icon

Partner žiada utajenie fajčenia pred rodinou. Ako reagovať?

22. jún 2026

Ahojte, ja občas fajčím ale nie stále, doposiaľ som nefajcila keď sme mali nejaké rodinne stretnutia, nezvyknem do sebou brávať cigarety, takže nikto vlastne nevie ze fajčím i keď sme spolu cez 2 roky. Ale nikdy neschovávala som sa pred nikým, moje príbuzenstvo vie že fajčím. A išli sme na víkend na návštevu k jeho rodičom, a chcela som si zafajcit pred domom. No a môj partner sa úplne zdesil že prečo to chcem robiť pred ich domom, že ešte ma zbadajú z okna… no tak som kus odtala zaskočená že čo to ma byť. Lebo ja som sa nijak netajila pred nikým a teraz akože neviem či očakáva že budem hrať pred celou jeho rodinou formu. Aký by ste mali pocit z toho? Neviem úplne ako sa k tomu postaviť ale kus mám zmiešane pocity. Nechápem prečo to chce tajiť , či mu tak veľmi záleží na ich názore alebo len nechce počúvať reči od príbuzných na mňa , netuším. Ani nechápem prečo by to malo zmeniť nejak zasadne ich nazor na mňa. Príde mi divne že chce nech to tajim, veď nie sme malé deti.

Strana
z2
avatar
btus
22. jún 2026

ja tiež, keď som fajčila, tak som to nerobila pred ostatnými. Proste, ak sme niekde boli, tak som to vydržala alebo sme sa išli prejsť tak, aby ma nevideli.

anonym_2f699f
22. jún 2026

Tak fajcenie je dost odporny zlozvyk, asi vie, ako sa k tomu pribuzenstvo stavia.... spytaj sa priamo jeho, ci to aj jemu tak velmi vadi, ak ano, tak by som asi prestala... fajcis obcas, zdrave to nie je tak ako tak... toto je jeden z ustupkou vo vztahu, ktore ti len prospeju.

anonym_fa590a
22. jún 2026

Ja keď som fajčila som tiež nejako automaticky odišla do úzadia keď som si isla zapáliť. Ani nie preto že som to tajila. Ale viem že to smrdí a nie každému to je prijemne. Môj muž je tuhy fajčiar. Krabičku denne da stále. A keď sme na dedine u našich, chodí fajčiť úplne dozadu. Tiež nie preto že by to o ňom nikto nevedel ale proste smrdí to a nechce nás obťažovať.

autor
22. jún 2026
@anonym_fa590a

Ja keď som fajčila som tiež nejako automaticky odišla do úzadia keď som si isla zapáliť. Ani nie preto že som to tajila. Ale viem že to smrdí a nie každému to je prijemne. Môj muž je tuhy fajčiar. Krabičku denne da stále. A keď sme na dedine u našich, chodí fajčiť úplne dozadu. Tiež nie preto že by to o ňom nikto nevedel ale proste smrdí to a nechce nás obťažovať.

@anonym_fa590a tak vieš ale on práve preto to chce, aby o tom nevedeli, aby ma nezbadali náhodou,

avatar
martinmmartin
22. jún 2026

@anonym_autor nejde o nazor na teba ale o to ako sa zmeni postoj pribuzenstva k nemu - ze ma vztah s niekym kto proste ani nedokaze pochopit co fajcenie znamena pre organizmus a dokaze si to ospravedlnivat az do hrobu. Cize ma partnera ktory bude asi robit aj ostatne zivotne volby zle. O tebe to nieje ale o tom ze co on ukaze pribuzenstvu o sebe
Priznajme si fajcenie je v dnesnej dobr vysada jednoduchsich

avatar
sissy27
22. jún 2026

@anonym_autor no je to divne, ved aj keby ta nevideli, tak budu citit ked vojdes dnu 😃 co im povie, ze to je tvoja nova vonavka od diora ? 😅
Za mna - proste nefajci ked si u nich.

anonym_0a94d6
22. jún 2026
@anonym_fa590a

Ja keď som fajčila som tiež nejako automaticky odišla do úzadia keď som si isla zapáliť. Ani nie preto že som to tajila. Ale viem že to smrdí a nie každému to je prijemne. Môj muž je tuhy fajčiar. Krabičku denne da stále. A keď sme na dedine u našich, chodí fajčiť úplne dozadu. Tiež nie preto že by to o ňom nikto nevedel ale proste smrdí to a nechce nás obťažovať.

