11 mesačné dieťa z ničoho nič odmieta nemixovanú stravu

petulka2615
8. feb 2021

Ahojte, potrebujem radu. Máme 11 mesačného synčeka. Od začiatku, ako sme dávali príkrmy (5 mesiac, UM) papal krásne všetko. Od 7 - 8 mesiaca som mu už ani nemixovala stravu, len pučila, a to ani ešte nemal zúbky, tie mu už 4 vyšli teraz v 11. mesiaci. Keď mu vychádzal posledný zúbok, bol viacej nervózny ako zvyčajne, plakal a mal aj horúčky. Od toho momentu mi začal kusovú stravu vypľúvať....natiahne ho a kusy idú von. Keď mu to úplne zmixujem, spapá, keď som mu skúsila dať aspoň trošku ryže do rozmixovanej zeleniny, už aj to mu vadilo. Na druhej strane keď má rožok, ten zje. Už neviem, ako spraviť aby sme sa vrátili k starých zvykom. Už je veľký na to, aby som mu úplne mixovala stravu, navyše, keď bol na väčšie kúsky naučený. Už sme boli aj u lekára, v hrdielku nič nemá, ani ho nemá zapálené či napuchnuté. Proste len zrazu nechce stravu s kusami. Máte niekto skúsenosť? Ďakujem

scila
8. feb 2021

@petulka2615 naša to robila. Myslela som si, že je to vtedy keď jej má vyliezť ďalší zub. Vtedy jedla len ovocné výživy a suché rožky. Časom sa to vždy vrátilo do normálu. Mala viac takýchto období. Ale kedže to má občas aj teraz a zuby už má vonku, tak neviem či to súviselo s tými zubami alebo nie. Najprv sme skúšali všetko možné aj nemožné, nič nepomohlo, a keď som zistila, že po pár dňoch sa zas vráti do normálu, prestala som to riešiť.