3 ročný odmieta jesť. Ako ho mám prinútiť?

krasnulka
19. máj 2010

mamičky,mate niektora problem so stravou vašich detičiek? Moj 3-ročny syn už pol roka odmieta jest, jeho celodenna strava je mlieko-asi liter denne a jogurty-kostici s lentilkama. Vie mi niekto poradit ako dieta "prinutit" aby jedlo?

miruska15
13. feb 2011

ahojte to važne po nutrolinu sa rozpapaju.ja som davala biogaju a nemam pocit že by papal viac.teda ak je to tak idem kupim nasadim. 😉 Lebo ten moj chrustik tiež tomu moc neda

adnan
13. feb 2011

@havi a takto papa aj s tym Nutrolinom B?lebo ja ked dam sirup tak papa ukazkovo,rano:jogurt al.chlebik s maslom,vianočku s maslom al.len mlieko,doobeda :nejake jablco,naobed masko-priloha-zemiaky-ryža-cestoviny,alebo hustejsiu polievku,cestoviny,no cokolvek,potom spinka cca 2 hodinky,ked vstane zje banan-puding a vecer okolo 6-ej vacsinou chlebik al.rohlik s niecim,spinkat ide o 8ej a pred spanim mlieko sunar 250ml,ale vsetko su mensie porcie,ma rada take medove pukance,musli,velmi rada papa suš.ovocie.......ak vsak nieje sirupcek tak len mlieko,chlieb,rohlik,jablko,mrkva.....inak nič a od malinka nič ine nepije len vodu....no držím palce,lebo viem čo to je ak nepapa...ešte že spinka ukazkovo,vecer lahne o 8ej a spinka do rana do 9ej🙂už aj teraz sníva🙂

adnan
13. feb 2011

@benyka a skúšala si Nutrolin B?poznám to ,je to hroza....

raa2
13. feb 2011

@adnan ahoj, aky sirup to davas? mne tiez maly nechce moc papat... 😠

havi
13. feb 2011

@adnan ked mu dam nutrolin B tak papa krasne,dostal ich na obed a isiel spinkat,ked sa zobudil o 15.30,hned si vzal banan a potom jablcko,sli sme na veceru do pizzerie,tam ma prekvapil a kusok prehresku 😅 ,spapal dva trojuholniky pizze,ked sme prisli pytal este rohlik z pomazankou a za pohar-250ml mlieka,tak som dnes spokojna,celkom 😉 ,len neviem ci to moze,myslim tie tabletky nutrolinu stale,su to sice vitaminy,ale...kamoska mi hovorila ze tablety su lepsie,pretoze sirup sa vraj musi spotrebovat po otvoreni,neviem do kolkych dni,je to pravda?tabletku dam na lyzicu,dam trosku vody a rozpusti sa.

benyka
14. feb 2011

@adnan ... čo to je Nutrolin B??? sú to lieky, sirup či detské mliečko?? Vôbec to nepoznám, nechám si poradiť....a vyrieši ten Nutrolin aj to mixovanie u môjho syna???

havi
14. feb 2011

@benyka nutrolin B su vitaminy,predavaju sa vo forme sirupu a tabletiek,pouziva sa pri poruchach zazivania,pri podavani antibiotik,navozuje biologicku rovnovahu v zazivaciom trakte.

kalifa28
14. feb 2011

baby tak že by som konečne našla recept na nasu nejedličku? kolko stoji nutrolinB a ako im tu tabletku davate zjest? moja nepapá takmer nič, nema ani nič oblubene, naje sa len ked už je velmi zle, anemická nie je, možno to má po mužovi )po mne teda určite nie🙂 teraz taha šnuru, už nejedla takmer 4 dni, posledne 2 už ani mlieko, proste nič... rano som do nej ledva napchala miláčika, teraz spí, žije na čaji, už si pripadam ako debil, zajtra sa chystám k doktorke, toto už nie je normálne, aby som sa jej pol roka prosila s každou lyžičkou stravy ☹ ☹ ☹ ☹
@havi

kalifa28
14. feb 2011

a narodila sa s vahou 4400g, teraz má 9!!! kg, len je strasne vysoká, noha jej rastie každý mesiac, už teraz má 22pomaly, bože, je ako taký moj pavučik rukatý, nohatý... ja- malá, tlstá 🙂 ako keby ani moja nebola, si určite všetci myslia, že jej všetko pojem 😢 😢

kalifa28
14. feb 2011

prečitala som si pár stran dozadu, vidim, že nie som sama, nieže by ma to uspokojovalo, je to strašne ked vymýšlam, navarím, dam podbradnik, usadim, ideme a.... NIČ!! bud začne šermovat rukami, alebo mi to hned vyrazí, ja sa potom rozplačem, vykotim to nasej suke, hodinu sa davam do kopy, potom znovu učiním nejaky ten jedacky pokus, znovu neuspešne a takto si tu žfungujeme
najhoršie je, že potom sa s nou neda ani nikde ist, lebo je nespokojná a vidim na nej krucinal že je hladná, nemože to byt nejaky psychický blok?