@anonym_fa590a fajčí krabičku denne a nikto to o ňom nevie? To si len praješ. On musí smrdieť ako poriadne 💩

anonym_0a94d6
22. jún 2026
@martinmmartin

@anonym_autor nejde o nazor na teba ale o to ako sa zmeni postoj pribuzenstva k nemu - ze ma vztah s niekym kto proste ani nedokaze pochopit co fajcenie znamena pre organizmus a dokaze si to ospravedlnivat az do hrobu. Cize ma partnera ktory bude asi robit aj ostatne zivotne volby zle. O tebe to nieje ale o tom ze co on ukaze pribuzenstvu o sebe
Priznajme si fajcenie je v dnesnej dobr vysada jednoduchsich

@martinmmartin v roku 2026 fajčia už len slabomyseľní a sociálne prípady, nikto s trojciferným IQ si nemôže dobrovoľne ničiť zdravie v dobe poznatkov, aké je fajčenie nebezpečné

avatar
melanta
22. jún 2026
@anonym_0a94d6

@anonym_fa590a fajčí krabičku denne a nikto to o ňom nevie? To si len praješ. On musí smrdieť ako poriadne 💩

@anonym_0a94d6 ona nepíše, že nikto nevie, že fajčí. Len že chodí fajčiť mimo, aby neobťažoval smradom. Avšak reálne človek, ktorý fajčí krabičku denne, obťažuje všetkých svojim smradom aj keď pôjde fajčiť kilometer mimo, pretože je napáchnutý celý. Len dotyčná si na ten smrad zvykla.

anonym_348763
22. jún 2026

Moja kolegyňa pred manželom tajila, že fajčí, hneď si dávala žuvačky a navonok sa tvárila, že je nefajčiarka. Sama si pritom nahovárala, že nie je závislá a má všetko pod kontrolou, že keď si povie, že dnes nebude fajčiť, jednoducho si nezapáli.

Raz si však zabudla zapaľovač a začala zháňať niekoho, kto by jej pripálil. Tak som jej povedala, že toto je presne ten deň, keď si môže povedať, že dnes nefajčí. Bola však nervózna dovtedy, kým nenašla niekoho, kto jej cigaretu zapálil.

avatar
martinmmartin
22. jún 2026
@anonym_0a94d6

@martinmmartin v roku 2026 fajčia už len slabomyseľní a sociálne prípady, nikto s trojciferným IQ si nemôže dobrovoľne ničiť zdravie v dobe poznatkov, aké je fajčenie nebezpečné

@anonym_0a94d6 To je prehnane. Fajcia hlavne ludia co nedokazu urcovat spravne rozsahy vyhod a nevyhod nielen fajceniu ale analogicky v uplne kazdej situacii. Plus nedokazu akceptovat fakty ale budu hladat nelogicke ospravedlnenia (Churchill fajcil cely zivot...) aby nemuseli menit svoje spravanie co v preklade znamena priznat si ze robim chybu.
Priznanie vlastnej chyby je vysada ktoru jednoduchy ludia velmi tazko ak vobec dokazu spracovavat za cenu (double down) ked je ovela jednoduchsie presvedcit samu seba ze je presbe ten priklad co moze fajcit do 90-ky v plnom zdravi

avatar
madeincssr
22. jún 2026

@anonym_autor nefajci. To bude najlepsie pre vsetkych a najma pre teba 🤞🍀.

