Polyamorický vzťah

aminata333
12. mar 2023

Dobrý deň , aký máte názor na polyamorický vzťah ( láska medzi viacerými ľuďmi naraz ) . Čítala som v jednom katalógu o takomto spôsobe " manželstva ". Zaujalo ma to , lebo mnohí ľudia nie sú šťastní v obyčajnom vzťahu. Uvedomila som si , že je naozaj pravda , že sa niekto zamiluje dvoch a viac ľudí súčasne tak prečo by som sa mala rozhodnúť ktorý chlap je vhodnejší , keď milujem oboch? Nevravím , že to tak zrovna teraz mám ale mohlo by to fungovať . Myslíte si , že takéto partnerstvá vydržia dlho ?

janagem
12. mar 2023

Ak sú s tým oboznámení všetci a všetci to akceptujú je to ich vec

danyelia
12. mar 2023

Ahoj, ja si myslím, že toto je tá nová ,,moderná,, doba, teraz je in byť iný, ľudia chcú byť takto zaujímaví- a nie, nemohlo by to fungovať, takýto vzťah dlho nevydrží a nie, nie je to normálne - je to len poetický názov pre novodobé k......e 🤔

aminata333
autor
12. mar 2023

@danyelia Čiže by ste mi radili radšej nexperimentovať ? Lebo ako ja som len zvedavá.

estrella5
12. mar 2023

Ak sú s tým všetci stotožnení a vyhovuje im to, tak prečo nie? Ja som toho názoru, že nech si každý žije ako chce, pokiaľ sa tým nikomu neubližuje. To či to ne/vydrží dlho je otázne. Určite je náročnejšie z dlhodobého hľadiska udržiavať takýto štýl fungovania. Predsa len... aj dvojica má často problém sa zhodnúť, zosúladiť, fungovať šťastne roky,.. nie to ešte trojica, štvorica...

sissy27
12. mar 2023

@aminata333 ak su s tym vsetci zucastneni v pohode a vyrovnani, tak preco nie. Ale osobne si myslim, ze skor ci neskor pride k nezhodam a ziarlivostnym scenam. Ved aky problem je udrzovat dvoch ludi v harmonii, tak kde este troch alebo viacerych?

danyelia
12. mar 2023

@aminata333 Tak je to Tvoj život, ale ja by som určite s takýmto prapodivným,,vzťahom,, neexperimentovala 🙂

panelacikova
12. mar 2023

@aminata333 ja tomu celkom nerozumiem. píšeš o láske alebo čisto o jeb....? lebo ak o jeb...., tak to je teória stará už mnoho mnoho rokov, samozrejme, naša známa trojka... to nemá s láskou nič spoločné. ak sa pýtaš vyslovene na lásku, osobne som presvedčená, že skutočná láska môže byť len medzi 2 ľuďmi. a už je fuk, akého pohlavia sú. tretí tam nemá čo robiť, ak neberieme do úvahy splodené, osvojené alebo adoptované dieťa....

koniarova
12. mar 2023

Totálna kravina. Keď si chceš posrať život, stačí ti na to aj jeden človek. 😁

ruxandra
12. mar 2023

Ja osobne si to vôbec neviem predstaviť. Jednak mám problém dlhodobo milovať aj jedného, dvoch naraz by mi isto nešlo, hlavne pre to, že ak sa už objaví niekto ďalší, do koho sa zaľúbim, tak city k prvému ochladnú. Okrem iného, asi by som aj trochu žiarlila, ak by som mala svojho muža "požičiavať" inej žene 😅

aminata333
autor
12. mar 2023

@panelacikova Ergh ...... Mne o sex nejde , to mám na háku , ja riešim iné veci

estrella5
12. mar 2023

@aminata333 predpokladám, že keď sa nad tým zamýšľaš, tak asi riešiš nejakú konkrétnu situáciu, či? Však.. im to navrhni 🙃😉

kittykat22
12. mar 2023

@aminata333 uprimne, to chcem vidiet ako toto moze dlhodobo fungovat. Vztah len dvoch ludoch - klasicky par - dlhodobo udrzat v normalnom fungovani je nadludsky vykon. Clovek sa musi prisposobovat, hladat kompromis, snazi sa prehliadat veci aby to svistalo. Ked je tych ludi viac tak nazvat to vztah, mi pride vtipne. Dnes ludia za polyamoriu vydavaju slobodne sexualne trajdanie. Ale urcite znie lepsie ked niekto povie "som v polyamornom vztahu" nez "vyprcavam kde mozem".
Vzhladom k tomu kolko je HPV a ako je rozsirena rakovina vdaka tomu, tak hrabat sa do polyamorneho vztahu, je aj zo zdravotneho hladiska velmi rizikove. Pokial je HPV a partner strieda zeny, tak to roznasa stale dalej. Aj s ochranou. Jedina moznost predist opatovnej nakaze, je odstranenie maternice - hysterektomia.

aminata333
autor
12. mar 2023

@estrella5 Riešim romantický normalny vzťah ..... pretože len pre informáciu ja som ASEXUÁLNA

drzaopica
12. mar 2023

@aminata333 v 18 r máš zaujímavé otázky

daniela2202
12. mar 2023

@aminata333 tak čoskoro bude aj tak koniec sveta.... určite vyskúšaj 😂😂😂

zanka777
12. mar 2023

@aminata333 tak ak máš program TLC chodí tam presne taká rodinka volá sa to manželky sestry. Tak skús pozrieť....

