Vzťahy v dnešnej dobe

miki1102
31. jan 2022

Ja len chcem povedať toľko že čo v poslednej dobe sledujem je že každý sa buď rozvádza alebo rozchádza, proste dvaja kedysi zamilovaní ľudia idú od seba. Popravde ani ja nie som výnimka. Po dvoch rokoch vzťahu sme museli ísť bohužiaľ od seba kvôli jej rodičom ale o tom iný príbeh...

Chcel som len povedať že občas keď chodím autobusom či vlakom do mesta alebo keď sedím u lekára dosť často vidím starší pár cca po 60,70 ako sú stále do seba zamilovaný. Je to naozaj pekné že tak dlho sú spolu a že všetky prekážky ktoré určite mali zvládli a stále ich to nerozdelilo.

Bohužiaľ dnešná doba je taká že skoro každé druhé manželstvo alebo vzťah sa ukončuje na základe drobných chýb ( nehovorím o nevere, podvádzaní , ubližovali a podobne)
V dnešnej dobe sa dosť často chytá za slovíčka a to spôsobuje rozpad všetkého na čom si dvaja ľudia zakladali. Mala hádka ktorá skončí fiaskom alebo vzájomná podpora a chápenie jeden druhého.

Samozrejme nikoho neobvyňujem a na nikoho neukazujem prstom, každý by si mal sám uvedomiť aké chyby spravil a čo sa dajú ešte napraviť.

Nech máte na toto akýkoľvek názor , akékoľvek zmýšľanie pochopte že vždy sa dá nájsť cesta...
Ďakujem za prečítanie a prajem každému nech to vydrží.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marisoul
3. feb 2022

@emalka
@emalka
Študujme dámy 😀

ladycat2021
3. feb 2022

@mikadooo och .. v tomto pripade je najlepsie riesenie rozvod .. bez ohladu na to ci je silna krestanka alebo nie ... nerozumiem zenam, ktore toto dobrovolne podstupuju hoci maju moznost odist a zacat lepsi zivot bez takeho chrapuna, ktory ich tyra psychicky ci nebodaj fyzicky 😔

cippi
3. feb 2022

@emalka Vies preco som zacal pisat, pretoze som napisal jeden prispevok a sa tu zeny zlietli na mna a zacali diskutovat, nuz ja ako dobry pisatel som sa nedal a nedalo mi to ). To iste otvoreny nazorom by som mohol povedat aj o viacerych diskutujucich, tuna len slepo svoje dookola 🙂. Moje argumenty neexistovali ako keby. Takze asi tak 🙂. Ked uz nech nech je dvojaky meter 🙂. Prisiel som upozornit na to, ze zeny sa rozchadzaju kvoli somarinam casto, a castejsie co je pravda, potom nech sa necuduju nechuti muzov sa viazat napriklad alebo zenit 🙂. Je to logicky vyvoj situacie. A to ja nie som proti strijktne asi sobasom az tak moznoze aj ja niekedy v dalekej buducnosti to utobim aj ked vraj zeny o mna ani nezakopnuu 🙂 podla kolegyn odtialto, ale iba raz, potom uz nie. Cakal som ze zeny na zenskom fore sa postavia za svoje partacky, takze som vedel, ze idem voci presile 🙂. Ale kedze moja nalada je dobra ziadna ma nenastvala nejako bavim sa praveze, lebo pisat viem.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandala77
3. feb 2022

@cippi Ty máš o sebe predstavu, že si dobrý pisateľ? Ako si k tomu prevedčeniu prišiel?

cippi
3. feb 2022

@viestta Nechcem robit reklamu pretosom to pisal sukromne ty si urobila, aj ked ja s autorom nemam nic, ale tak co uz to tu je 🙂

cippi
3. feb 2022

@mandala77 Pisal som kedysi vela textu 🙂. Preto pisem rychlo a vela, dobre niekedy ciarky nedavam, ked sa mi nechce 🙂. Keby pisem normalne profi je to tam aj s ciarkami, aj s makcenmi

ladycat2021
3. feb 2022

@cippi a zeny, ktore ti dali realny priklad o tyrani ? to tiez nic ? na to si nereagoval ... len stale svoje melies ... vztah, kde nie je dovera, respekt a laska nema perspektivu. A uz vobec nie vtedy, ak je tam nasilie. Vtedy jedinym riesenim rozvod.

mandala77
3. feb 2022

@cippi rozumiem. Čiže si chcel povedať, že ovládaš strojopis.
Ja totiž nedokážem vôbec prečítať, čo píšeš, až na jeden Tvoj komnetár na začiatku, plus tie smajlíky za každou vetou, prípadne každou druhou.

cippi
3. feb 2022

@mandala77 Smajlikom rozumiem. To nemusi byt ale davam, niekedy viac niekedy menej. Pisem vela teraz, co najrychlejsie a bez kontroly necitam po sebe teraz, takze je mozne, ze niekedy to vyzera vseliak 🙂

banderaska29
3. feb 2022

ja to tak jednoducho poviem za seba - ak neťaháte obaja za jeden koniec, nemá to zmysel. ak tam nie je láska, tolerancia, rešpekt, voľnosť, túžba, vášeň, pokoj, dobrý sex, spoločné záujmy, rozhovory, úprimnosť, stabilita - z dlhodobého hľadiska to nemá cenu. mala som v mladosti nejaké vzťahy, bola som aj vydatá .. časom sa človek formuje, mení a chce hlavne kľud.. a ak to reže, ak Ťa vzťah trápi, bolí, tak to nie je vzťah, tak to nie je manželstvo. a v takom niečom človek nemá prečo ostávať. ani kvôli deťom, ani kvôli peniazom, a hlavne nie kvôli sebe ! 🙂

emalka
3. feb 2022

@cippi "Prisiel som upozornit na to, ze zeny sa rozchadzaju kvoli somarinam casto, a castejsie co je pravda, potom nech sa necuduju nechuti muzov sa viazat napriklad alebo zenit 🙂"

