Otrasná rodina

25. aug 2023

Ahojte, chcem sa len vyrozpravat, poradit.
Vy, ktori, mate tiez uplne na prd rodinne vztahy, (rodicia, surodenci...) ako s tym dokazete zit?
Ja mam manzela, aj deti. Zijem pre ne. Ale ako sa dokazete od nich odstrihnut, z vaznych dovodov a nemat z toho vycitky?

Niekedy si myslim, ze my sme asi ti chybni s manzelom- ale racionalne viem, ze s nimi sa neda - uz som sem o rodine pisala a nechcem to pisat znovu (tiez ste mi radili, proste sa odstrihnut, vztahy v rodine su extremne zle, toxicke - alkohol, ine zavislosti, psych. ochorenia..manipulatorstvo) . Musim to teda definitivne urobit, len neviem, ako nemat tie vycitky a pocity viny. 🤯 Ze mi je tak tazko, preco nemam normalnu rodinu. 🙄
Aspon trochu normalnu. V podstate cela rodina ma nenavidi, ale nic zle som neurobila.

melissa_19
25. aug 2023

Ja to mám rovnaké 🙂 moja rodina má odstrihla ani neviem prečo, za všetko automaticky môžem ja nevadí že som tam nebola ale môžem za to ja :D otec umrel ostatný sa na mňa vysrali ale žily mi to netrha :P to by som sa asi utrapila k smrti pár krát som to skúšala prišla som, trápne v tichu som sedela na návšteve akože urazení.. nepozdravia keď ma vidia robia sa že nič, bratranec mi povedal že som není ich rodina tak v tom prípade nie sú ani oni moja 🙂 a žijem dýcham aj bez nich 😇

autor
25. aug 2023

@melissa_19 a bola si na pohrebe otca? Ako si to tam prezila, ak ano? Nebolo tam nejake hadky?

melissa_19
25. aug 2023

Pochovala som ho ja... Osobne som všetko vybavovala a riešila. Zaplatila. Na pohreb neprišiel skoro nikto. Nakoniec ma otcova sestra (moja teta) začala vláčiť po súdoch 🤣 prežila som to, vyhrala som súd, jej som sa zasmiala do tváre a prerušila som akékoľvek kontakty po tomto. Aj a rodinou z maminej strany ktorí ma ignorujú a neboli na pohrebe otca hoci mohli 🙂

melissa_19
25. aug 2023

Chápem, že čo sa týka matky súrodencov je to komplikovanejšie ale keďže máš svoj život neriešila by som to nejak extra.. moji súrodenci sa tiež nestarajú

autor
25. aug 2023

Rozumiem, u nas je to uplne extrem, ta situacia. Najhorsie je, ze ja s nimi uz nedokazeM ani komunikovat bez toho, aby som sa nerozculila. Ked bolo treba vybavovat, bola som dobra... najvacsia hadka, teraz kvoli dedicstvu. Mne poslali peniaze, co mama zdedila, aby sa s nimi zodpovedne nalozilo a sestrinymi manipulaciami som ich musela poslat rodicom aJ tak, otec takmer vsetko prepil, okolo 7000e. Otec sa so mnou nerozprava. Mame som vybavila zariadenie specializovane - otec jej tam zakazal ist, dnes mi volali, ze je v poradi uz a moze nastupit. Este v maji mi mama plakala, ze ju otec tyranizuje atd... ze do domova ist chce... odrazu mama tam ist nechce, lebo na nu otec tlaci, aby nikam nesla. Ja som v rodine ako cierna ovca, aj ked zijem jedina normalny zivot. Este aj ona do mna do tel skakala. Sestra ma obhovara po rodine. Proste otras. Dalsia sestra je bezdomokyna. Ja sa niekedy ty kokos pytam....ze PRECO??? Mame ostalo 1500e z dedicstva, prosila ma nech to vytiahnem, nech to otec neprepije. Nechavam si to az na ich pohreb a z ruk to nepustim. Toto je rodina na pohladanie. Mala som s nimo uz davno seknut. Ale ked, mne je tej mamy strasne luto. Ale co mam robit, ked otca "lubi" aj ked ju tyra?

autor
25. aug 2023

@melissa_19 a po sudoch ta preco tahala? Lebo to je celkom uz sila, co rodina dokaze veru...

melissa_19
25. aug 2023

Dedičstvo dokáže ľudí meniť na hyeny zvlášť keď v tom je alkohol 🙂 my sme to mali tiež kvôli dedičstvu vidia, že máš.. že pomôžeš a dáš tak to využívajú tvojej mami mi je ľúto žiaľ je v toxickom manželstve ktoré je ťažké opustiť... A pokiaľ reálne ona sama nebude chcieť tak jej nikto nepomôže viem o čom hovorím lebo v ňom žijem aj ja možno aj naozaj chce ale nemá silu a odvahu. Skús ju zavolať k sebe bývať.. mňa teta dala na súd lebo pred smrťou otca nanho napísala čiastku po rodičovskom dome (bankrot) a naraz ho chcela s5ked otec umrel samozrejme si vymyslela nezmyselné dôvody a potom ma všade osočovala veľmi zlým spôsobom.. našťastie, sudca vyhodnotil situáciu správne k čomu sa aj ona sama neskôr priznala 🙂

melissa_19
25. aug 2023

Btw toto všetko sa stalo keď som mala 18-19 aktuálne mám onedlho 21 🙂

autor
26. aug 2023

@melissa_19 dakujem za tvoju reakciu, no mas to tazke a este si aj mladucka (ja mam uz 32 rokov, takmer 33)... a uz si si tiez svoje zazila. My sme mali tazke detstvo doma. Len to je hrozne, ze to stale pokracuje. Mama je s otcom uz 40 rokov. Uz bol aj vo vazeni za jej tyranie. Vratil sa a 5 rokov nepil a bolo to celkom ok. Vtedy sme aj my s nim lepsie vychádzali, ale ako sa rozpil vsetko je zas po starom a proste nas znenavidel, lebo sa mame dobre a jemu nic nedonesieme atd... proste cisty sebec, co hladi len na peniaze. Mamu si nemozem k sebe zobrat, lebo ona ma naozaj tazku diagnozu schizofreniu. Ja mam dve male deti. To by som nemohla ist ani casom do prace, nic, s nou je to ako s dietatom. Samu by som ju nemohla nechat, podla mna by utekala. Ja by som to psychicky nedala toto. Asi by som sa ja zblaznila uz. Aj v nemocnici na psychiatrii, stale hovoria, ze jej treba to specializovane zariadenie, lebo sa jej to rokmi aj dost zhorsuje.

autor
26. aug 2023

@melissa_19 a ty si uz vydata? Mas deti? Lebo mi je luto, ze tiez zijes v toxickom vztahu. Casom sa ti mozno podari odist.

ahhola
26. aug 2023

Všetko zle..ako sa hovorí. Matka má vycakany starobnec, do ktorého sa hrabala, zasiahol tatko, nechce do neho... Teraz ide čakať odznova, ci zoberú ďalšieho pod ňou a zasa ju výzvu, keď niekto odbudne a bude jej stačiť penzia na to, ci budete doplácať... Prečo segra nie je s ňou ale bezdomovčí?... Čerstvá 30tnicka a starosti máš ako v 60.tke.
Usekni ich bez milosti, lebo len zostarneš pri nich. Nech sa stará sestrička, co si vymohla prachy. Máš ich v dosahu? Ze by si vymenila číslo, nech máš aspoň chvíľu pokoj.
Neboj, keď sa niečo stane, rýchlo ta dohladajú 💔keď je mužova rodina co k čomu, tak si ich hyckaj▪️