Sestra zomiera na rakovinu a ja trpím s ňou. Ako sa so všetkým zmieriť?

6. aug 2023

Sestra /dvojča/ umiera na rakovinu a trpím s ňou. Jej chorobou / pred 4 rokmi/ sa mi zrútil svet... 😪 Rozpadlo sa mi manželstvo, ex mi doteraz robí peklo zo života a ťahá ma po súdoch ; ako sa so všetkým zmieriť ?
Neskutočne trpím...odborníkov mi neraďte, to mi len zhoršilo stav.

colsami
6. aug 2023

Ahoj, mas aj veci za ktore mozes byt vdacna? Rodicia, ini surodenci, mas deti? Byvanie atd...?
Je mi to luto, tazke situacie ked sa takto nahromadia, mozu aj polozit cloveka... Bud silna a skus sa sustredit na tie veci a ludi ktorych mas...

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. aug 2023

@colsami Áno, som vďačná za všetko, čo zostáva...otca, ktorý už má svoje roky a nechcem ho s tým utrápiť; áno, deti sú so mnou a pomáhajú ako môžu...ale bývanie a budúcnosť ohrozená 😓😪 Mala som spriaznenú dušu; spolu sme prišli na svet, a takto ma tu necháva 😓😓

autor
6. aug 2023

@fauko Skúsila som aj to, ...po smrti mamky mi to pomohlo...ale teraz cítim krivdu zo všetkých strán . Neviem pochopiť, kde je chyba, čo som robila zlé, keď takto trpím....

katarinka89
6. aug 2023

Je mi to luto, len to treba prijať. Hoci sú to bolestivé situácie, no tým, že ich neprijmes, to len v sebe zhorsujes. Ani psychológ ti s tým nepomôže. Daj sestre ešte pocítiť lásku, hoci to budú jej posledné mesiace, dní, hodiny. Nič iné nevieš zmeniť- IBA SVOJE MYSLENIE, taky bude potom aj tvoj ďalší priebeh života. Drz sa....❤️

pribinak
6. aug 2023

Kontaktuj Plamienok. Robia smutkovu terapiu. Evidentne ju potrebuješ.
Veľa síl želám

mamina7070
6. aug 2023

skus sa nezameriavat len na seba a byt najma sestre oporou a nie jej to este stazovat
mozes skusit spominany plamienok alebo odbornika

mna by velmi trapilo ak by moja sestra davala vinu mojej chorobe (mne) ze sa jej rozpadlo manzelstvo nebude mat kde byvat atd
to je tvoj zivot treba sa tomu postavit celom a sestre byt napomocna ale neobvinuj jej chorobu za to ze sa ti rozpadlo manzelstvo

0silvia0
6. aug 2023

Sebaobvinovanie a pocit krivdy ti nepomoze, naco ta otazka, co som robila zle ked takto trpim?
Podpor sestru, sestra bude navzdy tvojou sucastou, jej urcite nie je prijemne ked takto prezivas jej chorobu. Samozrejme, ze je to tazke, ale treba touto zivotnou skuskou prejst.
Pocity krivdy su toxicke, tie ti najviac ublizuju, skus ich eliminovat. Proste zle veci sa stavaju, nevieme preco, ale stavaju sa.

alickapusinka
6. aug 2023

koľko ma tvoja sestra rokov .A aký stav ma momentálne.

autor
6. aug 2023

@mamina7070 ja ju neobviňujem, len som to s ňou veľmi prežívala...proste , prišiel životný zlom...zbabrala som, čo som mohla

autor
6. aug 2023

@alickapusinka 46 rokov, už je to veľmi, veľmi zlé; nie je žiadna šanca...sama ležím v teplotách odkedy som bola pri nej a rozlúčila som sa s ňou; 😓😪keďže nie je z rovnakého mesta

alickapusinka
6. aug 2023

och mojej mami sestra na tu pliagu zomrela 30 ročná. A na ako orgáne pôvodne sestra mala tu pliagu.

autor
6. aug 2023

@alickapusinka ženské

alickapusinka
6. aug 2023

a išla neskoro či čo pokiaľ ju posielali a došla k správnemu tak už bolo neskoro.Ma už aj metastazy aka je prognoza.

autor
6. aug 2023

@alickapusinka je to konečné štádium 😓😪... lekár gyn. zanedbal, na prevent. prehliadky chodila pravidelne