anonym_348763
22. jún 2026
@martinmmartin

@anonym_0a94d6 To je prehnane. Fajcia hlavne ludia co nedokazu urcovat spravne rozsahy vyhod a nevyhod nielen fajceniu ale analogicky v uplne kazdej situacii. Plus nedokazu akceptovat fakty ale budu hladat nelogicke ospravedlnenia (Churchill fajcil cely zivot...) aby nemuseli menit svoje spravanie co v preklade znamena priznat si ze robim chybu.
Priznanie vlastnej chyby je vysada ktoru jednoduchy ludia velmi tazko ak vobec dokazu spracovavat za cenu (double down) ked je ovela jednoduchsie presvedcit samu seba ze je presbe ten priklad co moze fajcit do 90-ky v plnom zdravi

@martinmmartin aký rozsah výhod má fajčenie?
okrem výhody pre sociálnu poisťovňu, že nebude dlho vyplácať dôchodok?
moje kolegyne fajčiarky jedna dostávala dôchodok 6 rokov, druhá 2 roky a tretia zomrela pol roka pred dôchodkom

avatar
martinmmartin
22. jún 2026
@anonym_348763

@martinmmartin aký rozsah výhod má fajčenie?
okrem výhody pre sociálnu poisťovňu, že nebude dlho vyplácať dôchodok?
moje kolegyne fajčiarky jedna dostávala dôchodok 6 rokov, druhá 2 roky a tretia zomrela pol roka pred dôchodkom

@anonym_348763 To ze ti to da okamzitu ulavu a instantny pocit slasti. Nieco ako ked si dokazes poskrabat miesto co ta straaasne svrbi. Plus socialny kontext, plus sam pred sebou vyzeras ako rebel ....najdu sa dovody preco ludia fajcia,

anonym_fa590a
22. jún 2026
@anonym_0a94d6

@anonym_fa590a fajčí krabičku denne a nikto to o ňom nevie? To si len praješ. On musí smrdieť ako poriadne 💩

@anonym_0a94d6 písala som že chodí fajčiť dozadu aby nás neobťažoval, nie preto aby to o ňom nevedeli 😉.

anonym_d1196a
22. jún 2026

Moj frajer (teraz uz manzel) fajcil a nikdy si pred nikym z mojej rodiny nezapalil. Vie, ze ja neznasam fajcenie a vie, ze cela moja rodina su nefajciari, tak im to asi sympaticke nebude. Nikdy sme to neriesili ale ani mu nenapadlo si zapalovat pred domom alebo pred nimi, proste, naco zbytocne vyvolavat negativne pocity, nic v zlom, ja som rada ze sam od seba si ani predomnou nezapaluje. Cigareta v ustach - fakt to nepotrebujem vidiet a kazit si den. Som rada ze mu to samemu dochadza, a ze to nepotrebuje riesit ako Ty, ze ved "co je na tom take hrozne a preco to tajit".

avatar
sisska96
22. jún 2026

Podľa mňa normálna vec že nechce aby pred nimi fajčila. Sú nefajčiari, určite sa im nepáči ak niekto nefajčí

avatar
motylik2559
22. jún 2026
@anonym_0a94d6

@martinmmartin v roku 2026 fajčia už len slabomyseľní a sociálne prípady, nikto s trojciferným IQ si nemôže dobrovoľne ničiť zdravie v dobe poznatkov, aké je fajčenie nebezpečné

@anonym_0a94d6 No tento koment tvoj podla mna vypoveda len o tebe a o vyske tvojho IQ🤷‍♀️ Kopec tych fajciarov by ta strcili do vrecka s vedomostami aj inymi vecami, ty socialny pripad🤦‍♀️ Za to,ze si zaryta nefajciarka nemusis urazat a ponizovat inych ludi. Bohvie ake neduhy mas ty sama a tu sa nimi nepochvalis, aj keby ti mali prsty odrezat🤷‍♀️😄 A nie, nie som fajciarka, ale ani nevediem taketo prizemne nazory o inych ludoch ako ty. Pekny den...

avatar
zuzana76
22. jún 2026
@anonym_0a94d6

@martinmmartin v roku 2026 fajčia už len slabomyseľní a sociálne prípady, nikto s trojciferným IQ si nemôže dobrovoľne ničiť zdravie v dobe poznatkov, aké je fajčenie nebezpečné

