1,5 ročné dieťa neprežúva jedlo

tanicka16
1. nov 2020

Ahojte baby, stretli ste sa niektorá s tým, že 1,5 ročné dieťa neprezuvava jedlo ale hneď ho prehltne? Mám to riešiť s Dr.? Ďakujem

amienne
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
1. nov 2020

áno...skús jedlo popučiť, ale nie mixovať... Mixovanie je cesta do pekla... 😉

pribinak
1. nov 2020

@tanicka16 tak hej dávaj veľa do ruky: ovocie, zeleninu, chrumky, rožtek, ..... aby musela hrýzť

tanicka16
autor
1. nov 2020

@pribinak dnes papal jablko a kusy co odhryzol celé vyzvracal a to isté sa nám stalo s rozkom

amienne
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
1. nov 2020

@tanicka16 Nas ma len 11 mesiacov ale robi to iste... sice si odhryzne ale potom len prehltne akykolvek vely kus si odhryzol. Velakrat mu to aj robi problem prehltnut... vidim ako to nasylu tlaci dole hrdlom.
Ja davam len mixovanu stravu.... skusim teda nutit do popuceneho... ked som skusila pred mesiacom, nechcel to vobec jest, proste neotvoril usta a pritom bol hladny a bolo to jeho oblubene. Tak som sa zodvihla, pomyxovala a uz jedol.

Je ta mixovana strava jedinna moznost ako ich naucit zut? On nie je velky jedak a tak som rada ze zje aj to malo co pomyxujem.

nikpa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
1. nov 2020

@tanicka16 a čo robil doteraz? Kedy si mu začala dávať kúsky? Ale určite by som mu nepucila ako ti tu radia, 1,5 ročný uz musí cvičiť žuvacie svaly, sú dôležité pri rozprávaní.

andreakacmi
1. nov 2020

to isté sme mali problém s mojou a stále máme, normálne hodinu a pol je ... a malá bude mať dva a pol roka ... tiež jej ešte mixnem jedlo ak potrebujem aby sa najedla ... je to boj ... neviem čo robiť, sem tam niečo požuje ale moc sa jej nechce - s ovocím problém nemá - to vie aj pohrýzť, nájdi jedlo, ktoré vie žuť, banán, jahody, čučoriedky alebo ak má rada zeleninu a to jej dávať ako vedlajšie chrumanie cez deň a ak potrebuješ, tak jej mixuj nech má vitamíny

andreakacmi
1. nov 2020

@nikpa moja rozpráva od roku a dvoch mesiacov a v dva a pol roku rozpráva ako dospelačka a to jej doteraz mixujem ... je to síce dôležité, ale asi fakt naozaj robí ako matka všetko čo môže .... dieťa živiny potrebuje ... tak spravíš ako vieš aby ich malo

matapo
2. nov 2020

...my sme sa s tym trapili pri najstarsom synovi hadam do 4 rokov ☹ Katastrofa to bola, niekolkonasobne zvracanie kazdy kazducky den ☹ Ale vyrastol z toho, hlavne nastupom do skolky sa to zlepsilo aj ked prvy rok v tej skolke nejedol absolutne nic. Nasa doktorka mala syna kt. mal tiez tento problem ta nam len radila pockajte vyrastie z toho, nechcela ho bytocne trapit vysetreniami ci je vsetko ok. Naozaj z toho vyrastol ale trvalo to dlho, je to skuska trpezlivosti pre rodicov.

tanicka16
autor
2. nov 2020

@nikpa no on už cca od 10 mesiaca papa kúsky jedla. Mixovala som mu jedlo len cca do 6-7mesacia a potom pucila. Pekne papal toto že neprezuvava robí cca 2mesiac. Preto si to neviem vysvetliť. Aj ja si myslím ze 1,5 ročne dieťa by už nemalo jest mixovanu alebo pucenu stravu.

nikpa
2. nov 2020

@andreakacmi nenapisala som, že zákonite každé dieťa ktoré neskoro začne prežuvat búda mať problem s rečou ale je to jedna z dôležitých vecí ktorú môže ovplyvniť. Môj syn jedol mixovane prvý týždeň, potom len pučene vidličkou a od 9 mesiacov normálne kúsky a problem s rečou má aj tak. Takže je to samozrejme individuálne. Len ma zaujalo ako jedlo také staré dieťa doteraz. Pretože matky keď mixuju pomaly aj chleba tak potom je prirodzene problem prejsť na tuhú stravu. A keď sa tu niekto opovazi napísať niečo iné hneď sa do neho matky mixovačky pustia, že čo má jesť, jest musí. Áno ale dieťa zje, čo mu matka dá a keď ho bude do 2 rokov kŕmiť kašami tak bude jesť len tie. Ale vec každej z nás...

mimkao
2. nov 2020

Môj to robí od malička, už má sedem rokov a nevyrastol z toho. Všetko hlce ako had, potom ho napína. Dr na to povedala, že to je len zlozvyk.

kacena4
2. nov 2020

@tanicka16 ak to robi od mala ze to nieje chvilkova zalezitost treba sa objednat ku klinickemu logopedovi na vysetrenie aby zistil ci tam nie je proble s oromotorikou ale len ak to je problem od zaciatku nie teraz posledne dni ci tyzdne