2,5 ročné dieťa odmieta jesť mäso

bajti1234
4. jan 2013

ja som uz zufala.... moj syn nechce jest maso, sunky, salamy, natierky.... ma zopar 5 az 8 jedal, ktore je dookola a nic nove nechce... poradte mi prosim ako ho mam prehovorit..skusala som aj odmenu ak zje masko, aj som mu pohrozila ... stale nic...prosim, radte...ja som uz zuuuufala

bajti1234
autor
4. jan 2013

@mokasina oki dakujem....super rada...urcite vyskusame

stanislava2
4. jan 2013

@mokasina Ja skusim nechat malemu ten zemiak.Dufam že mi nim nepočmára steny 🙂

katren
4. jan 2013

@bajti1234 ani neviem.... 😅

zukana
4. jan 2013

@bajti1234 aho. nechaj ho tak. mne mala tiez nejedla mesko a teraz zje len trochu a to ma 5.
maly do roka jedol vsetko okrem spenatu a teraz uz zacina vyberat. napriklad sme mali obdobie ked
dcerka zjedla za den aj dva pudingy, as tak pol roka na nich ficala a teraz to nevie ani citit. tiez som z toho
na nervy ked treba varit. pomaly kazdemu ine. mala chce spenat. ten maly nezje , tak jemu ine. to pre istotu manzel
nezje a ja? ked uz varim 3 druhy tak kostujem a som najedena.
este rada, niekedy okostuju deti nieco nove ak si to dame my. oni maju na taniery ine a su zvedave ze co mame my.
ak tvoj maly bude zvedavy len ho chvilu nechaj, aby nemal pocit, ze ho do niecoho tlacis. a este mozno pomoze skolka, ked bude vidiet ine deti. u dcerky pomohla. a tak uz aj doma varime tvarohove slize na priklad.

prasiatko30
4. jan 2013

@bajti1234 no my doma omacky nerobime, hovadzie maso nekupujem a bravcove malokedy a moje deti boli v podstate vegetariani do tych 3 r proste nevladzu tie tvrde masa pozut. Pokial ma rad polievky tak mu rob polievky - mladsia dcera jedla jedno obdobie len comsome s rezancami a mlieko, obcas zje masove gulky, robievam ryzu na vsakovake sposoby - velmi jej chuti s kukuricou, pokrajanou sunkou, pokrajanou omeletou, olivami taky mix, miluje sosovicu, robievam hervido - taka blbost uvarene 3 zemiaky, niekolko mrkiev, zelena fazulka a cibulka to jej dam na tanier a trosku soli a olivovy olej a ryby aj 3-4x za tyzden a ak zje maso tak fakt nejake kuracie obcas morcacie alebo zajacie

Takze byt tebou by som sa vobec nevzrusovala nad tym ze neje maso skor by som sa mu snazila do jedalnicku pomaly davat nove veci - u nasich ma velky uspech aj napr cuketa len tak na troske oleji usmazena z jednej z druhej strany a napr u mladsej co sa mi velmi osvedcilo je davat jej na tanier vsetko co si asi tak predstavujem ze by mala zjest a vyskusat aj ked sa toho nakoniec ani nedotkla ale nakoniec paradajku mi takto nechavala az donedavna a teraz ju uz zje bez problemov cize dat mu na vyber aj ked ti to necha na prvy aj na druhy raz ale raz mozno to vyskusa)

