Vzťah dcéry a otca

15. jún 2023

Ahojte baby, je naozaj pravda, že dievčatká majú za svojú "prvú" veľkú lásku práve svojho otca (ak s nimi žije a stará sa)??? Pretože ja aj napriek prítomnosti otca v svojom detsve nedokážem povedať, žeby bol moja prvá láska, alebo žeby som ho ľúbila inak ako moju mamu. Ako to vnímate vy???

kristie571
15. jún 2023

Lubila som ho ako rodica. Bol to uzasny, milujuci a starostlivy otec. Uz nie je medzi nami. Z mojej strany k nemu bola (je) rovnaka laska ako k mame, je to rodic, nie partner ..

autor
15. jún 2023

@kristie571 To je samozrejmé, ale mne skôr ide o to ako malé dievčatká hovoria, že si ocka raz vezmú a podobne, a to isté aj u chlapčekov. Ja som napríklad otca takto nikdy nebrala. No už som pár takých malých slečien počula hovoriť, že ocka ľúbia a raz si ho vezmú😅😅😅

januska12323
15. jún 2023

Ono sa to skôr myslí ako prvý vzťah s osobou iného pohlavia. Matka je podrobnejšia dcére a nie je taká "zaujímavá". Otec okrem iného ukazuje dcére ako sa k nej má správať budúci partner.

luccija
15. jún 2023

Individuálne záleží od povahy.To hovoria aj chlapci mame a často v 4,5 r "žiarlia" na otca.Su o tom pekne články pohladaj na webe

0silvia0
15. jún 2023

ale veď to máš to isté, ako keď malí chlapci hovoria, že keď vyrastú, tak sa oženia s mamou.
Určite to takto necíti každé dieťa, ani nehovorí každé dieťa. Záleží od súzvuku, pováh, okolností. Občas to niektoré dieťa takto robí, ale netreba to zovšeobecňovať.

luccija
15. jún 2023

Dcéra otec je elektrin komplex, chlapci oipidov komplex to su ti mamičkari🙂

lauriik
15. jún 2023

Ja som to tak nemala ale mala som spoluziacku, ktora este v prvej triede hovorila, ze je zalubena do svojho otca a vezme si ho 🤷🏼‍♀️ Moje deti tatovi take veci nehovoria aj ked ho lubia ☺️

miadi
15. jún 2023

Ja som to hovorila tak 3-4rocna ale chapala som to ako taky nas vtip nie ze realne si ho zoberiem za muza. Ved som si myslela ze ma 80r . Len som ho mala velmi rada a chcela ho navzdy vo svojom zivote. Mama bola busy varenim upratovanim a trochu general. Otec bol macko tutu mutu bral mà k dr aj ma kupal hral sa somnou bol za kazdu srandu nikdy sa nehneval netrestal ( chcel byt pekny ) nechal vychovu pre mamu. V tom veku v tom nehladaj nic Freudovske dieta to chape tak ze manzel- manzelka je clovek ktoreho mas doma .. a bol Moja prva laska ako clovek .. s mamou sme si vztah urobili casom krasny ona mala chladnu vychovu bez pohladenia a nemala 1 hracku. O to viac to bolelo ked dal prednost alkoholu a vsetko znicil. Nie je na tom nic cudne hoci ty si to tak nemala. Kazdy sme iny. 😉

vkatush
15. jún 2023

Vôbec. Brala som ho ako otca. Skôr som mala "crushe" na ujov alebo bratrancov 😂 ale ani to by som nenazvala nejakými láskami. Len som ich brala ako mojich "cool" chlapov.

jamimo
15. jún 2023

takto sa hovorí : Najdôležitejší muž (jeho úloha) v živote dievčaťa je otec. Súhlasím. Plní dôležitú úlohu v psycho-emocionálno-sexuálnom vývine. Viď Elektrin komplex... Ak je táto vývinová fáza nevhodne zvládnutá, dievča, žena zbiera "horké plody úrody" počas celého života. Napr: nízka sebahodnota, sebavedomie, toxické vzťahy s mužmi (manipulátor, narcis...) syndróm poslušného dievčatka, vynucovanie si lásky podmienkami = tzv. dupnem si nožičkou, keď urobím toto, dostanem a dosiahnem svoje= večné požiadavky a nespikojnosť, nesprávne vnímanie svojho ženstva a sexuality (rozkoš, uspokojenie, lacné prezentovanie seba samej (vizuálu) ako sexuálneho objektu, kvôli pozornosti mužov, rola obete, neustále hľadanie toho správneho, otca= starší partner, sugar daddy...
https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy/otec-partne...
https://eduworld.sk/cd/jana-antalova/1529/mama-...

zuzulka558
15. jún 2023

Naša keď bola skolkarka hovorila ze tato je jej muž,, teraz chodí do školy a hovorí ze muža chce takého aký je tato, ale moj muž je ako cukor málokedy dokáže kričať 🤷‍♀️ porovnáva to zo spolužiakmi v triede je viac ako polovica v striedavej starostlivosti

amelie2017
15. jún 2023

Dcéra má aktuálne 5 a pol roka. Ešte minule leto hovorila, že si vezme papiho za muža. Cca pol roka už chápe, že si ho vziať nemôže.

marianarem
15. jún 2023

Ja som si otca nechcela zobrat za muza, ale ano, vsetkych chlapov som s nim tak nejako porovnavala a chcela som vzdy podobneho, ako je on. A pamatam si, ze v detstve som si vzdy hovorila, ze ake mam stastie, ze ti ostatni otcovia vyzeraju tak nic moc, jedine ten moj je taky dobre vyzerajuci 🙂
Dnes mam manzela, ktory je v niektorych veciach uplne iny ako moj otec, ale v niektorych veciach su uplne rovnaki. A nie je ich malo. Manzel mi ho zo vsetkych mojich objektov zaujmu najviac pripomina. A mne zase vsetci hovoria, ze som velmi podobna ako manzelova mama.

vilma7
15. jún 2023

Nie, nemáme to tak. U nás syn vraví ze si vezme sestričku za ženu. Teda vravel. Teraz má 6 a už som to dlhšie nepočula 🙂