icon

Odpísať kamarátke po dlhšej odmlke alebo ignorovať?

22. jún 2026

Ahojte,

zaujima ma len vas nazor, co by ste si pomysleli.

Ide o to, ze mam taku kamaratku, alebo skor znamu z detstva, s ktorou postupne nas kontakt zostal len pri pisani, kedze kazda zijeme inde. Vzdy sme si zvykli povymienat niekolko dlhych sprav az kym uz nebolo velmi o com, potom sme sa na nejaky cas odmlcali a opat. Tentokrat som jej vsak takto naposledy odpisala ja, s tym, ze bolo este toho vela na co odpovedat, v podstate nase pisanie bolo len v zaciatku. Neozvala sa, odvtedy ubehlo tak polroka a teraz sa ozvala akoby nic, ze na mna mysli a ze ako sa mi vodi. Vobec neriesi, ze ma predtym odignorovala a neozvala sa, ani blbe prepac. Pride mi to neslusne, ja by som sa aspon ospravedlnila. Nemam velmi chut jej uz pisat, myslite si, ze je to odo mna detinske? Alebo jej mam odpisat a tvarit sa ze nic alebo sa jej opytat, preco sa oz neozvala?

anonym_02f4b3
22. jún 2026

Správaš sa naozaj detinsky. Urob kamoske láskavosť a nechaj ju byť. Takúto drama Queen nepotrebuje nikto

anonym_e767b0
22. jún 2026

@anonym_autor áno, je to detinské… však máte každá svoj život, netreba hľadať problem, kde nie je…

anonym_db31e4
22. jún 2026

@anonym_autor ja uz tieto kamaratky- nekamaratky neudrzujem. Zrejme si sa posunula zbytocne to nesil...odpovedz normalne a uvidis...predpokladam ze sa to zopakuje

anonym_73ecd0
22. jún 2026

@anonym_autor Netreba vždy všetko dramatizovat.Tiez mám kamarátky z mladosti, ktoré zavial život inam.Kedysi sme si denne hovorili naše radosti a starosti a teraz sa podarí popísať viac ako jedno blahozelanie k sviatku, tak 2-3 krát za rok.

avatar
danieli
22. jún 2026

Takto fungujem s kamoskou z detstva a viem, ze ak mi dlhsie neberie telefon alebo neodpise, neskor sa ozve a dovysvetluje co prave vtedy prezivala, zvycajne je toho dost, ja takisto, niekedy o sebe mesiac dva pol roka nevieme nic, potom doplnime info a neurazame sa a to si aj telefon skladame bez vysvetlenia😁

avatar
marylin84
22. jún 2026

Autorka, vnímam to podobne ako ty, tiež mi to pride neslušné od "kamošky", asi by som už ani nereagovala, resp. záleží či to vaše písanie bolo pre teba hodnotné, či len zabitie času, reálne asi k stretnutiu nedochádza, a neviem či taká imaginarna kamoška je potrebná

avatar
zuzanka.zuzu
22. jún 2026

mám podobnú kamarátku a po pol roku kde sme skončili tam aj pokračujeme 🥰 neviem si predstaviť že by som sa zakaždým ospravedlňovala alebo niečo mala vysvetľovať 🙈

avatar
kiwi3
22. jún 2026

Tak to ja som asi ako ta kamoška, zaujímavé, že to niekto vníma ako neslušné...

anonym_bffed0
22. jún 2026
@kiwi3

Tak to ja som asi ako ta kamoška, zaujímavé, že to niekto vníma ako neslušné...

