Ako ste prekonali krízu vo vzťahu?

9. sep 2023

Po 14 rokoch mame prvu vaznu krizu vo vztahu. Trva uz par mesiacov, posledne 2-3 mesiace je odcudzenie uz velmi citilne. Skusala som sa s nim o tom rozpravat, ale vsetko sa za den-dva vrati do starych kolaji a zas to nefunguje. Mozno ma krizu stredneho veku, dost vela pracuje, mozno aj ma niekoho ineho. Ked som sa ho na to pytala, tvrdil, ze nema, ale nepresvedcil ma. Patrat po tom radsej nejdem. Mame 2 rocne dieta a zatial nemam pracu, takze na radikalne rozhodnutia nie je dobry cas a ja by som bola rada, keby nam to opat fungovalo, ale snazit sa musia obaja. Viem, ze kazdy ma inu situaciu, ale ako ste prekonali krizu v dlhodobom (predtym harmonickom vztahu)? Nejake rady?🙏

bajka16
9. sep 2023

Ja ti poviem čisto môj názor.
Za mňa žiadna kríza neexistuje. Buď pri sebe stojíte, alebo nie a padá to len hlbšie a hlbšie. Nič medzi tým neexistuje. Aká kríza. To je podobné ako "pauza". Po prvej kríze príde čo? Ďalšia a ďalšia? Je to niečo ako výročie svadby? Je to hlúposť.
V podstate je to vytratenie sa všetkého zo vzťahu, kedy si proste prestávate rozumieť a už neviete s kým vlastne žijete. A buď natom zapracujete, pretože chcete. Obidvaja. Alebo to má proste jasný koniec.
Môj názor, ženy nemusíte ma o ničom presviedčať.

maminkadeticiek
9. sep 2023

Spytala by som sa narovinu ci ma este lubi a ci chce so mnou zostat.Ak povie ano,tak povedz ze ta sucasna situacia trapi a ze bybsi chcela,aby ste spolovne popracovali na dlhodobom zlepseni vztahu,nie na 3 dni.Ale musis aj pocitat v takom pripade aj s odpovedou "nie".

camelie12
9. sep 2023

Skuste parovu terapiu, ak bude ochota aj z jeho strany.
Drzim palce! 🙏

evita_g
9. sep 2023

Komunikácia. Veľa. A chcieť musia obaja.

camelie12
9. sep 2023

Alebo este mi napadla jedna moznost.
Doporucte mu, nech si pozrie na Facebooku projekt Restart muze (Slavo Cerny).
Ma velmi dobre rady pre muzov, "len" treba, aby muz mal silnu sebareflexiu a motivaciu zmenit seba!
A to je velakrat u muzov neuspesne, bohuzial...

dorothee
9. sep 2023

Niekde som videla taky niekolko krokovy manual ako ozivit vztah..Len si nespominam ako sa to volalo,mozno vyguglis.Zacinal drobnostami,tym ze ho za nieco pochvalis,potom uvaris oblubene jedlo,dalsi den poprosis s niecim pomoct,dalsi pusa pri prichode z prace..Boli to take drobnosti,navyky,ktore sa nabalovali..Celkom sa mi ta myslienka pacila..Kde je vola,je aj cesta..My sme s muzom prekonali uz niekolko kriz,zatial sme spolu stastni a lubime sa nadalej,da sa to zvladnut

sasesoe
9. sep 2023

I vztah je potrebne sa starat, pestovat ho, popri malom dietati je to casto narocne... komunikacia je zaklad, ale zalostne malo ludi vie komunikovat....
Okrem vyssie spomenutych by som poradila zvazit i napr kurz Rut, Manzelske vecery, Kana pre manzelov, Manzelstvo misia mozna,... a pod.... su to sice krestanske aktivity, ale riesi sa to dost z tej praktickej stranky - komunikacie a aktivneho pocuvania...

dabisa
9. sep 2023

@dorothee áno ale to by zase bola snaha iba z jej strany. Mne môj muž tiež hovorí, že mu chýba pochvala. Mne to vtedy pripadá, že sa chova ako malý, keď potrebuje pochvalu. Mňa tiež nikto nepochvali za to, že som upratala, oprala, navarila, napiekla, atd. Robíme to predsa pre našu spoločnú domácnosť.