havi
14. feb 2011

@kalifa28 no to mas strasne,vyskusaj su bud vo forme sirupu,ako pise hore adnan alebo ja pouzivam tabletky,cena sa pohybuje rozne,asi zalezi kde kupis,ale do 5e sa zmestis,niekde menej niekde viac.sladis jej cajik alebo mlieko?to radsej nie.a asi je aj zle dieta k niecomu nutit,ja malemu lieky davala lyzickou a potom som zistila,ze mi odmieta cokolvek lyzickou papat,odvtedy mu davam do striekacky z nurobenu,panadolu,po nejakom case si zas zvykol znovu na lyzicu,tabletky sa nechaju rozpustit vo vode,natianut do striekacky a dat dietatku.

adnan
15. feb 2011

@raa2 nutrolin B je sirupcek,nam to velmi pomaha🙂drzim palce,to su vlastne vitaminky B a probiotika

adnan
15. feb 2011

@kalifa28 nam psycholog.presne toto povedala ze ma blok,nieco jej predtym nesadlo a teraz sa to boji spapat🙂ja skusam kazducky den ,co ked nahodou sa chyti ale ten sirup zabera preto lebo doplni b vitaminy a potom aj ked nechce ale je hladna....

adnan
15. feb 2011

@benyka je to sirupcek ale ci to vyriesi pomixovane to neviem a myslim ze asi nie,fakt neviem,mozno bude taky hladny ze spapa.....ja som dcere nikdy nemixovala iba potlacila,s tym problemy nema,ale kus uvidis,neuskodi to je to vitamin B a probiotika

adnan
15. feb 2011

@havi myslim že ako prehrešok v pohode a hlavne že niečo spapal,aj my sme už mali pizzu🙂,ja niesom zato aby sa uplne vsetko zakazovalo,potom zakazane najviac chuti a potom to deti budu vyhladavat...
ano sirup sa riedi vodou a musi sa spotrebovat do cca 10 dni ale nam to akurat pri davkovani vyjde....ja jej ho tiez davam po ranajkach🙂a tiez neviem dokedy bude papat vdaka ,,liekom,,.....inak my sme už absolvovali vysetrenia os vymyslu sveta a vsetko ma ok,ak železo aj Bečka....psycholg.nam povedala že to deti amju nieked aj blok,že v minulosti jej mozno nieco nepadlo dobre a teraz ma obavy,ale že kazdy den mam skusat a pomaly si zvykne.....no neviem..aj ked je pravdy ze asi pred mesiacom sme jej cez vikend sirup nedali lebo sme boli v Ríme a ona aj tak papala,tak fakt netusím

adnan
15. feb 2011

@kalifa28 tvoja mala ma 1a 2 mesiace a 9 kg?lebo moja ma 1a 17 mesiacov a 9,5kg:(

bobacik2316
15. feb 2011

@adnan citam,ze mate problemy s jedením,my tak isto,je strasne priebercivy,niekedy je ukazkovo,inokedy spapa,rano chlebík,potom jablko,banan ,na obed polievku,tie môze,spinka nejake 2hodinky a ide jest az okolo stvrtej mäsko niekedy,tak robim väcsinou ryza ,zemiaky ,cestoviny take,kde je stava,potom zje,,neskôr jogurt,tie by zjedol na tony---my mame zajtra 2rôcky a 9,2kg 😅 ,takze nie si sama 😉

stanca22
17. feb 2011

@krasnulka Sestra nikdy nenútila jesť dieťa, nechceš, nejedz a na koniec si prišlo samo vypítať, mami, ja som hladný ale na sladké ho nikdy neučila! Ale keď to máš takto dlhodobo pol roka píšeš, tuším, nie? Tak to je podľa mňa na doktorku už ...

stanca22
17. feb 2011

@krasnulka A mama so svokrou Ti čo radia?

krasnulka
autor
17. feb 2011

@stanca22 Ahoj, no k lekarke som sa nachodila...boli sme tam minimalne 3 krat kvoli nejedeniu. Zacali sme detskou lekarkou, potom na detskej odbornej ambulancii a skoncili sme na neurologii kvoli priebercivosti v jedle. Neurolog nam nepomohol vobec,ale kupila som pangamin a za asi tak 5 dni sa nevedel dojest. Po mesiaci som ho vysadila, papal pekne, papal vsetko, ale aj teraz vie sem-tam vymyslat, ze nechce papat, no hlavne ked je chory alebo už ked nanho nieco "lezie" tak s tym si uz hlavu nelamem,ale ak mi odmieta jest tyzden, zasa vytahujem pangamin🙂 Uz sa mi aj stalo, ze som vecer o osmej varila polievku, maly chcel polievocku len slepačiu s krajancami. Tak sa nedalo nic robit, musela som varit. Uz aj kurča som o deviatej vecer piekla, ale pockal si nanho a pekne papal. Niekedy je to az hroznéééé 😀 ale stale lepsie, ked som plakala kama som chodila ze nechce papat 🙂
No a co sa tyka toho mlieka, pil ho z flase, flasa sa vyhodila do kosa a uz ani mlieko nepotrebuje. Sem tam z poharika,ale malo. Tak ho nahradzame miláčikami a ostatnými mliečnymi výrobkami 🙂 a na krvných testoch mu zistili malo zeleza a vela vela vela vapniku, co mi bolo jasne.

