Ako slušne a taktne dať najavo, že sa mi muž nepáči?

12. nov 2022

Čaute baby,

bola som na rande s jedným mužom. Slušný, dobrý, milý, aj rande bolo fajn. Problém je v tom, že mne sa nepáči fyzicky. Aby ste chápali kontext, spoznali sme sa cez IG, tam mal nejaké fotky tváre, ale skôr z cestovanie, práce, atď. Keď sme sa stretli, zistila som, že mne pripadá tučný a neuveriteľne vysoký. Má cez 190 cm, váhu samozrejme neviem, ale mal dosť brucho. Ja mám len 165 cm, 50 kíl, pre mňa už to bol obrovský rozdiel a jednoducho mi vadia tuční chlapi.

Ako to dať najavo? Chcem byť slušná a neraniť.

Ďakujem.

dadis
12. nov 2022

No stava sa to :(...uprimne a jemne mu napis, ked ta bude ziadat o dalsie rande, ze sa ti rande pacilo, ze na teba urobil velky dojem, ale necitila si tu spravnu chemiu na rozvoj vztahu. Jasne, ze to ublizi i tak, ale cim skor to ukoncis, tym pre neho lepsie, bude sa menej trapit. Ty vycitky mat nemusis, pritazlivost a zamilovanost sa nedaju naplanovat.

marca12
12. nov 2022

Nepreskocila iskra,nie je tam chemia. Mna ked uhanal niekto,kto ma nepritahoval, pouzila som tuto vetu. Sice nechapali,ale ja som povedala pravdu a nevyznelo to ani urazlivo.

autor
12. nov 2022

@dadis O to viac ma to mrzí. Priniesol aj kvetinku, také mille to bolo, príjemná debata, ale tá príťažlivosť z mojej strany nebola...tie kilá navyše mi vadili.

autor
12. nov 2022

@marca12 Budem musieť dať toto čo najslušnejšie najavo, lebo on už spomenul aj ďalšie rande a ja neviem, ako to nejako pekne normálne sformulovať..

dilino
12. nov 2022

tak ked merá 190 cm logický nemôže vážiť 60 kg. A snád 200 kg nemá.

autor
12. nov 2022

@dilino mal určite dosť kíl navyše...ja nehovorím, že som čakala 60 kg

barborachors
12. nov 2022

Nie si moj typ, je odpoved.

autor
12. nov 2022

@barborachors jaj, ja viem, že je. Poviem úprimne.

liljana
12. nov 2022

Je lahsie mu povedat, ze je pre teba privysoky, ako mu povedat, ze je tucny, alebo sa ti nepaci...

h2
13. nov 2022

Nemusíš mu predsa hovoriť dôvod. Povedať mu, že nie je tvoj typ, alebo že sa ti nepáči, alebo že nepreskočila medzi vami iskra, je zraňujúce. Je to, ako povedať mu, že je škaredý a nepríťažlivý. Zvaliť to na jeho výšku je tiež nič moc, lebo to je niečo, za čo nemôže.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katulkagajdos
13. nov 2022

Ak to bolo len o váhe, možno by som ešte skúsila dať tomu šancu, lebo s váhou môže stále niečo spraviť, ale ak je raz debil, už s tým veľa nenarobíš 🤷🏼‍♀️

adrestia
13. nov 2022

Keď sa vydáš za chudého muža a on po čase priberie, tak sa s ním potom rozvedieš?

dadis
13. nov 2022

@adrestia Porovnavas dve rozdielne veci. Zamilovanost a lasku. Na zaciatku vztahu je pritazlivost a zamilovanie uplne ziaduce..ak stoji vztah na kvalitnych zakladoch, casom prerastie v lasku. A tam uz je to ine. Aj ked..ked sa ten clovek radikalne zmeni, tak to moze mat vplyv na vzajomnu pritazlivost, vacsinou to nevies ovladat..ale dobra sprava je, vzdy sa najde na svete clovek, ktoremu sa pacis taky, aky si, aj tento chalan taku urcite najde. Si myslis, ze by bolo lepsie mu davat bozk s odporom a milovanie si odtrpiet? Ved aj on si zasluzi zenu, co bude z neho vo vytrzeni (ano, cuduj sa svete, aj chubby chlapi sa zenam pacia)

autor
13. nov 2022

@katulkagajdos Však aj ja nad tým premýšľam...povahovo strašne fajn chalan ( zatiaľ )

top_manazerka
13. nov 2022

Ani sa nečudujem, že je tolko ľudí v nešťastných, resp. žiadnych vzťahov. Povrchnosť vládne svetu. Chalan by mohol byt super manžel aj otec, ale odpíšeš ho kvoli výške a váhe? 🤮

autor
13. nov 2022

@top_manazerka veď píšem, že neviem, čo robiť, či to dať najavo, že mne sa nepáči fyzicky...ale zároveň ma zaujal správaním, povahou...

