18 mesačné dieťa nechce jesť

adriana222
19. dec 2015

Moja dcerka ma 18 mesiacov a k zivotu jej staci caj a suche pecivo. Energie ma jak hurikan a sotva nieco zje. Do teraz pekne papala polievocky zeleninu vsetko co jej kto ponukol. Nechcem jej davat nasilu ale pripadam si ako zla mama ked jej to aspon neponuknem. Doktorka tvrdi ze je zdrava a nic jej nechyba mne to pride divne a nelogicke odkial berie tolko energie. Co jej mam dat jest. Prejde ju to niekedy?

08dada
18. mar 2019

@petulienka31 ahoj hľadám tiež clanky co robiť keď dieťa nechce jest našlo mi tieto komentáre. Mame ten istý problém malý mi vôbec nechce jest varene absolutne ani jednu lyžičku doňho nedostanem. A to pekne papaval všetko. Koľko máte mesiacov?

enika17
10. aug 2021

@bagiro Dobrý večer, až teraz čítam Váš komentár, sme na tom podobne, syn má18 mesiacov a ledva zje niečo, je to fakt hrozné, viem, čo ste mohli cítiť, ale snád sa u Vás to už zlepšilo.

lucialaj
10. mar 2023

@lusyc
Dobrý deň, viem, že je to stará konverzácia. Ale ja mám úplne rovnaké dieťa. Ako to s Vami dopadlo? Kedy sa rozjedla? Ja som už na prášky. Dieťa má 18 m a 8,5 kg. Na tejto váhe stojí už skoro polrok. Odbery sú v poriadku.
Ďakujem za odpoveď🙂

8291
10. mar 2023

@lucialaj tak u nás sa to zlepšilo cca nástupom do školy, ale stále nie je veľká kamarátka s jedlom,podstate bojujeme stále, ale už tomu nevenujeme veľa pozornosti,lebo by sme si mohli rovno slučku hodiť, má pár obľúbených jedál. Pečivo mi vôbec neje-žiadne, ani sladké obedy,ani jogurty-z toho ju nadrapuje.Lekari to uzatvorili,že je úplne zdravá zje koľko potrebuje.Chorľavá vôbec nebýva,je živá,šikovná ,reprezentačne tancuje,je neunaviteľná.v júli bude mať 9.rokov meria 143cm a váži 27kg.Ale presne si pamätám,že ako jednoročná vážila 7700gr a presne v dvoch rokoch vážila 9200gr.Podstate kým nenastúpila do školy to bola hruuuuzzaaa a zúfalstvo,školou sa to zlepšilo.

lusyc
10. mar 2023

@lucialaj dobrý večer. Nerozjedla sa veru, teraz má 6 rokov a 15 kg s topánkami. Ale výška dobre, prospieva, športuje, pôjde v septembri do školy.
Už tu stravu neriešim, zje, ked má chuť. Horšie, ze to odkukala mladšia, tiez vymýšľa a je podobná Váhová kategória. A najmladší syn tiež nie je obor, 15 mesiacov 8 kg, takže som to celé uzavrela ako rodové.
Čo ma trápi, čo si ponesú celý život, že jedia nezdravo.