Spoločné bývanie ako riešenie problému vo vzťahu?

mikusa1999
30. apr 2020

Ahojte chcela by som sa Vás opytať či ste aj vy mali časté hádky s partnerom keď ste boli od seba. Náš vzťah je dá sa povedať na diaľku pretože ja študujem na VŠ a on chodí na týždňovky. Nebývame ešte spolu. Keď sa stretneme a páru dní sme spolu všetko je fajn, ak sa povadíme tak to musí byť uz niečo vážne, ale takto na daľku je to furt pre niečo. Už som aj rozmýšľala, že odídeme spolu bývať niekde, že sa to možno vyrieši, ale viete keď sa človek háda tak ho to akosik odradzuje. Už kedysik mi navrhoval bývanie ale to bolo ešte na začiatku vzťahu. Mali ste niečo podobné ako ja? Akoby ste to riešili na vašom mieste 😪😪

moonlight1210
30. apr 2020

@mikusa1999 a co je to "furt nieco", ked ste od seba na dialku? o com konkretne sa hadavate?

nnnuuunnn
30. apr 2020

@mikusa1999 Ty mas nejako vela tych problemov na to, ze ste sa len teraz stretli po rokoch...

lucyluv
30. apr 2020

No toto som mala ja s mojim muzom, aj ked sme uz spolu byvali uz ako partneri, cez telefon sme sa vzdy blbo chapali a ja som mala tendenciu hadat sa :D vyriesil to minimalny kontakt cez telefon, proste len strucne jasne co od seba potrebujeme. Ked sme spolu zoci voci, vobec sa tolko nehadame, teda skoro vobec, len ja mam obcas chut pre nejaku blbost :D ale proste v strucnosti, clovek si niekedy blbo domysli, ked si napriklad len pisete, alebo volate, vzdy som nejaky nespravny usudok urobila a bol to dovod na smutok/hadku, atd

kitycat
30. apr 2020

nebyvate ani spolu a hadate sa?

mikusa1999
autor
30. apr 2020

@moonlight1210 ja mu nieco poviem typu ze a kedy prides napr. z navstevy a on ze co ho vysetrujem alebo ked mu do telefonu poviem kludnym hlasom ze ci by sa mohol teosku vecer mne venovat tak odpoved mi je ze ci sa mi venuje malo a ked sa mu to snazim vysvetlit tak niekedy zajde do toho ze ak sa mi nepaci mam si najst ineho

mikusa1999
autor
30. apr 2020

@nnnuuunnn toto je nic keby si vedela co mam vo svojej rodine by si sa za hlavu chytala 🙃

mikusa1999
autor
30. apr 2020

@kitycat ved to je to preto ma to aj trosku odradza od tohto vztahu ze ake to bude ak budeme spolu byvat ze ci sa to nebude stupnovat lebo to nie je len tak ist s niekym do bytu

karelova
30. apr 2020

@mikusa1999 tak skus 'ubrať' zo záujmu, nájsť si iný program, trochu sa odputat.... Nechať na nom, aby pocítil, ze mu chybas

mikusa1999
autor
30. apr 2020

@lucyluv ja sa zase snazim hadkam vyhybat no len niekedy on zle nieco pochopi potom sa mu to snazim vysvetlit az nakoniec sa zacnem aj ja hadat 😅 ked sme spolu tak vobec to si vobec neviem preco uz som aj rozmyslala ze ci je to nie je tym ze sme radi ze sa vidime po takom dlhom case

mikusa1999
autor
30. apr 2020

@karelova uberam ja som byvala s nim v kontaktne max vecer lebo on pracoval ja som sa ucila alebo naopak on mal volno ja som pracovala a aj to teraz som obmedzila telefonovanie/pisanie po veceroch

deti95060810
30. apr 2020

ja ti poradím ...najskôr sa venovať škole, dokončiť ju a potom uvidíš ....

jaskolka
1. máj 2020

Hádať sa po telefóne alebo mesengeri je najhoršie, čo môže byť,lebo každé slovo sa dá pochopit inak. Ste obaja v celkom iných prostrediach.
Študovať a pracovať su rozdielne svety, najlepšie bude, keď skončis školu, tiež sa zamestnás a potom uvidíte. Nemáš sa kam ponáhľať, teraz by som spoločne bývanie ani neriešila, z čoho ho chceš spolu financovať? Alebo by platil všetko on?Dalsie hádky by ste z toho možno mali.