@anonym_0a94d6 a este stari, co zacali ako mladi a nedokazu s tym prestat, mam takeho dr, uz je po 70-tke a fajci ako duha

avatar
martinmmartin
22. jún 2026
@zuzana76

@anonym_0a94d6 a este stari, co zacali ako mladi a nedokazu s tym prestat, mam takeho dr, uz je po 70-tke a fajci ako duha

@zuzana76 no a sme doma - churchill, tvoj Doktor a 90 rocny stryko povodneho maitela susedovej macky fajcia do vysokeho veku v plnom zdravi - su vynimky alebo je to pravidlo 100% dokazujuce neskodlivost fajcenia?
Schopnost posidit SPRAVNE presne tuto situaciu je vlastnost co vymedzuje jednoducheho cloveka

anonym_348763
22. jún 2026

Otrokom fajčenia môže byť bohatý aj chudobný, vzdelaný aj nevzdelaný, tam vôbec nezáleží od spoločenského postavenia.
Rovnako aj závislosť na kokaíne môže mať socka ktorá pre to kradne a lúpi ale aj vysokopostavený človek ktorý si to "môže" dovoliť.
Výsledok je rovnaký zničené zdravie a predčasná smrť.

avatar
martinmmartin
22. jún 2026
@anonym_348763

Otrokom fajčenia môže byť bohatý aj chudobný, vzdelaný aj nevzdelaný, tam vôbec nezáleží od spoločenského postavenia.
Rovnako aj závislosť na kokaíne môže mať socka ktorá pre to kradne a lúpi ale aj vysokopostavený človek ktorý si to "môže" dovoliť.
Výsledok je rovnaký zničené zdravie a predčasná smrť.

@anonym_348763 moze ale statisticky je tam jasny gravitacny posun smerom dole na rebricku spolocnosti a to nieje nahoda

avatar
zuzana76
22. jún 2026
@martinmmartin

@zuzana76 no a sme doma - churchill, tvoj Doktor a 90 rocny stryko povodneho maitela susedovej macky fajcia do vysokeho veku v plnom zdravi - su vynimky alebo je to pravidlo 100% dokazujuce neskodlivost fajcenia?
Schopnost posidit SPRAVNE presne tuto situaciu je vlastnost co vymedzuje jednoducheho cloveka

@martinmmartin a ja pisem nieco ine? Potvrdila som vyrok, ze dnes fajcia naozaj len ti, co im nezalezi na zdravi, aby sme to pekne povedali, potom socialne pripady, co radsej da na cigy ako na jedlo a stari, co fajcia od mladosti, kedy to bolo cool a neprestali.

avatar
martinmmartin
22. jún 2026
@zuzana76

@martinmmartin a ja pisem nieco ine? Potvrdila som vyrok, ze dnes fajcia naozaj len ti, co im nezalezi na zdravi, aby sme to pekne povedali, potom socialne pripady, co radsej da na cigy ako na jedlo a stari, co fajcia od mladosti, kedy to bolo cool a neprestali.

@zuzana76 ano suhlasim, stary fajciari su skupina co vyhrala jackpot lebo prave oni prezili do dlheho veku (oproti armade ich rovesnikov) cize v tejto skupine bude najviac "kazazelov" o neskodnosti lebo prave oni su tie statisticke okraje co prezili- armada ich mrtvych kamaratov neprehovori uz ani slovo takze ich je pocut

autor
22. jún 2026

No zvláštni ľudia sa tu zišli ako pozerám. Na pár výnimiek. Teraz keď sa tak zamýšľam možno preto nechce aby o tom vedeli, že sa boji ze by mohli podobne priblblo komentovať moje fajčenie ako tu niektoré a nechce aby nam to kazilo náladu alebo aby sme to museli počúvať. Ale zas ak naozaj by takto reagovala jeho rodina, tak to by bolo dosť smutne. Akože moji príbuzní nefajčia že nikto, ale až na pár milých rad a pripomienok mi k tomu nič nepovedali, ale to bolo naozaj že v dobrom myslene a že im záleží na mojom zdraví, ale aj oni to inak zobrali ako fakt že teraz proste občas fajčím a inak sa do mňa neobávajú ani neútočia. Asi vie že jeho rodina taká chápava nie je. Celkovo majú divne vzťahy on im veľa veci zatajuje aj o sebe. Vraj že aby nemali reči.