No a my sme ta upozornili ze to co ty povazujes za rozchody kvoli somarinam su len dosledky velkych problemov ktore chlapi dlhodobo nechcu riesit 🙂 Ale tento argument asi tiez ako keby neexistoval pre teba 🙂
Ako pisem, vies presne co ocakavas od manzelky ale netusis co ona potrebuje od manzela.

cippi
3. feb 2022

@ladycat2021 Ked mi tu pise 10 zien prispevky a ja pisem co najrychlejsie ako sa da, len tak tak nemozem vsetko ani vsimnut detailne ani uplne k vsetkemu sa vyjadrit, vsak si to skus niekde, ked odpisujes na 5 zien naraz, alebo tak a este vela 🙂

ladycat2021
3. feb 2022

@cippi skusila som a snazila som sa odpisat na vsetky prispevky 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cippi
3. feb 2022

@emalka A este som sa pytal preco, ked zeny vzdy maju vzdy padny dovod na rozchod, co dodnes mi nebolo zodpovedane a nerozvadzaju sa emocne naladovo velakrat kvoli nejakemu pocitu, vnimaniu situacie ako to oni vidia, aj ked nemusi byt spravna. A su schopne opustit mozno aj dobreho muza celkom lahko vdaka pocitu, ktory maju. Toto je to ze muz sa musi napasovat do ramca zeny do jej predstavy, ale muz nie je zena a zato, ze zena ho nechape, to neznamena dovod na rozchod, pokial tam nie je to nasilie alebo alkohol alebo co. Aky je dovod? Preco sa lesbicky rozvadzaju dvakrat viac ako ostatne kombinacie, su to dve zeny? Ja viem asi odpoved a myslim, ze to nie je vobec nahoda 🙂. A ma to cosi so zenskym nastavenim a fungovanim 🙂

cippi
3. feb 2022

@viestta Ty si na vine ze pises, ze som na vine stale aj ked k mnohym veciam som sa nevyjadril co pises ze som sa vyjadril. Daj si pampers 🙂

0silvia0
3. feb 2022

@cippi co teba furt tie lesby fascinuju? 🤷‍♀️ Tak ako zeny sa rozvedu s dobrym chlapom, tak aj chlap sa rozvedie s dobrou zenou. Ci v tvojom svete dobre zeny neexistuju?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emalka
3. feb 2022

@viestta
@0silvia0
Chlapi v podcastoch, ktore pocuva, radi pouzivaju lesbicky a ich rozchody ako argument ze za rozchody mozu zeny a ich emocie, kedze ani cisto zenske vztahy nevydrzia 🤷‍♀️ No comment.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladycat2021
3. feb 2022

@viestta podla mna sa k tomu nevyjadri alebo to bude este obhajovat .. lebo vsak zena si za to moze sama ze ? 🙄

0silvia0
3. feb 2022

@emalka aha, tak uz chapem tie lezby, ale podkasty teda pocuvat nejdem. Nech si chlapci analyzuju zle, nehodne zeny.

mikadooo
3. feb 2022

@ladycat2021 žiaľ, ani ja tomu nerozumiem. Ponúkala som jej pomoc, aj že jej zaplatím nájom atď., odmietla to, lebo veď rodina a rodina a bla bla... Tak sa len prizerám a nie je v mojich silách niečo zmeniť. 😔

ladycat2021
3. feb 2022

@mikadooo ja som nasla odvahu aj vdaka mojmu terajsiemu priatelovi a kopla som ex do zadku ... inak to mi je luto, ze odmietla pomoc .. pokial ona nebude chciet, tak tazko nieco zmenit 😔

emalka
3. feb 2022

@0silvia0 Ale ved to sme predsa vsetky zeny, nezabudaj 😉
Tie podcasty su peklicko, raz za cas si nieco vypocujem nech mam spravy aj z druhej strany frontu, ale je to fakt zle 🤦‍♀️ A ked si nedajboze atraktivna zena, tak si skoncila lebo ti rychlo vysvetlia aka si vlastne obycajna a s cim sa mas uspokojit 😂

cippi
3. feb 2022

@ladycat2021 Preco sa mam vyjadrovat ked ste sa nevyjadrili k mojej otazke 🙂? Ja som skoncil som spokojny, zistil som ze vlastne som sa od zien moc nedozvedel a len sa povrdili urcite moje presvedcenia 🙂

cippi
3. feb 2022

@viestta O promiskuite sa nebavime tu sa bavime o comsi inom teraz 🙂. Ale ziadna z vas to nedokaze vysvetlit ako vidim 🙂. Len naschval posmesok, ale vysvetlenie logicke ziadne 🙂. Vsak ako inak sa vykrutit ze kocky moje 🙂