@kiwi3 Jasné, že je to neslušné. Veď za tými správami sú reálni ľudia

avatar
motylik2559
22. jún 2026

@anonym_autor Ahoj, podla mna je blbe,ze ti neodpisala, ked bolo z toho co si jej posledne napisala ocividné, ze si to pyta odpoved. Ktovie ako by sa citila ona, kebyze je to v opacnom garde, ocakava odpoved od dobrej kamosky a ta by neprichadzala. Vobec nie som zastanca takeho, ze za to,ze ma kazda svoj zivot je ok neodpisat. Vobec nie. Raz, ak je to dobra kamoska a zalezi jednej na druhej, tak by jej nedalo neodpisat. A aj keby odpisala o tyzden ci o mesiac. Neviem co sa to v poslednych rokoch porobilo so vztahmi, ale to fakt vyhorvorky typu "zrychlena doba" ci " kazda ma svoj zivot" su take popularne? Pamätam si casy, kedy sa taketo nedialo, ak to kamaratstvo bolo skutocne. Mozes to pripadne este posledny krat skusit, ci sama zajde k tomu preco vtedy neodpisala, prip. aj ked budete pisat o inom a zas ti spravi to iste, ja by som sa na taku kamosku vykaslala. Ale na tomto si clovek preveri komu na kom skutocne zalezi - a ano, aj ked sa jedna o kamaratstvo. Drzim palceky🍀 Podla mna nie si ziadna drama queen, samotna situacia je dost blba.

avatar
kiwi3
22. jún 2026
@anonym_bffed0

@kiwi3 Jasné, že je to neslušné. Veď za tými správami sú reálni ľudia

@anonym_bffed0 no dobre, ale to si tak na toho človeka naviazaná, že ked ti nemá čas odpísať, tak sa ta to tak hlboko dotkne? Pre mňa je to nepochopitelne

avatar
moze
22. jún 2026

Ono je podla mna dost rozdiel, ci to robi pravidelne, alebo nie. Bola som tiez sokovana, ked som si spomenula na kamosku, isla som jej napisat a bum, zbadala som, ze posledna mi pisala ona. Tak pevne verim, ze sa na mna neurazila. Proste mi pri tom mnozstve sprav vypadlo, ze som jej zabudla odpisat. Ale mam aj taku kamaratku, ktorej napisem elaborat, opytam sa na to, ako sa ma ona, co ma nove a odpovie mi jednoduchou vetou alebo vobec. 🙂 Proste si poviem, ze nie som jej priorita, a zivot ide dalej.

anonym_a4b93d
22. jún 2026
@kiwi3

@anonym_bffed0 no dobre, ale to si tak na toho človeka naviazaná, že ked ti nemá čas odpísať, tak sa ta to tak hlboko dotkne? Pre mňa je to nepochopitelne

@kiwi3 pre mna nepochopitelne, ked niekto nema cas pol roka odpisat jednu vetu

anonym_38e5f0
22. jún 2026

normalne by som odpisala .. nevies co jej do toho prislo..ci nemala starosti .. hold zivot nieje len o pisani ... a mat niekoho aspon na to pisanie je dnes vzacne

anonym_66a6f5
22. jún 2026

je to na tebe. Možno že si chce kámoška len tak pekne popísať, ale poznám aj také čo sa ozvali vždy keď niečo len chceli.

avatar
ewellina
22. jún 2026
@kiwi3

@anonym_bffed0 no dobre, ale to si tak na toho človeka naviazaná, že ked ti nemá čas odpísať, tak sa ta to tak hlboko dotkne? Pre mňa je to nepochopitelne

@kiwi3 To, či sa ma to dotkne alebo nie, je druhá vec. V každom prípade, keď niekto neodpíše, je to podobné ako keď niekto neodzdraví. Aj keď nemám čas, stále môžem aspoň napísať niečo v tom zmysle, že teraz nemám čas, odpíšem neskôr a podobne.

avatar
hedviga2
22. jún 2026

@anonym_autor aj ja som riešila takto “kamarátku”. Chodili sme často na prechádzky, kecali, písali, bolo to fajn. Potom som jej dva razy volala, nezodvihla neozvala naspäť. Po roku mi písala k meninám akoby nič. Poďakovala a napísala som jej, že mi je ľuto, že ma odstrikhla. Vraj ona bežne tak píše dva krát k sviatkom “kamarátkam”. Co sa mi nepáči. Podľa mňa dve správy do roka to je iba známa osoba a nie kamarátka. Je to vec názoru, ale kamarátky prejavujú o seba záujem a mali by byť pre seba aj v nečase, ked sa nedarí a máme problémy, nie iba ked je sa čím chváliť.

avatar
sisska96
22. jún 2026

@anonym_autor Aj ja mám jednu tak "kamošku" Už som jej potom neodpísala. Párkrát som navrhla aj stretko, stále výhovorky

avatar
sisska96
22. jún 2026
@kiwi3

Tak to ja som asi ako ta kamoška, zaujímavé, že to niekto vníma ako neslušné...