avatar
martinmmartin
22. jún 2026
@anonym_autor

No zvláštni ľudia sa tu zišli ako pozerám. Na pár výnimiek. Teraz keď sa tak zamýšľam možno preto nechce aby o tom vedeli, že sa boji ze by mohli podobne priblblo komentovať moje fajčenie ako tu niektoré a nechce aby nam to kazilo náladu alebo aby sme to museli počúvať. Ale zas ak naozaj by takto reagovala jeho rodina, tak to by bolo dosť smutne. Akože moji príbuzní nefajčia že nikto, ale až na pár milých rad a pripomienok mi k tomu nič nepovedali, ale to bolo naozaj že v dobrom myslene a že im záleží na mojom zdraví, ale aj oni to inak zobrali ako fakt že teraz proste občas fajčím a inak sa do mňa neobávajú ani neútočia. Asi vie že jeho rodina taká chápava nie je. Celkovo majú divne vzťahy on im veľa veci zatajuje aj o sebe. Vraj že aby nemali reči.

@anonym_autor Tam je ale aj ten iny rozmer ze si na krk priviazal neriadenu strelu
Ak si niekto dokaze ospravedlnit fajcenie tak co este dokaze takto "podpisat"? Investicie? Mlm? Velmi vela zivotnych rozhodnuti sa da urobit uplne zle a z niekoho kto ani fajcenie neidentifikuje ako noeco co by fakt nemal robit ide proste strach co sa partnerstva tyka

anonym_348763
22. jún 2026
@anonym_autor

No zvláštni ľudia sa tu zišli ako pozerám. Na pár výnimiek. Teraz keď sa tak zamýšľam možno preto nechce aby o tom vedeli, že sa boji ze by mohli podobne priblblo komentovať moje fajčenie ako tu niektoré a nechce aby nam to kazilo náladu alebo aby sme to museli počúvať. Ale zas ak naozaj by takto reagovala jeho rodina, tak to by bolo dosť smutne. Akože moji príbuzní nefajčia že nikto, ale až na pár milých rad a pripomienok mi k tomu nič nepovedali, ale to bolo naozaj že v dobrom myslene a že im záleží na mojom zdraví, ale aj oni to inak zobrali ako fakt že teraz proste občas fajčím a inak sa do mňa neobávajú ani neútočia. Asi vie že jeho rodina taká chápava nie je. Celkovo majú divne vzťahy on im veľa veci zatajuje aj o sebe. Vraj že aby nemali reči.

@anonym_autor vieš že fajčenie je zlé, keby si gemblovala tiež by nemal potrebu sa pochváliť pred rodinou že má ženu závislú od hazardu a nemieni s tým prestať

anonym_7376e4
22. jún 2026
@anonym_autor

@anonym_fa590a tak vieš ale on práve preto to chce, aby o tom nevedeli, aby ma nezbadali náhodou,

@anonym_autor nuž, tak snáď nefajčíš na ulici, keď niekde ideš. Či áno?

avatar
zuzanka.zuzu
22. jún 2026

pozri sa na to úplne inak ... on ťa má tak rád že je s tebou 2 roky aj napriek tomu že fajčíš 🤢 ozaj drobnosť čo môžeš urobiť že nebudeš fajčiť u jeho rodičov 🤷

autor
22. jún 2026
@martinmmartin

@anonym_autor Tam je ale aj ten iny rozmer ze si na krk priviazal neriadenu strelu
Ak si niekto dokaze ospravedlnit fajcenie tak co este dokaze takto "podpisat"? Investicie? Mlm? Velmi vela zivotnych rozhodnuti sa da urobit uplne zle a z niekoho kto ani fajcenie neidentifikuje ako noeco co by fakt nemal robit ide proste strach co sa partnerstva tyka

@martinmmartin by ma zaujimalo z akého zdroja berieš take zaujímavé závery

Strana
z2