erickatt
1. máj 2020

@mikusa1999 no tak na toto sa vykašli hneď ... On ťa má asi iba na užívanie si

mikusa1999
autor
1. máj 2020

@jaskolka spolocne byvanie bol len napad ze ci by sa to nezmenilo preto som pisala ze ci nema niekto s tymto skusenosti ze mali podobny pripad ci to spolocne yvanie vyriesilo a keby sa napriklad uz slo do toho tak samozrejme ze by som aj ja prispela s financovanim to by som zase nenechala len tak ale ak by mi to malo este vacsie vady sposobovat tak jasne ze by som do toho nesla

radkaradix
1. máj 2020

ano, moze to pomoct, tiez som to zazila, ze na dialku (telefon, internet) stale nejake nepochopenie, hadky, ofukovanie a osobne bez problemov.. uz zijeme spolu a vsetko super.. obcas tiez sa to pritrafi, ked je v praci a piseme si cez chat.. pride domov a je vsetko ok ;) drzim palce!

retatka
1. máj 2020

@mikusa1999 Určite treba skúsiť ,tiež sme tak mali na diaľku stále nejake problémy ,skladanie telefónu ,nepochopenie sa a nebavenie sa pár dni ,ako sme spolu žiaden problém .

mikusa1999
autor
1. máj 2020

Joj dakujem tak to ste ma aj potesili trosku 🙂 nemali ste ale obavy ze sa budete viac vadit ked zacnete spolu byvat?

radkaradix
1. máj 2020

@mikusa1999 nie, lebo som videla, ze ked sme spolu, je vsetko ok, ze chyba je naozaj len v tom virtualnom sposobe komunikacie.

xeonela
1. máj 2020

Vela veci sa vykrystalizuje ked dvaja ludia zacnu spolu byvat. Nam to napriklad velmi vyrazne pomohlo, lebo sme mali svoj klud, svoje sukromie a niet lepsieho 🙂

amelie2017
1. máj 2020

No neviem, my sme mali s muzom 8 mesiacov vztah na dialku, videli sme sa max tyzden raz za 6 tyzdnov az 2 mesiace a ani raz sme sa nepohadali. Skor to medzi nami riadne iskrilo. Spolocne byvanie mozno vyriesi problem, ale opacnym smerom a rozidete sa.

mikusa1999
autor
2. máj 2020

Ak nam to vydrzi a posunieme sa dalej jedneho dna to pride ze budeme zvazovat spolocne byvanie predsa obaja chceme mat rodinu, trapi ma to ze ked nie sme spolu sa vadime a na druhu stranu ked sa vidime po dlhsom case a sme spolu tak akoby sme sa v zivote nehadali 😶 dakujem ale za vase nazory a skusenosti pouvazujem nad tym vsetkym co ste mi tu napisali 🙂

juliet86
2. máj 2020

@mikusa1999 neviem ja mam taku skusenost. mali sme vztah na dialku cca 7mesiacov a nehadali sme sa. nedorozumenia uplne minimalne asi si ani na ziadne nespominam. vediet komunikovst je vo vztahu dolezite. ci uz na dialku ci na blizko.. oravese rada spominam na tie prve mesiace. drahy mi denne pisal dlhe mejly a denne som sa tesila na vecerny skype s nim

mikusa1999
autor
3. máj 2020

@juliet86 ja sa tiez tesim kedy mi napise alebo zavola a hlavne na to kedy ho znovu uvidim. Nechcem sa s nim hadat ked je prec no pride mi to tak ze vie veci velmi rychlo zle pochopit a neda si to vysvetlit a potom sa zacnem vadit aj ja a pritom sa s nim rozpravam rovnako tak ako ked sme spolu. Uz som aj rozmyslala ze ci cez telefon ked volame nezmenim dako ton hlasu alebo nieco zle poviem ale zatial som sa nepristihla. My fungujeme na dialku od zaciatku vztahu a nemavali sme taketo problemy nepamatam sa ze by sme sa hadavali ale poslednu dobu to je da sa povedat uz ako pravidlom. Furt nad tym rozmyslam kde je chyba ci ja nieco zle robim alebo co.

radkaradix
3. máj 2020

@mikusa1999 skuste sa dohodnut, ze ked sa zacne schylovat k hadke poviete si 'lubim ta' 😉

mikusa1999
autor
3. máj 2020

@radkaradix to nie je zly napad 🙂🙂 dakujem