stanca22
17. feb 2011

@krasnulka A mama so svokrou Ti na to čo vravia, ich názory? Ale je to lepšie ako s počiatku čo si písala ... veľa zdravíčka Tebe i malému, snáď sa to už bude len a len k lepšiemu poberať 😉

danula.ch
17. feb 2011

ahojte, ani mne maly nechcel papat, v lete ked mal 5 mesiacov mu az kosti trcali, tak sme zacali skor s prikrmami. ale ani to ziadna slava, nepriberal, skor chudol. potom nam dr predpisala pyridoxin vitamin B6 a odvtedy sa to obracia k lepsiemu, dostali sme sa na hranicu spodnej priemernej vahy. takze bud ten nutrilon alebo pyridoxin, vyskusajte. ja som malemu skusala znizit davku na polovicu, vzdy ked sa uz rozpapal a museli sme sa vratit k plnej davke, lebo to ako keby som mu nic nedala. pytala som sa dr dokedy to moze brat a povedala ze tym sa nepredavkuje, je to vitamin rozpustny vo vode, preto si telo zoberie len to co potrebuje a ostatne vycika. a ucinok to ma taky ze zkysluje prostredie zaludka a potom lepsie travi 🙂. a davam mu 2x denne 1/4 tabletky
je to super, len nabuduce ju asi poziadam o vysetrenie na gastre, nech sa zisti pricina toho ze mu zle travi, ved cely zivot to brat nemoze 😒

sofia2008
17. feb 2011

my mame tiez problemy s jedenim..mala nam odmieta UM a papa, len ked spi.. 😒

krasnulka
autor
17. feb 2011

@stanca22 no moja mama je z toho nestastna, teda bola, uz je to s nou lepsie, ale ked mi ze sem tam zasa nechce, hned na mna vypusti,aby som s nim nieco robila, utekaj k lekarke, stale mu ponukaj, preboha, aky je chuducky, len kosti mu trcia....no hroza...horsia ako keby bola jeho mama ona....svokra na to nic, lebo k nej chodime raz za mesiac ale tam si sam vypyta papat...u druhých mu chuti, len doma niekedy neje...ale pangamin nas zachranil 😀
A dakujem, aj Tebe vela zdravička a hlavne držím palce aby sa podarilo babatko 😉

krasnulka
autor
17. feb 2011

@sofia2008 ja si myslim, ze u takeho maleho dietatka je to v poriadku....niektore deti sa nevedia dojest-ako tie moje ked boli na UM alebo ked som ich este kojila, ale poznam vela mamiciek, ktorým deticky do roka moc papat nechceli. Neboj, spravi sa to...bude starsia, zisti ze na svete su chutnejsie jedla ako UM a uvidis,ako jej bude chutit....ja mam zasa s dcerou pravy opak. Ona mohla jest od malicka stale, aj teraz to tak je. Ma rok a 5 mesiacov a uz važi 13,5 kg, rano vstane a prve z postielky krici papat, ked ju vytiahnem hned uteka k chladnicke a to je stale tak cely den...len papat, papat, papat.....co ja by som dala za to, keby jej nechutilo aspon jeden den 😀

stanca22
17. feb 2011

@krasnulka Ďakujem, tak častejšie chodievajte s ním po návštevách a bude Ti čoskoro pribratý ako taký macko 🙂 😉

krasnulka
autor
17. feb 2011

@stanca22 😀 😀 😀 keby sa to dalo 😀 😀 😀 ved si ho kazdu sobotu berie dom babka, tam pekne papa 😀

sofia2008
17. feb 2011

@krasnulka tak to my teda nepozname 😀 nasa, ked vidi flasu, tak zacne plakat, ved aj malo priberame, mame dnes 4 mesiace a 6kg 😒

krasnulka
autor
17. feb 2011

@sofia2008 gratulujeme k 4.mesiacom 🙂
no to my nepozname....a nema v pusinke nejaku aftu alebo žabky? Mne tak maly raz nechcel papat, mal aftu az vzadu v krku a ked bol malicky, mal zabiek plnu pusu a nechcel ani jest,ani pit...

stanca22
17. feb 2011

@krasnulka Tak dojdi k nám, bude sranda a aj malého Ti vykŕmim 😉 😀