ivanakaka
9. sep 2023

pit spolu kavu, rozpravat sa o vsetkom, povedz mu ako sa citis popis pocity a povedz mu ze ho lubis, zavolaj ho von s detmi na prechadzku travte spolu cas aj ked nemas chut komunikujte

annamivo
10. sep 2023

@sasesoe manželské večery sú skvelé... Preberajú sa tam fakt užitočné a praktické veci z manželstva. Majú tam úlohy na každý deň, presne v štýle urobiť radosť manželovi/ manželke. Najlepší bol kvíz ako poznáš svojho manžela a potom si to mali vymeniť a druhá strana to mala opraviť ... Tak vlastne zistili ako sa poznajú. Boli tam rôzne otázky, obľúbené vecí,čo by chceli v budúcnosti, predstavy, názory na situácie... Toto by vám mohlo pomôcť. Preberáju sa tam aj cirkevné stránky ale málo.

hugger
10. sep 2023

@dorothee neskúsiš to nájsť a dať sem link? Toto bez mohlo zaujímať aj ľudí co práve krízu nemajú…

anketkarka
10. sep 2023

@dabisa ale však to je maličkosť ho pochváliť. A keď je to pre neho dôležité. Buď rada, že Ti to povedal. Nie každý potrebuje rovnaké veci. Jemu možno ako dieťaťu chýbala pochvala a takto si to ,,lieči" v dospelosti. Keby každý vedel čo ,,potrebuje poliečiť" tak by bolo možno viac šťastných vzťahov. Buď rada, že on vie a Ty mu tak môžeš pomôcť. ❤️ To sú také pekné maličkosti, ktoré vedú k šťastnému vzťahu.

anketkarka
10. sep 2023

Pripájam sa k @camelie12. Ten Reštat muže na fcb je perfektný. On tým, že je chlap vie mužom chlapskou formou vysvetliť postoj ženy a možno sa aj vyznať v živote chlapa. Má tam aj pekný rozhovor s terapeutom o výskume čo potrebujú vo vzťahu muži a ženy. Aj jeho shorts by mohli Tvojho muža upútať a niečo si v nich nájde pre seba. Len proste musí chcieť sa tým zaoberať, nie zatvárať oči pred tým.

dorothee
10. sep 2023

@hugger ahoj,nasla som to,vola sa to 40dnova vyzva lasky,je to z tejto knihy..Ono je to asi urcene prioritne pre veriacich,ale myslim,ze aj neveriaci si z toho bude vediet zobrat to,co potrebuje 🙂 Nasla som tu knihu aj na ulozto k stiahnutiu v pdfku

autor
11. sep 2023

Dakujem, tak nakoniec ma podvadza. Uz par mesiacov a dokonca ani nevie, co chce dalej. Este minuly tyzden, ked sme sa rozpravali vravel, ze nasu buducnost vidi spolu a chce sa snazit, ale ziadna snaha ani zmena sa nekonala a nakoniec z neho vyslo, ze ma milenku. Keby som mala kam ist, tak odidem, ale teraz si najprv musim najst pracu, aby som mala po materskej svoj prijem...

lucilaines
11. sep 2023

Kam by si odchadzala s dietatom. Nerob zo seba rohozku. Pobal mu kufor a vypleskni ho von nech si ide kam chce. Zabal s maslou a posli za milenkou. Hadam nebudes zit s nim ked ta podvadza a este nevie co chce. Btw ak uvazujes nad nejakou sancou na jeho navrat, toto je jedina cesta. Vyhodit ho von a ukazat mu, ze ho nepotrebujes. Ziadne prosenie, vyjednavanie, pranie spinaveho pradla. Urob kratky proces, nech si velmi rychlo uvedomi, ze to neni len tak uzivat si radovanky. Teraz ked bude chciet vidiet dceru a uvarit veceru, nech si to riesi sudne a s milenkou.