Obťažovanie v rodine

10. sep 2023

Dobrý deň stala sa taká vec že cca asi 10rokov dozadu ma obťažoval moj bratranec mala som 12 a on 16 v tej dobe to čo robil a aké narážky mal na mna o tom ani nehovorím sexuálne obťažovanie a take ale jeho mama si to všimla že niečo nie je v poriadku asi po roku stavalo sa to hlavne u babky pretože babka nám dala izbu spolu. Nikdy som to nikomu nepovedala až časom som sa dozvedela že jeho mama to povedala mojej mame a ta si ho ešte zastávala teda ta moja že to určite nie je pravda. Keď som mala 12 rokov tak som sa to bala nikomu povedať povedala som to až svojmu priateľovi a teraz aj sestre. Len ide o to že moja mama o tom vedela a nezasiahla toto nechápem je to podľa vás normálne ?

majlo1234
10. sep 2023

Normalne nie, ale bezne ano. Kopec ludi zatvara oci, len aby nemuseli riesit. Vyhladaj psychologa, pomoze ti spracovat tu traumu

zmrzlinka2021
10. sep 2023

Milá autorka,

je mi to luto, a urcite je to pre teba narocne a bolestive. Zial sexualne zneuzivanie deti nie je tabu, a deje sa v rodinach a vela ludi len pred tym zatvara oci, aby to nemuseli riesit, celit tomu, resp. citit hanbu voci okoliu.

Je vsak stale moznost udat bratranca aby pykal za svoje konanie.
A tovja mama? Vies, toto je najvacsie zlyhanie zo strany rodica - vziat dietatu pokoj, bezpecie, doveru. Nedokazala by som jej verit.

pribinak
10. sep 2023

Mnohe rodiny urobia čokoľvek aby ochránili “svoje dobre meno” a osud jednotlivca je vedľajší

Našla by som si psychoterapeutku ktorá sa venuje obetiam sexuálneho že užívania, pretože nespracovana trauma tá bude ťažiť cely život

Je smutne že matka nechránila svoje dieťa, ale bohvie čo zažila ona, hoci ju to neospravedlňuje

autor
10. sep 2023

@pribinak čo sa týka môjho sexuálneho života tak ten je v poriadku ale vedľa toho človeka nedokážem sedieť aj keď sme na rodinnej oslave

autor
10. sep 2023

@zmrzlinka2021 čo sa týka mojej matky tak od nej som odišla v 18tich lebo ja s ňou nemám dobrý vzťah ale len toto je pre mna divne že cele roky to vie a nič neurobí

mogaa
10. sep 2023

ty si to nikomu vtedy nepovedala ,ani on, ale jeho mama to vedela....ak ti niečo nepovie vlastné dieťa ale sused tak mu budeš veriť? lebo on má isto pravdu?

autor
10. sep 2023

@mogaa je to predsa jej sestra

mogaa
10. sep 2023

a ty si predsa jej dieťa...ak mi dieťa niečo nepovie a vidím že je ok tak neriešim dohady niekoho iného....celý "príbeh" je riadne pritiahnutý za vlasy....niekto ťa pred 10rokmi obťažuje ty o tom nikomu nepovieš a zrazu o tom vedela tvoja teta ktorá to povedala tvojej mame a tá jej zjavne neverila....zo je viac ako pritiahnuté za vlasy to je psycho....celé to nemá žiadnu logiku..ak sa to naozaj stalo, prečo to riešiš teraz?

autor
10. sep 2023

@mogaa neriešim to teraz ale jak už som povedala mama o tom vedela cely čas lebo ona sa priznala mojej sestre keďže ta s ňou býva neviem ako ale dobre sestra sa ma teraz pýtala či je to pravda tak som povedala že áno a odkiaľ to ma tak že od mamky tak som to sestre porozprávala cele ako to bolo

arriana29
10. sep 2023

@mogaa vôbec to nie je pritiahnuté za vlasy a žasnem ako si to vôbec dovolíš povedať v tomto prípade sexuálneho obťažovania, čo si ako myslia že by z toho autorka mala? Vidno,že si pán Boh zaplať nič podobné nezažila. A k tvojej poslednej otázke. Obete sexuálneho násilia sa často krát za prvé hanbia že sa to vôbec stalo a za druhé sa aj boja či im to niekto uverí hlavne ak ide o rodinného príbuzného a veľa veľmi veľa krát otom vie obeť hovoriť kľudne aj ako v tomto prípade o xy rokov neskôr a trauma je stále nespracovana.
A autorke zažila som niečo veľmi podobné ak chces kľudne píš ip.

autor
10. sep 2023

@arriana29 áno dokázala som o tom hovoriť ale až po rokoch a to len priateľovi a sestre až keď sa nato opýtala

heidy222
10. sep 2023

@mogaa mňa raz ako dieťa zbila v nemocnici zdravotná sestra a povedala som o Tom niekomu po 20 rokoch. A to ani nebola trauma sexuálneho charakteru

babulkomale
10. sep 2023

@zmrzlinka2021 nastuduj si pojem "tabu".

zoeanoel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arriana29
11. sep 2023

@zoeanoel aj toto istý druh sexuálneho obťažovania ak to druhej strane nie je príjemné

domkakvet
11. sep 2023

Tvoja mama mozno len nevedela ako reagovat, mozno si myslela ze nechces o tom rozpravat.

autor
11. sep 2023

@zoeanoel ak by to boli narážky tak to ani neriešim obchytkavanie zadok prsia aj **** a raz ma prinútil pozerať sa ako si robí dobre s pýtal sa či mu to nechem urobiť ja potom som s tej izby utiekla