lucia80
4. jan 2013

@bajti1234 mám doma podobný exemplár 😒 , žiaľ za skoro 8 rokov sa mi s tým nič nepodarilo urobiť. Každý vraví, že to prejde, ale neviem kedy???? Niekedy s tým už ani nebojujem, niekedy ma to ale riadne vytáča. Palacinky, lievance, cestoviny, nejaké polievky môže byť, ale nič iné. Žiadne mäso, rolády, syry, nátierky, šaláty, šunka, pašteka, žiadna šťava na ryžu, na cestoviny, všetko len "holé". Suchý chleba, suchý alebo maslový rožok a hotovo. Nič nové nechce ani len ochutnať, ani po dobrom ani po zlom, ani vyhrážkami ani odmenami. Riešili sme aj cez tresty, ale ona nemá problém so žiadnym trestom, radšej si odpustí sladkosť, nepozrie rozprávku, nepôjde von.... Množstevne zje asi toľko, čo 19 mesačný syn a ešte jej to trvá raz tak dlho a stále ju napomínam aby jedla. Jej by na celý deň stačilo jablko, jogurt a mlieko. Ale tiež ma štve tá pestrosť, potrebuje predsa aj výživu z iných jedál. Potom nejde pravidelne na WC a pod. Vo februári bude mať 8 rokov a má 19,2kg a to nejakým zázrakom od leta 1,5kg pribrala, Čiperná je až až, stále tancuje, skáče, šplhá...Robili sme aj krvné testy u doktorky, všetko bolo OK (asi pred 2 rokmi), teraz plánujem testy opakovať ak sa trochu nepolepší, lebo už som zúfalá z nej. Škôlka ani škola ani kamaráti, súrodenci či iné deti pri stole nám nepomohli ☹ . Ako nemať v obľube ca 5 jedál alebo vecí, OK, máme každý niečo, čo neľúbime, ale striedať stále dokola len 5 obľúbených podľa mňa nie je OK. Ale tiež už neviem čo skúsiť. Aj infúzkami a nemocnicou som sa vyhrážala a nič.

stanislava2
4. jan 2013

@lucia80 počkaj až ti pojde do puberty ako tá moja nič nejedla a zrazu v 9 rokoch za rok narástla 12cm že sme sa nestačili divit.Má 19,5roka 175cm a 75kg ženská a ja pri nej vyzerám ako jej dcera.Ja som pri nej bola už taká zufala že ked sme obedovali tak ona musela byt v izbe a ku stolu mohla až ked tam nikto nebol inak by som asi dostala infarkt.Aj v kuracom mäse našla tučne a z vegety vyberala mrkvu 🙂 Teraz vari často aj ona a začina jest všetko.

lucia80
4. jan 2013

@stanislava2 to je až neuveriteľné, že sa to dokáže takto zmeniť. Tak budem teda čakať na zázrak, nič iné mi vlastne ani nezostáva 😒 . A tá vegeta, to je teda sranda, si to neviem predstaviť vyberať 😵. naša ju pre istotu nechce vôbec, aby jej tam nič neplávalo 😀 .

estterka
4. jan 2013

@bajti1234 k tomu co vsetko ti zje-zeleninu a ovocie si nespomenula,to jedava? lebo to je dokonca dolezitejsie ako to maso a sunky.

jasmika
5. jan 2013

@bajti1234 moja malá neje nič len polievky-väčšinou iba zeleninové, vývary s rezancami... chlieb s maslom.. a ešte ovsené vločky s brusnicami a grankom... Ani zeleninu mi nechce jesť.. a ovocie málo... Ale tak riešim to že jej to mixujem občas do ovocných štiav...môžeš sa inšpirovať v mojích albumoch... ked jej napr čerstvý špenát zamaskujem do ovocnej šťavy tak to len tak scucne 😀
A keď chcem aby mala všetky potrebné vitamíny a minerály tak dávam chlorelu a zelený jačmeň.. striedam to 🙂
Mäsko nieje tak zdravé ako sa niekedy považovalo... Ideálne je mäso jesť raz do týždňa...aj menej... Ja som vďačná že ma to moje dieťa naučilo... Vidíš niekedy majú deti viac rozumu ako my dospeláci... fakt som jedla mäso normálne..až keď ho Eliška začala odmietať...tak som nad tým lepšie uvažovala..že vlastne ani ja ho tak nepotrebujem... 😀

jasmika
5. jan 2013

@bajti1234 a vieš že na to aby človek prežil... mu stačí iba maslo a zemiaky? V týchto dvoch potravinách je všetko čo človek potrebuje... Takže si nelám hlavu nad mäsom... alebo tým aby mal pestrú stravu...ked príde čas..ked bude mať dostatočne pripravený metabolizmus na mäsko tak si ho sám vypýta...

