2-ročný syn nechce jesť

anze25
6. dec 2023

Mám 2 ročného syna ktorý strašne vymýšľa ohľadom jedla .do roka mi papal všetko,ale potom s to zmenilo prestal mi jest všetko čo mal rad ,zemiaky ,parky,šunka,špenát ……
Jeme iba 3 jedla dookola a to je paradajková a kuracia polievka a zemiakové placky ……
Samozrejeme ako každé dieta má aj on rad sladke jedla ale tie mu nedávam iba občas keď už sama neviem čo s ním. Mlieko pije pravidelne 3 krát na deň a niekedy si ešte aj po polievke vypýta .
Dávala som mu aj vitamíny na podporu chuti ale nič nepomáha
Máte niekto podobný problém ? Ako ste to riesili ?
Niesom jediná mamička ktorej dieta tak nechce jest ale už som zálusk zúfalá,nič čo mu navarím /kúpim nechce jest

biglovemom
6. dec 2023

Obe deti boli take.
Neriesila som.varila som co im chuti. Ako rastli sa to zlepsilo.teraz zjedia aj klince.
je to normalne.len nepocuvaj prosim rady ze mas nechat hladovat vlastne dieta🫣

sylvinka0402
6. dec 2023

@anze25 No myslím, že ma dosť mliečka cez den, skuste obmedziť mlieko, a uvidíte, že si bude pýtať možno aj sám papať.
Aj my sme mali tak podobne..vela šťastia prajem

beata_k
6. dec 2023

@anze25 Mlieko 3x denne je dost vela. To zrus uplne. Radsej jogurt alebo syr.

anze25
autor
6. dec 2023

@beata_k mlieko má vždy ako sa zobudí a poobede ho pije aj keď sa napapa.a večer je to rovnako navečera sa a o 10 minút ai prosí mlieko

januska12323
6. dec 2023

Naje sa z mlieka, prečo by potom mal chcieť iné?

alexandraas
6. dec 2023

Ja to mam uz asi pol roka..v septembri mal dva roky..samozrejme niekedy ma aj svetle chvilky a napapa sa😀 ja som bola tiez zufala zo zaciatku, aj som si poplakala ze si nenecham hladne dieta,ale ja som velmi trpezliva.. nechces? Ponuknem o hodinku az dve..ale 3x mlieko za den je dost si myslim,nezasyti ho mlieko a odmieta normal stravu? Vitaminy na chut do jedla som skusala aj ja..nedavno sme boli pri Dr. kvoli inej zalezistosti nez je jedenie,ale robili mu komplet odbery a nato ze neje,ma velmi dobre vysledky..co sa az cudujem😁

anjelicek26
6. dec 2023

Tak on zije z mlieka, nema dovod jest ine... predpokladam, ze davas UM...to ma kalorii bohate... potom mu fakt staci kde-tu odhryznut a ma to hlboko co sa tyka hladu...

majamat
6. dec 2023

moja tiez takto vymyslala, nakoniec jej zistili celiakiu. na diete sice zacala lepsie jes, aj zje, ale stale male porcie, je stihla, vyberava, varenu stravu jedava aj hodinu a ot z maleho tanierika. akoze hroza. len ynimocne zje rychlejsie.

anze25
autor
6. dec 2023

@beata_k nedá mi ani do ust žiaden syr a jogurt už vôbec ne

@anjelicek26 pije 1,5%

marianarem
6. dec 2023

@anze25 Tak mozes skusit obmedzit to mlieko. Niektore deti dokym maju neobmedzeny pristup k mlieku, tak davaju prednost tomu a z inych jedal si nechaju len uplne topky.
Dalej sa da postupovat este tak, ze budes varit jedla, ktore sa podobaju na to, co zje. Do zemiakovych placiek mozes skusit pridat napr. cuketu, neskor ubrat zemiakov a nakoniec mozno akceptuje aj placky cisto cuketove alebo z akejkolvek inej zeleniny. Od placiek sa da potom prejst k fasirkam, skusit pridat aj trochu masa atd.
Moj je tiez velmi vyberavy, no ja sa odmalicka snazim, aby mal co najpestrejsi jedalnicek. Takze skusam taketo vselijake spojite prechody od jedneho jedla k druhemu, ked bol mensi, tak aj vselijake hry. Tiez ho volam k vareniu, radim sa s nim ohladom ochutenia a necham ho, nech si nieco aj sam vyrobi. Vcera si napr. vyrabal ztle kurkumove cestoviny. Ma 4 roky, ale cestoviny zvladol uz aj ako povedzme 2.5 rocny.
Tiez unho funguje ked su jedla trochu sladke. Tym nemyslim vyslovene sladke jedlo ako zemlovka, ale napr. spravim orientalne kuracie sote, do ktoreho prihodim trochu hrozienok. Hned je vacsia ochota to jest a casom sa da ta sladka zlozka aj odburat.

pribinak
6. dec 2023

3x denne mlieko je už veľa. Má plne bruško mlieka, jasne že nechce papať iné

Ja by som proste znížila množstvo mliečka

zuzubb007
6. dec 2023

V tomto veku mlieko raz a dost, sa necudujem, ze neje ine

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anyka2110
6. dec 2023

@anze25 floraliv ampulky, vzdy zabrali na chut do jedla...su to b vitaminy a probiotika,kupite v lekarni 👌 a mliecka menej ;)

zorkahorka
6. dec 2023

Ma privela mlieka. Deti okolo 2 rokov zacinaju vymyslat s jedlom. Vseobecne sa odporuca to tolerovat. Ja mam inu skusenost - ked mu raz poviem, ze z polievky nemusi petrzlen, nabuduce uz nechce ani mrkvu... a potom to konci pri 3 jedlach. Ak nechce, skus ho nakrmit ty a niektore kusky na lyzici zamaskovať