@kiwi3 odpisuješ raz za pol roka? 😂😂😂😂

avatar
tini27
22. jún 2026

Ja mám npr takú kolegyňu z bývalej práce- už sme obe aspoň 5 rokov na materskej, život sa “žije”… raz za čas si napíšeme a áno priznávam, často som ja tá čo neodpíše na ďalšiu správu- proste zvyčajne si toho napíšeme veľa, teda aj odpoveď je dlhá, niečo mi do toho vbehne, potom zabudnem… nič osobné za tým nie je, aj ma to mrzí no proste sa to stáva… pritom ju mám rada, som rada, keď si dáme vedieť ako ktorá žije a čo má nové…

avatar
lanka999
22. jún 2026

za mna je to taketo fejk kamaratstvo ozve sa iba kedy to jej vyhovuje na etapy.... noa taka dlha odmlka ked ste nieco predebatovali.... idem dalej dlabat na to 👍

avatar
muchotrafka298
23. jún 2026

Ja uz taketo vztahy nepestujem a ani uz ludom co s nimi nie som v kontakte nepisem k sviatkom. Mna takto odstrihla dlhorocna znama po stahovani. Boli sme v pravidelnom kontakte. Nechce byt v kontakte, akceptujem, zivot ide dalej. Nedavno sa mi ozvala jedna baba, co 10 rokov nie sme v kontakte s tym, ze si na mna spomenula, lebo potrebuje podporit svoju zbierku na donio. Mna by hanba fackovala toto pisat uz v podstate cudziemu cloveku.

anonym_e37ffc
23. jún 2026

Mne keď sa kamoška dlhšie neozve tak viem, že sa jej niečo deje, že má hlavu úplne inde..
Napíšem jej zasa, pripomeniem sa, ponúknem pomoc a potom to na mňa vysype, ale už je trochu nad vecou, preto jej nechávam čas jej riešiť si veci a nezaťažujem ju ešte aj ja, chápem to..

avatar
oskvarka
24. jún 2026

@anonym_autor kľudne si mohla kúpiť nový mobil alebo preinstalovat a tie polročné spravy sa jej už nezobrazia a tiež si ich nepamätá...ja by som si nepamätala. Ja by som jej napísala úprimne ako to je nie s výčitkami ale prirodzene a empatický a s rešpektom..že ti chýbali jej odpovede sinsanna tešila a neprišli... Čo ak prešla nejakou ťažkou životnou situáciou pri ktorej všetky tvoje staré otázky sa budú zdať ako malichernost. Chápem aj tvoju stranu a tvoje pocity a určite nie je podľa mňa cesta tváriť sa že nič ak ty to cítia inak....ale podľa mňa veľa ľudí casto súdi veci podľa svojho pohľadu kritickým okom ale nedokáže si uvedomiť že pohľad z druhej strany môže byť úplne iný.

avatar
dankanka
24. jún 2026

@anonym_autor podľa odpovedí vidíš, že to dnes ľudia majú za normálne, bežné. Ja to tiež netolerujem. Respektíve, ostávam potom už len v povrchom kontakte. Keď potrebujem odpoveď a tá nepríde ani o pol roka a ani s vysvetlením, tak potom ozaj niet čo vysvetľovať.

