2,5 ročný syn nechce papať nič varené

areiv
6. dec 2014

maly ma 2roky 7mesiacov a mam problem do neho dostat nieco varene som uz zufala lebo nic ine nezje iba kuraci vyvar a nic ine nechce ziadne omacky mäsko no nic .. co zje tak na ranajky sentvic opeceny vo vajicku alebo sentvic s maslom a sunkou niekedy parku... potom mlieko ale to mame bezlaktozove takze ani jogurty nemoze tie co su bezlaktozove tie mu nechutia ... a pije vela cajiku neviem ci sa mam bat alebo to neriesit a zacne sam papat ....

luba41
7. dec 2014

@areiv ale najprv odskúšať..aj to môžu byť alegeny -ovos, ryža, orechy, mandle...

cecil36
7. dec 2014

@areiv normalne v krabici, ohrejem, nalejem do poharika alebo flasky a hotovo 🙂 Potzri mlieka Alpro alebo Alnatura.

mamaveronika
7. dec 2014

Ahoj ja mám ten istý problém...malý má rok a7m, žiadne polievky ani varené jedlá neje(akurát špagety) ale zakladne veci ako polievky, zemiaky,ryzu,omačky z toho nič...papá len jogurty, žemlu s natierkou, sem tam si dá čerstvu uhorku,papriku,jablko,banan, a z mäsa len vypražany rezen,ale samotný,ale aj to musi on sam chcieť...ked na neho lezie choroba tak prestane jesť uplne len pije vodu a najradšej kakavko....tiež uvažujem či to nejak riešiť,lebo v rodine mám sesternicu(už dospelu) ktorej strava od malička sa sklada tak podobne len z pár vecí a teraz má aj zdravotné problemy...takže ak má niekto radu privítam tiež 😉

areiv
autor
7. dec 2014

@cecil36 dakujem skusim ...lebo ma to uz dlhsie trapi...

areiv
autor
7. dec 2014

@luba41 dakujem za rady urcite zacnem pomaly ale uz ma to dost dlho trapi a nik my nevie poradit...

xsenova
7. dec 2014

@areiv a nebude chlapecek len nejedlik? Ak prospieva tak by si sa nemala obavat. Nemyslim si, ze robis nieco zle. Uz si uspesne odchovala 2 deti 😀 Skusila su ist na obed k rodine/kamaratke/menicko v restauracii? Moja dcera ma tiez nejedle obdobie - ktore velmi rychlo skonci ked zisti ze varil niekto iny.

areiv
autor
7. dec 2014

@xsenova mozno mas pravdu ale to uz ani nie je pravda ze som mala dve male baby a asi bola aj tosku ina doba a hlavne som bola mlada,teraz to inak prezivam viac sa bojim a aj maly je stale chory a najviac ma hneva ze nemoze mlieko a tak ho ma rad...

syrik
7. dec 2014

Moja je rovnako stará A tiež nejedava bohvie čo.Z ovocia len jablko, ani kompoty,ani banán, ten aj keď jej dám do kaše, zistí to A dojedla. Z jogutU zje iba vanilkový Zvolenský A aj to jej musím posypať grankom, polievky zje, ale zo zeleniny len zemiaky A hrášok, prípadne kukurica, ostatné jej musím mixovat. Ale zje surovú kapustu, redkovku. Tiež ficime na kakave A chlebe S maslom. Máme problémy so zapchou A aj tie ekzémy má na lícach A chrbtoch rúk A zápästiach, ale hlavne V zime, tak naviem, či je to stravou. Miluje cestoviny, syr - bez toho mi polievku nezje.

luba41
7. dec 2014

@syrik exem takmer na 100% súvisí s alergiou na BKM..a takmer vždy sú tam aj iné potravinové alergie-napr. na banán, surové jablko dosť často uvádzajú, takže skús popozerať tie odkazy čo som tu babám pridala, zorientuješ sa v problematike..

xsenova
7. dec 2014

@areiv ani moja dcera nesmie mlieko ani ml vyrobky. Davam jej vynimocne pribinaka ale hned potom jej dam probiotikum 🙂 co ma rada je ovsene mlieko z dm alebo mandlove zo zdravej vyzivy. Su to velmi chutne mlieka 🙂 sladke. Ovsene pije pred spanim 150ml aj naobed aj vecer. To ze nepije mlieko by nemusel byt problem pri priberani. Dcera ma 2roky a ma 90cm a 13kg.

Pozri si na modrykonik.cz uzivatelku katyxq. Ma cele albumy ako kvalitne zivit dieta aj bez mlieka 🙂

areiv
autor
7. dec 2014

musim skusit neake tie mliecka len mam problem ze DM a tesko su od nas cca 50km a u nas v bile su asi len mlieka sojove ale zajtra pojdem kuknut.. probiotika uzivme dlhodobo odvtedy ako nam povedali ze mame intoleranciu... ale co vsetko citam asi to bude nieco viac ....no my mame 2,7rokov a 97cm a 13,5kg skusala som hladat katyxq ale asi ma len profil pre priatelky lebo my ukazalo ze ma fotoblok prazdny...

xsenova
7. dec 2014

@areiv skus tento link ked sa prihlasis https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/?post_type=1 ma to vsetko v 33 albumoch