sergejj
12. mar 2023

@aminata333 Teraz je moderne byt iny. Iny = Jeb..ty 😀 sorry ale je to tak . 🤫😉

aminata333
autor
12. mar 2023

Tak všetkým dámam pre upresnenie - nenechám sa tu zosmiešňovať agresívnymi a neslušnými poznámkami , s čím sa ja v živote zaoberám a čo má zaujíma je čisto moja vec. Opýtať sa na nejaké veci môže ktokoľvek , to som urobila , nemáte právo ma súdiť ani zosmiešňovať ....... takže končím názor viem , mnohé z vás tu sú strašne premúdrelé tak prosím ani sa nečudujem , že vám vzťahy nevychádzajú a plačete tu

kittykat22
12. mar 2023

@aminata333 vztahy nevychadzaju? Ved som vo vztahu 17 rokov 😀 uz fakt neviem co by si chcela 😅

A taka technicka. Zeny vzdy doplatia na muzov kt. striedaju zeny. Ci uz HPV, alebo cystami alebo inymi zdrav. problemami. Byt muz tak tiez kvakam ako je vsetko v poriadku, ked mi nic nehrozi. Byt zena, tak sa 2x rozhodnem s kym budem spavat.

estrella5
12. mar 2023

@aminata333 nemám dojem, že by ťa tu niekto urážal alebo zosmiešňoval 🤷‍♀️

zobaka
12. mar 2023

@zanka777 to som chcela napísať on má tuším 4 ženy a každej kúpil dom na jednej ulici, obehava ich 😂

vevesh
12. mar 2023

@aminata333 zo skusenosti z okolia (chlap+ xyz manzeliek). Nikdy to nie je v rovnovahe, aj ked sa chlap rozkraja. Vzdy je jedna kvoli niecomu uprednostnovana + nezhody su o dooost komplikovanejsie. Pretoze tam nejde len o tie pary samotne- kazdy z nich ma este rodinu, ktora viac alebo menej ovplyvnuje danu jednotku. Si predstav, ze mas minimalne 4 svokry a 4 svokrov, ak jednotlivci v danej jednotke su z nerozvedenych rodin....a to som este opomenula financne fungovanie + deti a ich vychova v takomto vztahu. Je to pekna iluzia- ale iba iluzia, nie do skutocneho realneho sveta.....

zanka777
12. mar 2023

@zobaka presne ale jedná sa už "odpojila"už toho mala dosť 😂

deedol
12. mar 2023

@aminata333 ahoj, podla mna sa nepytas na spravnom fore (zial). tu mas vzorku ludi z celeho slovenska, niektore baby su liberalnejsie a napisu, ze v pohode, ine konzervativnejsie sa rady vyjadria prave v takejto teme, ze je to uplne mimo/hrozne/nemoralne/nechutne (dopln si 🙂). odporucam skor nejake zahranicne fora. inak prave u asexualnych ludi moze byt polyamoria vhodna, len s tym samozrejme musia vsetci a vsetky suhlasit 🙂

vilma7
12. mar 2023

@aminata333 zdravim. Ja som raz náhodou natrafila na krátky dokument a touto témou, kde spolu žijú traja páni, v Nemecku. Dvaja z nich už boli pár niekoľko rokov, keď niekde spoznali toho tretieho a obidvaja sa teda aj do neho zamilovali...pri natáčaní dokumentu boli spolu všetci traja už pár rokov.
Takže im to tak funguje no.

zobaka
12. mar 2023

@zanka777 áno? ktorá, predpokladám, že ťa, ktorá je s ním najdlhšie, musím to niekedy pozrieť 😂 veď sa všetky údajne rešpektovali a neziarlili na seba, mna fascinovalo, keď si hľadal štvrtu do partie a potom otehotnela ako zvolal všetky ženy a deti a predstavil im radostnú novinku 🫣😶‍🌫️

moonlight1210
13. mar 2023

@aminata333 cely problem polyamory, teda preco v konecnom dosledku nefunguje (hoci kratkodobo, i par rokov, niektorym ludom ano), je v tom, ze clovek je retazovo (seriovo) monogamny.

To znamena, ze je schopny v zivote milovat viackrat, ale vzdy chce byt s tym danym clovekom, na ten dany cas, monogamne. Ten pocit exkluzivity, ktory monogamia dava, je pre neho dolezity, lebo to naplna jeho viacere potreby (kedze sme zaroven k tomu este aj prirodzene hierarchicke tvory).
Potom je schopny sa posunut k dalsiemu cloveku (ked nadviaze nove puto), ale zas s nim chce byt na tu dobu momogamny.

Presne na tomto (tej absencii exkluzivity, aj ked sme ju ochotni nejaku dobu tolerovat, resp. si ju nahradzat zastupnymi pocitmi) polyamory vztahy po case krachuju.

milanpetras
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
papulienka48
13. mar 2023

Neviem si to predstaviť takto s niekým fungovať. Myslím si, že keď sa zamiluješ do druhého, niekoho iného tak tá láska k tomu prvému nebola taká silná, intenzívna.
Akože sú ľudia, ktorým toto vyhovuje, ale mne vôbec.

heln
13. mar 2023

@aminata333 ja neviem, ale pamatam si, ze tak 15- 20 rokov dozadu, ked sa u nas este velmi nehovorilo o lgbt, som videla asi nemecky film, ze baba zila s chalanom, on ju podviedol, tak aj ona podviedla jeho a otehotnela, ale netusila ktory z nich je otec, lubila ale oboch a tusim sa kamosila aj s tou druhou a asi sa s nou aj vyspala.... a cele to skoncilo tak, ze dna testy roztrhala a byvali vsetci styria spolu, ved preco by dieta nemohlo mat 4 rodicov....
no pozerala som na to nechapavo ako puk a nechapem to doteraz.