kbeata
5. jan 2013

@bajti1234 to nevadi 😉 ,moj ma skoro ako tvoj,jemu zas chuti maso,ale syry a jogurty momentalne vynechava.... 😉

bajti1234
autor
5. jan 2013

@prasiatko30 dakujem za rady... asi to tak vyznelo, ze chcem aby jedol maso, ano chcem, bola by som rada, ale chcela by som aby jedol aj nove jedla ako pises, ale ked ten moj synator praveze nechce ani ochutnat nove veci, len pozrie a zatne zuby... asi dam tomu volny priebeh a budem dufat a modlit sa, aby ten cas prisiel uz skoro, kedy nebudem musiet varit tie iste jedla dookola....

bajti1234
autor
5. jan 2013

@lucia80 joj tak to som rada (prepac) ze to nie jetaky vyberavy len nas tomas. presne ako pises, - Palacinky, lievance, cestoviny, nejaké polievky môže byť, ale nič iné. Žiadne mäso, rolády, syry, nátierky, šaláty, šunka, pašteka, žiadna šťava na ryžu, na cestoviny, všetko len "holé". Suchý chleba, suchý alebo maslový rožok a hotovo - to je presne to, co mame doma...akoby si zila spolu s nami v nasej domacnosti... ani vyhrazky, ani odmeny, ani sladkosti, na krvne testy sme my este neboli, planujem sa opytat dr ked pojdem najblizsie, moja posledna zachrana je ta skolka, nabud. skolsky rok by mal ist do skolky, pri stole nepomohli ani kamarati, stari rodicia, sesternica, po ktorej tomas opakuje snad vsetko....
uprimne si myslim, ze pri nasemu synovi, ktory ma 2,5r sa to este zmeni, aspon je tam "nadej", ale pri vasej 8r slecne, to by mala mat uz pestru stravu, viem ta pochopit ako si z toho vystresovana. ja som mozno len zlomok z toho... drzim palce aj sebe aj tebe, nech tie nase deturence jedia o 106.

bajti1234
autor
5. jan 2013

@estterka z ovocia idu na odbyt banany, sem tam jablko bez supky, ziadne citrusy, ziadne krikove ovocie, jahody, maliny, ceresnu ochutnal jednu zo stromu... zo zeleniny ma rad (az priam miluje) zemiaky, sem tam cherry paradajka, mrkvu nemusel, kym som mu nenahovorila, ze z mrkvy bude mat svaly 😝 teraz ju sem tam zje... syr karicku zboznuje, dlho sme syr jedli bez rohlika...tak na ranajky padli aj 4 trojuholniky, maslo vobec.... suma sumarum na tvoju otazku... zo zeleniny, zemiak, mrkva, z ovocia jablko a banan.... vsjo.

adriana7
5. jan 2013

@bajti1234 , z toho naozaj nemusíš byť zúfalá, ani smutná, vieš čo, moja malá jedla mäso len raz, keď sa so psom kŕmili granulami...
ale to len na odľahčenie, lebo sa fakt nemusíš báť!!!
moje obe baby nejedia mäso ani nič mliečne, alebo veľmi ťažko trávia živočíšne bielkoviny...ani nechcú, ani im to nenúkame...je toľko omnoho hodnotnejších potravinových vecí ako komerčne vyrábané mäso, že sa mi chce až napísať, akého máš múdreho syna (deti zlé veci, alebo lepšie povedané tie, kttoré im nerobia dobre, jednoducho nejedia)...vraj je až 12 metabolických typov, takže čo jednému prospieva, inému môže dokonca škodiť)

bajti1234
autor
5. jan 2013

@jasmika tak to je super...lebo nasmu malemu stacia zemiaky (varene, pecene, hranolky, kasa) a k tomu obycajna voda... ja sa uz aj smejem ze on by bez problemov prezil aj nedajboze vojnu o vode a zemiakov. 😝

adriana7
5. jan 2013

@bajti1234 , ešte na margo škôlky...ja mám v triede 3 deti, ktoré sa za celý deň doslova ničoho nedotknú, len pijú čaj 😒