dadis
13. nov 2022

@top_manazerka Ba naopak. To nie je povrchnost, ale pudovo ideme az do hlbky nasej podstaty. Na tychto principoch, vzajomnej chemie a pritazlivosti funguje ludstvo roky a vdaka tomu je tu teraz aj nasa generacia a ludstvo nevyhynulo. Podvedome si vyberame pre parenie zdravych jedincov, s rozdielnym imunitnym systemom (to je ta vona napr), schopnymi sa postarat..bla bla bla..v tejto dobe technologii a medicinskej starostlivosti uz asi aj zbytocne, ale pudovost v nas ostala

adrestia
13. nov 2022

@dadis Pudovosť v nás zostala a preto sa takmer 50 % manželstiev skončí rozvodom.

dadis
13. nov 2022

@adrestia Ano 🙂 ale aspon deti mame vydarene 🙂 aspon u mna tak 🙂 nelutujem ami jedinu sekundu mojho rozpadnuteho manzelstva 🙂

karolinakr
13. nov 2022

Ako povedsla Dagmar Veškrnova Bolkovi Polivkovi - Nech mňá, nic nebude..! ☝

selwadza22
13. nov 2022

Mne sa môj manžel keď sme sa spoznali vôbec nepáčil. Ale mali sme spoločné záujmy a chodievali spolu ako kamaráti na turistiku, na preteky a na horách a ťažkých túrach fakt najlepšie spoznáš človeka aký ozaj je vnútri. Vyhovovala mi jeho povaha. Ani vlastne neviem ako a po čase zafungovala aj chémia.

veronicka88
13. nov 2022

Ani keby bol vysekany kulturista a mal tvár ako Brad Pitt(doplňte sinkoho chcete🤣)a nebol by mi príťažlivý tak chemický ani tak by som už nikde nešla...(na margo váhy a výšky že možno ani tak na Tom nezáleží skôr presne na tej pomyselnej iskre)....

autor
13. nov 2022

@selwadza22 ďakujem za názor, zatiaľ som mu nič nepísala ani nič...nechcem robiť unáhlené závery

autor
13. nov 2022

@veronicka88 Presne tak. Mne nejde o dokonalosť. Ja tiež nie som Miss world. Som normálna, pekná žena, taká bežná. Predtým partner tiež nebol Brad Pitt, ale nebol tučný, cvičil, výškovo 182 to bolo ku mne vhodnejšie. Tento má cez 190 cm a podľa mňa dobrých 15 kg navyše. Mne vadia tuční chlapi a možno preto tam nie je tá chémia

selwadza22
13. nov 2022

Ak Ti vyhovuje jeho povaha tak môžete ostať kamaráti (ale zdôrazniť, že bez výhod 😁, lebo chlapi si vedia niekedy veci vysvetliť po svojom...). Nemusí sa každý hneď hrnúť do vzťahu.

krisbar
15. nov 2022

Ved mu normalne napis, ze "prepac, tesi ma, ze mas o mna zaujem, ale z mojej strany nebrebehla iskra. Verim, ze najdes zenu, s ktorou prebehne."

bluka2
15. nov 2022

A čo mu chceš vypisovať? Je to normálna vec, stáva sa. Nie je pre teba príťažlivý, podľa mňa lepšie nevedieť prečo presne. Niektorej sa bude páčiť 🙂 podľa mňa mu už nič nemusíš písať - aj to je odpoveď

bluka2
15. nov 2022

Nechceš si inak vymeniť? Ja mám zas takého fajn nápadníka 178 cm normálnej postavy, ale proste malý pre mňa. 190 cm môže byť 😀

neowise
23. nov 2022

Mne ako chlapovi sa už veľakrát stalo, že som po povahové stránke ženy zaujal, ale bohužiaľ nie po vyzorovej stránke. Dali mi slušne najavo, že nič viac z toho nebude. Stavaju sa aj take veci v živote, ale aj oveľa horšie 😊 A zvykol som si na to 😉 Žiadnej z týchto žien to nezazlievam a nevycitavam, pretože každá zena má právo na vyber, aj keď s jej rozhodnutim nemusím súhlasiť. Rešpektujem to. Vždy som sa slušne poďakoval, že som bol rad, že som ich spoznal a išiel som ďalej. Veď svet sa na tom nezrúti 😃👌 Predsa toto sa stalo aj mne, že zena bola fajn povahy, ale fyzicky mi tam bohužiaľ niečo chýbalo. Tu príťažlivosť jednoducho neoklames. Preto radšej diplomaticky odmietnuť ako sa potom trápiť. Keď nie je ten chlap citlivka, prežije to. Možno práve týmto krokom uvolnis miesto pre zenu, ktorá sa bude na neho pozerať inymi očami a on bude pre ňu vhodnym partnerom. Ty si hľadaj niekoho, kto bude čo najbližšie k tvojim predstavám. Určite si časom takeho nájdeš ✌️