiu babu...
Ja mam u bab tiez tento problem, bud sa rodinneho domu boja ako cert kriza, alebo ich cela predstava takeho byvania konci u zriadenia si bazena a velkeho travnika miesto zahrady.

samimami777
18. feb 2024

Ťažko súdiť keď nevieme od slova do slova ako jeho správy reálne zneli. Ty to síce popisuješ z tvojho pohľadu ako "útočnú" konverzáciu ale možno reálne sa len snažil ukázať svoj pohľad na tvoj názor. Lebo napr argumenty ako každodenné vozenie detí do škôlky , na krúžky či že pestovať sa dá aj na balkóne sú normálne pádne argumenty za mňa 🤷 tiež z smsiek alebo správ nevieš vyčítať v akom rozpoložení ten človek je. Keď sa bavíte tvárou v tvár tak počuješ akým tónom reaguje, či v kľude alebo zlostne, jeho mimiku, gestikuláciu... Ale v správe aj niekedy normálna konverzácia môže pôsobiť negatívne keď tieto veci nevidíš . Preto ťažko radit. Ale ako hovorím , nevidíme ako jeho správy zneli. Ak to na tebe nechalo veľmi zlý pocit tak mu to vysvetli že vaša konverzácia ti predstavu s ním znechutila a buď nech ti situáciu vysvetlí a možno naozaj išlo o nedorozumenie alebo rande skrátka zrušite. Nieje to nič čo by nešlo vykomunikovať

1111sandra1111
18. feb 2024

napriklad ja mam rovnaky nazor ako on, co sa tyka toho byvania ( az na toho psika, tomu by som dopriala🙂)), ale tiez radsej budem v meste v byte ako v dome na dedine. nikdy som vsak nepretlacala a este tak neprijemne svoj nahor, iba som ho povedala, ale akceptovala som aj druhu stranu a nie takto, ze to nie su dovody a pod. a presne uz to tu bolo napisane, ze este ste sa ani nevideli a uz ti ide diktovat a velmi direktivne, o com mozes snivat.

lindous
18. feb 2024

Čo ti ja viem, mne to normálne, že povedal svoje dôvody, prečo domček nie, napísala by som mu svoje dôvody, prečo byt ja nie, normálna konverzácia proste 😅 s partnerom bežne diskutujeme o veciach a argumentujeme proti sebe, keď máme na niečo rozdielny názor, no neznamená to, že sa hádame a útočíme na seba, ani sa nesnažíme druhému vnúťiť svoj názor ... aj keď nazaujatá osoba by to podľa správ niekedy bola povedala... keby sme sa vo všetkom zhodli a pritakali si, bola by to nuda... tažko povedať, či si tie správy čítala rovnako ako ich on písal, tam sa vie stratiť emócia... ale hej, asi sa k sebe nebudete úplne hodiť, keď ti jeho spôsob komunikácie nevyhovuje

bluka2
18. feb 2024

Určite nie, moj záujem o niekoho s takýmto štýlom komunikácie by bol dávno prec

reanda
18. feb 2024

naco davat sancu niekomu, kto ma ine predstavy o zivote, ako ja? bez ohladu na to, ci to povedal utocne, alebo nie.. pre mna su napr. tieto veci podstatne a nevidela by som dovod zacinat si nieco s 'panelakovym typom' cloveka.. ber to ako darcek 'z vesmiru', aby si si usetrila cas 🙂

daniela2202
18. feb 2024

Asi ani nie, možno je to diktátor.... chlapi zvyknú na prvom rande väčšinou ustupovať.... aby sa dáma cítila príjemne 😁

alickapusinka
18. feb 2024

To bude asi dajaký trošku zo zmenšením IQ. Ešte ťa poriadne nepozná a už sa s tebou hada. No nie nešla by som na také stretnutie. Zbytočne minutý čas.

liusa82
18. feb 2024

no inak kolkí ludia povedali že takto by nikdy nebývali a just tak dopadli😀 bud sa dali prehovoriť polovičkou alebo z iných dôvodov proste sa stalo a bolo.A nakoniec si aj zvykli.Takže nikdy nehovor na nič nikdy.Ani na bývanie.To z toho vyplýva😀Možno by ste si sadli a možno nie.To len vyskúšať.Ale zase baby tu majú aj pravdu že zhodnúť sa na bývaní je dôležité.Tak to je na tebe aj tak či s ním dakde pôjdeš alebo nie

babydesire
19. feb 2024

Nie,nestetla,,cuvla by som a hladala dalfj..ak nerespektuje tvoje naxory a predstavy uz len v ramci debaty, tak co spravi az by ste zacali spolu chodit a vztah rozvijali ? Znie to nebezpecne

kulumulu123
19. feb 2024

Zahukal by mi v hlave majak a utekala by som cim dalej a cim rychlejsie od neho.... Je to nejaky pako ktory ti uz terazvchce prikazovat co si mozes alebo nemozes mysliet... Bud rada ze sa prejavil skor ako ste sa stretli a nie az ked budes mat okolo sukne ovesanych par deti....

ruxandra
19. feb 2024

Vyjadriť nazor na to, ze zivot v dome nie je dobry, sa da urobit aj inak a nie hned tak útočne a posmievacne na tvoje sny.. je to len taka hlúposť, ale treba si všímať aj detaily, dost to o človeku povie. Ja by som s nim urcite nikam nesla.