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka70
6. aug 2023

Ach, veľmi sucitim s tebou, mám sestru dvojičku, máme 52 rokov a veľmi veľmi ju mám rada. Kto nemal takéto puto so svojou dvojičkou, asi to nikdy nepochopí. Nechcem si ani predstaviť, žeby sa jej niečo stalo, odišlo by kus zo mňa. A to máme obe rodiny, deti, ktoré milujeme. Veľa síl ti prajem 😪 in

zbruna
6. aug 2023

Autorka, napíš mi prosím IP, pošlem nejaké info pre tvoju sestru.

dudos
6. aug 2023

Nemám dvojča. Sme so sestrou narodené do roka. Máme veľmi blízky vzťah, veľa životných situácii poprepajaných v tých istých dňoch aj keď sme boli každá na inom mieste.
Sestra má dvojičky, dievčatá. Fascinuje ma ich pozorovať, rozmýšľam nad tým čo k sebe musia cítiť, znamenať jedna pre druhú.
Musí to byť pre teba veľmi ťažké. Máš právo na svoje pocity. Aj na úzskosť a aj hnev. Od bruška ste boli spolu, dotýkali sa jedna druhej, počuli okrem maminho srdca aj srdce tej druhej. Podľa mňa si nevieme a ani nedokážeme predstaviť puto medzi vami.
Sestra má deti? Ak áno, tak tie ťa v blízkej budúcnosti budú potrebovať. Ty budeš tá, ktorá im môže pripomenúť mamu, nie len výzorom ale aj spomienkami na ňu. Nikto k nej nemal tak blízko ako ty.
Podľa mňa tvoj momentálny zdravotný stav má súvis s postupným odchádzaním tvojej dvojičky z pozemského života. Verím tomu, že budeš mať toho najväčšieho a najsilnejšieho anjela strážneho. Aj keď sa nám často stáva, že pre svoj smútok a žiaľ nevidíme zmysel vo veciach, ktoré nám ich spôsobujú, majú svoj význam a vyšší cieľ. To nám však ukáže až čas. Ty môžeš teraz urobiť len to, že budeš myšlienkami pri svojej sestre a budeš jej priať pokoj a kľudnú cestu niekam, kde to nepoznáme.
Úprimne prajem tebe a tvojej sestre veľa síl zvládnuť to čo vás teraz spája. Nie je to pre vás obe určite ľahké.

autor
6. aug 2023

@dudos Krásne napísané 🙏, ďakujem...nie každý to pochopí 😞 Naozaj, musím byť silná ...mám pre koho žiť...aj keď je to veľmi ťažké 😪

bodka70
6. aug 2023

@dudos , áno presne tak, je to obrovské puto medzi dvojickami-sestrami. Kto to nemá, nevie si to predstaviť, tak ako si ja neviem predstaviť aké to je, nemať dvojičku.

alickapusinka
6. aug 2023

Preboha otras. Len penazí žobrú pláty chcú veľké a za čo

laurikalalinka
6. aug 2023

Nerobíš nič zlé,osud si nevyberá,ak máš napísané, že máš zo sveta odísť takto ma byť, vraví sa, že každý z nás má na zemi poslanie,a potom príde čas odísť,jeden zomrie, druhý s narodí, všetko sa pre niečo deje,aj v mojom okolí ľudia zomreli a mladí ale potom sa diali veci,a dejú sa každý deň.

rozkvet1
7. aug 2023

Tu asi žiadny odborník nepomôže:( ako sa vraví najlepší liečiteľ je čas. Časom sa všetko vráti ako tak do normálu, zažila som zopár smrtí v mojej rodine a myslela som že to nedám ale čas rany zahojil. Je dobré mať motiváciu pre ktorú pôjdeš ďalej - u teba to môžu byť tvoje deti. Koniec koncov, mne dosť pomáha veriť, že každý sa tam hore raz stretneme.

silvik2015
7. aug 2023

Musí to byť nesmierne ťažké. Keď mi zomrel svokor (ktorý mi isto nebol tak blízky akým je vlastná dvojička) a mesiac pred tým jeho mama, upokojovalo ma, keď som si predstavila, ako tam hore spolu tancujú. Žila totiž ďaleko v zahraničí a boli sme ju raz pozrieť po dlhých rokoch (dovtedy nemal na to peniaze) - a tam som ich videla spolu tancovať. Znie to možno zvláštne - ale skús si predstaviť, že sestra bude tam hore zase s niekým blízkym. Možno s vašou mamou? Spomínaš len otca. Alebo babkou, dedkom... Možno si ju už zavolala k sebe a budú potom spolu na vás zhora dozerať. Veľa síl želám.