adriana7
5. jan 2013

@bajti1234 , nuž záhada vyriešená...je to rodený američan - staroindiánska vetva 😀 😉

bajti1234
autor
5. jan 2013

@adriana7 no vidis.... az som vahala ci to mam napisat...aka som sprosta, 2r. syn ma viac rozumu ako ja 30r zenska... 😕
urcite nebudem ho nutit, vyzbrojim sa trpezlivostou a budem cakat kedy ochutname dalsiu surovinu z nasej chladnicky 🙂

bajti1234
autor
5. jan 2013

dievcence, zienky, mamicky...velmi pekne vam vsetkym dakujem za rady... velmi mi pomohli a uprimne citim sa lepsie, ved ako niektore z vas tu pisali, ze dieta samo vie, co mu chuti najlepsie, co jeho telo prijma v pohode.... este raz a velkym D A K U J E M

henika06
5. jan 2013

Ahoj moja dcérka tiež do 1,5 roka mäsko len požula a vypľula ale skúsila som jej dať divinu a bez problémov 🙂))))) od vtedy zje všetko mäsko ktoré sa jej na tanier položí🙂)))Aj keď viem,že by sa divina mala esť až od 2 rokov ale pre nás je to najzdravšie mäsko🙂))!!!! Ak máš možnosť tak skús dať divinu dobre spravenú a uvidíš.

adriana7
5. jan 2013

@henika06 , ty máš tiež múdre dieťa, s fajnovým nosíkom a nepokazenými chuťami...rozozná, v ktorom mäse je kopec atb, vakcín a rastových hormónov a ktoré je čisté....keby som raz jedla mäso, tak tiež divinu 🙂

henika06
5. jan 2013

@adriana7 No tak to si správne napísala......🙂
))) mi máme divinu raz do týždňa chvala bohu , že máme ocina poľovníka🙂))
Ale moja malá spapá všetko tak ju vediem,že si fakt nevyberá🙂) asom tomu rada nemáme problém s papáním.

bajti1234
autor
5. jan 2013

@henika06 akurat nasi znami nam doniesli divinu...zajtra ju mame na obed.... neporadis nejaky receptik, kde sa nemusi marinadovat divina??? 😉

henika06
6. jan 2013

Aj ja robím dnes divinu🙂)) s knedlíkom a omáčkou. Ja to pečiem v jánskom skle v rúre. Nakrájam nasypem všetkú koreninu ktorú mám dom adám cesnak,cibuľu,bobk.list a polejem olejom ale len trochu trochu vody a Worcesterovou omáčkov a šup do rúry.....🙂)) ešte sa mi nestalo žeby niekto povedal nie je dobré. Sem tam kupujeme aj korenie na divinu ale to mi tošku lebo je to zmes takých korenín ktoŕe nie každý má rád....

mimi21mimi
6. jan 2013

Moja mala tiez neje maso, mozno 1 - 2x mesacne si kusok domace vypyta. Ja inak maso varim iba muzovi. Krvny obraz ma ukazkovy a nic jej nie je, ak neratam intoleranciu laktozy, co zas taky strasny problem nie je. Takze syn si urcite vyberie, co potrebuje. 🙂

margareta147
1. mar 2017

Moj syn ma 13rokov. Od troch neje mäso,ovocie málo,zeleninu vôbec,iba kukuricu,zemiaky,...ryža,niekedy párky,vsetko s kečupom...jogurty,len niektore druhy....potom je stále hladný,dojedá sa chlebom,rožkami....z toho je obézny. Niekedy aj povie,že by vyskúšal mäso,ale ked mu dám na tanier,tak má k tomu odpor...nedokáže sa na to ani pozrieť.

maslenka
20. mar 2017

@margareta147 a tebe to nevadí, že je vo svojom veku už obézny? Nemusí jesť mäso, ale treba ho nahradiť inými zdrojmi bielkovín. Kečup ani náhodou, vyhodiť, je tam kopa cukru. Má taký jedálniček, aký si mu umožnila mať. S trojročným sa ešte dá narábať, teraz je to už ťažké. Napadlo ťa, ako sa bude stravovať niekde na internáte?