Túžim po manželstve a priateľ nechce svadbu. Mám ostať vo vzťahu?

18. máj 2022

Ahojte.. stojím pred rozhodnutím, ktoré možno budem ľutovať a možno budem ľutovať to, že som to neurobila skôr.
Zijem s priateľom dva roky, z toho rok a pol spolu byvame v jeho byte. Mám dobru pracu, šetrím peniaze, mám svoje košický.
Na byt mu prispievam, robim nákupy, varim, upratujem proste klasická domácnosť. Keďže som si myslela že nám vztah klape, lubime sa a rozumieme si, chcela som vedieť ako to so mnou vidí do buducna. Tu nastal sok - keďže ja som rodinný typ, tuzim po manželstve a deťoch, rodinnom domčeku kde budeme šťastní - moj priateľ nechce svadbu, ani dom a deti časom (bez manželstva). Spýtala som sa ho, že možno to tak nevidí teraz ale do buducna sa to zmeni? Odpovedal, že to tak necíti. Že preňho je to zbytočne a na spolocny majetok môžem zabudnut. Nikdy. Preňho je dieta menší záväzok, ako dom alebo svadba… mám len síce 22 rokov a cely zivot pred sebou, priateľ ma 26,
no viem čo chcem od zivota a aký vztah chcem mat. Pre mna je rodina a manželstvo posvätne… povedal mi že ma lubi ale že z dlhodobého hľadiska budem šťastnejšia s niekym inym pretože on neustúpi.. spýtala skm sa ho, či je ochotny o mna kvôli tomu prist? Povedal, že by bol nerád ale … a teraz neviem, či opustiť muza ktorého lubim z celého srdca a opustiť všetko co som mala rada len kvôli tomu, že si ma nikdy nevezme? Čo by ste robili na mojom mieste ?
Neviem si to ani predstaviť, zit bez neho.

megan777
13. júl 2022

Pravdive,drzim palce no podla mojho nazoru seba lubi viac,nechapem takýchto muzov

sorayaardente
10. aug 2022

Mal predtym nejaký vzťah, ktorý s ním veľmi otriasol? Závisí od čoho sa takto odrazila jeho odpoveď, že to má takto utriiedené. Budem písať len svoju skúsenosť, s mojim som začínala, keď mal 25 a ja 21...nechala ho priateľka po 3 rokoch a bol z roho riadne mimo. Keď sme začínali, nechcel svadbu, že on sa zenit nebude atď.. V mojich 28rokpxh sme mali prvé dieťa, tetaz čakáme druhé.. Vzali sme sa teraz pred mesiacom, mini svadba, len tak úradne, lebo pochopil, že ak sa niečo stane, tak je zodpovedný. Niekedy treba pozerať aj na okolnosti, preco ma taky názor atď..ci ma teda zlu skúsenosť so ženou alebo ci jeho rodicia sú rozvedení, je veľa faktorov, ktoré toto rozhodnutie ovplyvňujú.

rivini
10. aug 2022

Z mojho pohladu asi len tolko, ze dieta je vacsi zavazok ako svadba. Preto nechapem ludi, ktori sa „neboja“ mat dieta, ale maju obavy sa vziat a priviest to dieta do aj zakonne usporiadanej rodiny. Je skvele, ze vies, co v zivote chces, je skvele, ze to chces, kym si mlada! Len asi k tomu budes potrebovat ineho muza. A mozno, ked sa rozides, si aj mlady muz uvedomi, o co prisiel. Ja by som asi nezostavala vo vztahu, v ktorom nechceme podobne veci v zivote.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gertrudaosem
10. aug 2022

Ako to dopadlo???

majusik1304
27. mar 2023

@zmrzlinka2021 nádherne napísané 🙂👍

derdia
27. mar 2023

Nehnevaj sa, ty chces svoju predstavu o manzelstve a rodine... A predstava s realitou je velky rozdiel. Dieta nie je len pekny kocik a vybavicka.... Ale 24/7 povinnoazi, zodpovednosti a neustalej starostlivosti... Uz teraz vidis, ze on ma ine predstavy.... Takze dieta by vas len rozdelovalo...

mikadooo
27. mar 2023

Nuž, ak sa pustíte do výroby detí, tak sa hlavne dohodnite, ako to vidí s financiami, kým ty budeš na rodičáku, keďže na spoločné majetky môžeš zabudnúť... Za mňa - je mu dobre tak ako to je, deti možno že chce, možno ani nie, len to hovorí, aby ty si bola kľudná. Jemu nič nechýba, on má všetko čo potrebuje a chce. To, že ty nie, ho nejako zásadne netrápi, dokonca ti ponúka, aby si si našla iného, ak ti jeho nastavenie nevyhovuje. Fakt ťa musí strašne milovať.

lucia147852
27. mar 2023

Ja by som odišla. Pre mňa bolo dôležité, aby som žila s manželom a nebola roky frajerka. Nie kvôli svadbe ako takej, ale kvôli tomu, že sa nebojí verejne ku mne priznať. A takisto by som nerodila deti len priateľovi. O 10 rokov si môžeš trieskať hlavu o stenu, že si zabila celú mladosť s človekom, ktorý bol egoista a šiel si len po svojom pohodlí a ty nemáš nič z toho, po čom si túžila

alzbeta1301
27. mar 2023

No citam asi o sebe😃😃 aj ten vek skoro sedi.

Mame to rovnako akurát že moj k tomu čo si napísala ešte naviac nevie či vôbec bude niekedy chciet deti. Sme spolu rovnako ako vy aj spolu zijeme inak problemy nemáme zisdne naozaj idealny vzťah jedine v čom sa rozchádzame je toto.

Možno má niektoré ukameňujú ale ja som mu dala ultimátum 🙂 že mi má narovinu povedat čo ako do konca roka. A ja sa rozhodnem.

alzbeta1301
27. mar 2023

@autorka ešte pridam k mojej odpovedi nižšie tiež som cakala veľa krat kým sa chlap rozhybe a keď chlap chce tak aj hory prenesie pre ženu keby ta naozaj miloval tak ta chce spravit stastnou.

Nestrácaj čas tiež ho nemienim strácať. Kamaratka takto 7 rokov vo vzťahu on sa nemal ani len k spoločnému bývaniu ani len do prenájmu ísť nechcel až jej rupli nervy a do pól roka stáva s inou barak 🙂 chlapi sú spomalene stvorenia väčšinou sa hybu až keď im hori pod ritou a to už je väčšinou na zenskej strane neskoro. Rozišla som sa so snubencom takto pred svadbou dobre som spravila a teraz na tom niesom lepšie😂🙉