Odchod s dieťaťom zo spoločnej domácnosti

stankah30
17. dec 2020

Ahojte. Viete mi prosim poradiť ? Podala som žiadosť o rozvod a chcela by som sa odsťahovať zo spoločnej domacniati aj zo synom. No manžel mi to nechce dovoliť. O podrobných veciach ohladne rozvodu tu nechcem písať ale je to fakt škaredé z obydvich strán a obaja máme na tom ako to dopadlo chybu. Len by som potrebovala vedieť či ma môže nútiť bývať v spoločnej domácnosti aj keď nehcem.Samizrejme môj odchod bez syna neprichádza do úvahy.

dievcacitajucelist
17. dec 2020

@stankah30 nemôže ťa nútiť... keď som správne pochopila... žiadosť o rozvod je ešte len podaná tzn ešte stále ste manželia.... takže si môžeš robiť čo chceš a aj ísť so synom kam chceš.....ja som tiež odišla ešte pred rozvodom a zobrala si z bytu svoje vecí a môj "milý" na mňa podal trestné oznámenie, že som ho okradla....policajt mi povedal, keďže sme ešte manželia môžem si veci z bytu odniesť hoci aj pod most....zverenie a styk s dieťaťom sa rieši na súde... môj ex bol agresívny takže aj tak som to zdôvodnila na súde... prečo som odišla zo spoločnej domácnosti aj s deťmi ...

maciatkolulu
17. dec 2020

@dievcacitajucelist rovnako môže odísť muž so synom, mýliš sa, pred rozvodom nemôže odísť len tak s dieťaťom, asi by ste neboli ôk, keby tak urobil muž, či? Ma rovnaké rodičovské práva ako matka. Samozrejme iné je, keď je v rodine násilie. Ale pokiaľ muž nesúhlasí, nie je násilník, ožran, takže nemá ao dokázať, že musela odísť bez dohody, tak by som to zaručene nerobila, lebo muž použije všetky možné nástroje, aby to zneužil proti manželke, najmä keď to majú "škaredé"...
@stankah30 máš podané neodkladne? Na rozvod môžeš dlho čakať, respektíve len na vytýčenie pojednávania. Skus sa s ním dohodnúť na odchode, na stretávanie, že za žiadnych okolností nechceš brániť v styku. To je dôležité. Do rozvodu mate obaja rovnaké práva.

dievcacitajucelist
17. dec 2020

@maciatkolulu no neviem u nás bolo násilie... takže ja som odišla, lebo som musela....ale ak @stankah30 povie na súde, že odišla k rodičom...po dohode s manželom??? Kto dokáže, že to tak nebolo? To bude potom slovo proti slovu....

mondolina
17. dec 2020

@dievcacitajucelist
Takže zabráni, aby bol otec so synom...aj za cenu klamstva? Kým nerozhodne súd je otec taký istý rodič ako matka, aj po súde je taký istý rodič, ale už s rozhodnutím o stretávaní.

panorek
17. dec 2020

Kdeže čo si vo výkone trestu iba tam ta môžu do niečoho nútiť no aj tam najlepšie zaberá pasívny odpor. S tým si ešte nikto radi nedal. Ďakujeme Mahatma Ghandi že si nám ukázal cestu ako na všetkých.

dievcacitajucelist
17. dec 2020

@mondolina rozumiem... lenže ak je v rodine násilie, alebo iné vážne dôvody tak podľa mňa nie je vhodné, aby deti v takom prostredí boli....autorka musí vedieť ako je ich rodinná situácia a hlavne aký to má vplyv na dieťa....

mondolina
17. dec 2020

@dievcacitajucelist
Presne tak...nevieme nič o tom prečo sa rozvádzajú, len píše, že chyby boli na oboch stranách.

ivkazba
17. dec 2020

@stankah30 požiadaj čo najskôr o neodkladné opatrenie, tam je rozhodnutie rýchlo a budeš môcť odísť s dieťaťom a čakať na rozvod. V skupine Právne poradenstvo je úplne navrchu k tejto téme článok právničky a pod lupou tam nájdeš niekoľko diskusií na túto tému. A radím pýtať si odborné rady od právnikov či odborníkov a neradiť sa s laikmi ak máte s mužom medzi sebou zlú situáciu.

maciatkolulu
17. dec 2020

@dievcacitajucelist asi nasraty mamzel😃dohoda každopádne akákoľvek musí byť schválená súdom, minimálne, aby mala akúkoľvek váhu, ešte možno podpísaná u notára, ale odísť len tak a tvrdiť, že sa dohodli, keď by to bolo opačne? Zoberie muž dieťa a odíde k rodičom? To by bolo, čo?

dievcacitajucelist
17. dec 2020

@maciatkolulu veď ja viem, že by to nebolo ok, ale od jej ešte manžela, tiež nie je oki sa jej vyhrážať.... všetka česť chlapom, ktorí sa vzorne starajú o deti...ale tak koľko je despotickych chlapov, ktorí robia ženám peklo zo života....no jo rozhodnutie je na autorke ona svojho manžela pozná najlepšie....

maciatkolulu
17. dec 2020

@dievcacitajucelist však hej, ale je aj veľa ženských co robia naschali a myslia si, že dieťa je ich majetok s ktorým môžu manipulovať...

stankah30
autor
17. dec 2020

Dík dievčatá...a skrátená verzia je:prestal so mnou spávať,vratil sa po rokoch k drogám a pobral mi všetko zlato. Našla som si priateľa a chcem sa k nemu odsťahovať...v tom momente ako sa to dozvedel prestal brať drogy a po roku čo som živila celú rodinu si našiel prácu...teraz nechce dovoliť aby som odišla lebo že chce stráviť s malým čo najviac času ako sa dá kým nás rozvedú..dokonca mi povedal ze si neželá aby som s malým u priateľa prespala inak na mna podá trestné oznámenie

cacianka
19. dec 2020

@stankah30 kľudne môžeš odísť a aj prespať kde chces. Ak dieťa ( ?rokov) nevystavujes nebezpecenstvu, neohrozujes jeho život, ma zabezpecenu riadnu starostlivosť (jedlo, oblecenie, hygienu) tak no problem. Kludne zdovodni ze sa obaja necitite bezpečne v prítomnosti narkomana - teda ak mas aj nejake dôkazy ze drogoval.
Avsak v 1.rade podaj návrh na neodkladne opatrenie . v skupine Pravne poradenstvo je hned v úvode popisane dost veľa.
Pokial otec vie ze je dieta s tebou ok a v bezpečí, tak moze podať TO kolko chce. To môžeš aj ty, napr. nebezpecne vyhrážanie...