avatar
oskvarka
24. jún 2026
@anonym_a4b93d

@kiwi3 pre mna nepochopitelne, ked niekto nema cas pol roka odpisat jednu vetu

@anonym_a4b93d to nie je o čase predstav si že ti príde sprava v nečakanej chvíli ty ju otvoris ale zrazu ti do toho niečom príde a zavrieť ju že odpíšeš neskôr...ale už sa ukazuje ako prečítané...do toho ti napíše ďalších 10 ľudí a správu už ani v poli nemáš... Zabudla pár dní a fakt sa stane toto ani to nemusíš chcieť...náhoda...prečo si hneď brať veci osobne a myslieť si že: osobe na mne vôbec nezáleží, spravila to naschvál, považuje moje otázky za nepodstatné, alebo má ignoruje lebo jej za to nestojím. Keď mohlo byť za tým kopec iných veci...preženiem to ...chcela odpísať a počas toho ju zrazilo auto pol roka bola v nemocnici mobil sa rozbil kúpila si nový...

avatar
bambulkaaskatulka
24. jún 2026

Omg ľudia, vy ste fakt neuveriteľne vztahovacni. Za predpokladu, že ste teda dospelí ľudia, nie pubertiaci. V adolescencii sa takéto reakcie dajú pochopiť. Prečo? Život v puberte sa točí okolo kamarátov. ( A školy, ok). V dospelosti sú priority - rodina, práca, domácnosť, prípadne postarať sa o starnúcich rodičov...na kamarátov je tej čas naozaj obmedzený. Mám blízkych kamarátov, s ktorými si robíme bežne presne toto - uprostred komunikácie zrazu niekto " zmizne" a dlhšie sa neozve. Nikto to nerieši - lebo vie, že na druhej strane je vrestiace dieťa, mäso v rúre, domáce úlohy, práčka doprala... proste život. V dospelosti sa život okolo kamarátov netočí, a všetci to tak berieme. Naopak, sme vďační za to, že nám ešte nejakí zostali a aj aspoň kúsok času na tú správu a nekazime to blbym urazanim sa za nič

avatar
leopardus
24. jún 2026
@bambulkaaskatulka

Omg ľudia, vy ste fakt neuveriteľne vztahovacni. Za predpokladu, že ste teda dospelí ľudia, nie pubertiaci. V adolescencii sa takéto reakcie dajú pochopiť. Prečo? Život v puberte sa točí okolo kamarátov. ( A školy, ok). V dospelosti sú priority - rodina, práca, domácnosť, prípadne postarať sa o starnúcich rodičov...na kamarátov je tej čas naozaj obmedzený. Mám blízkych kamarátov, s ktorými si robíme bežne presne toto - uprostred komunikácie zrazu niekto " zmizne" a dlhšie sa neozve. Nikto to nerieši - lebo vie, že na druhej strane je vrestiace dieťa, mäso v rúre, domáce úlohy, práčka doprala... proste život. V dospelosti sa život okolo kamarátov netočí, a všetci to tak berieme. Naopak, sme vďační za to, že nám ešte nejakí zostali a aj aspoň kúsok času na tú správu a nekazime to blbym urazanim sa za nič

@bambulkaaskatulka
"Nikto to nerieši - lebo vie, že na druhej strane je vrestiace dieťa, mäso v rúre, domáce úlohy, práčka doprala... proste život."
půl roku? to už není o masu v troubě nebo vřeštícím dítěti.

@anonym_autor některé lidi máme v životě jen dočasně. váš vztah se rozvolnil. odepsat jí klidně můžeš, ale ber ji spíše jako známou než jako kamarádku. na tvém místě bych s ní už neprobírala osobní věci.

avatar
bambulkaaskatulka
26. jún 2026
@leopardus

@bambulkaaskatulka
"Nikto to nerieši - lebo vie, že na druhej strane je vrestiace dieťa, mäso v rúre, domáce úlohy, práčka doprala... proste život."
půl roku? to už není o masu v troubě nebo vřeštícím dítěti.

@anonym_autor některé lidi máme v životě jen dočasně. váš vztah se rozvolnil. odepsat jí klidně můžeš, ale ber ji spíše jako známou než jako kamarádku. na tvém místě bych s ní už neprobírala osobní věci.

@leopardus pol roka...to je o tom, že proste chcem odpísať ale jednoducho zabudnem na to, ako tu už ktosi iný písal... nič osobné 😉