Očakávania vo vzťahu

29. máj 2023

Ahojte. Dnes mám také zamyslenie- očakávate niečo vo svojom vzťahu s partnerom? Myslíte si že kto nemá žiadne očakávania má lepší vzťah? Hovorím o dlhoročných vzťahoch nie o vzťahoch ktoré trvajú 1,2,3.…..

liljana
29. máj 2023

Ocakavam to, co davam. Necakam a neposkytujem nesplnitelne.

pralinka25
29. máj 2023

zalezi od toho co si predstavujes pod pojmom ocakavanie. mat iste standardy je v poriadku. treba si hladat partnera ktoryti vyhovuje fyzick,y emocionalne aj psychicky. ma nejake hodnoty atd.
ale ocakavania akoze bude robit nieco ako si ty predstavujes, zmeni sa v niecom, uvedomi si nieco atd. tak to bude asi zbytocne.
ja som sa naucila nemat ocakavania od nikoho. dokonca ani od vlastnych deti. ani od partnera a kamosov. neocakavam nic. skratka ich beriem takych aki su. deti teda vychovavam to je samozrejme. vstepujem im co treba ale neocakavam.
u partnera spolocne makame na nasom vztahu, zivote, veciach ale neocakavam nic.
a od vztahu neocakavam tiez nic. pracujem na nom ako viem. co sa mi nepaci preberieme pripadne spolu riesime a vlastne ani neviem co by som ocakavat mala. ak by mi nevyhovoval a nepomoze ani nejake usilie k zmene k lepsiemu posuniem sa dalej.

h2
29. máj 2023

Čo máš konkrétne na mysli? Lebo každý niečo očakáva. Lásku, pekné správanie, úctu, záujem, pomoc, psychickú podporu... Či máš na mysli niečo iné?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
29. máj 2023

myslim si, ze kazdy z nas musi mat o vztahu urcitu predstavu, urcite ocakavania. zit uplne bez ocakavani je take "cvrčkovské" prezivanie zo dna na den. lebo pride situacia, ked od partnera ten druhy nieco chce a vtedy zisti, ze ten partner nema zaujem alebo moznost mu to poskytnut.

majlo1234
29. máj 2023

Ocakavam vela, celkovo mam vysoke naroky na manzela a potom som casto nahnevana😃psychologicka mi povedala, ze nemozem ocakavat to, co viem, ze nesplni a potom sa hnevat. To je u nas zacarovany kruh

toskanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz