5-mesačné bábo a príkrmy

3. mar 2024

Zdravím môj malý má čerstvých 5 mesiacov začali sme prikrmovať od ukončeného 4. mesiaca jedlo mu chuti posledný cca týždeň a pol spapá na obed toľko že mliečko podám až O hodinu hodinu a pol zatiaľ papa len zeleninku a zemiačiky pomaly začínam pridávať aj mäsko chcela som sa vás spýtať kedy ste začali dávať jedlo viackrát počas dňa Napríklad kašičku občas mu dám od KendaMil ktorú rozrábam s jeho mliečkom na obed chcela som sa spýtať či môžem dať takú kašičku na raňajky alebo na večeru Mali sa mi zdá byť nekľudný hlavne v noci ma nepokojný spánok ja viem že deti v noci sa budia nechcem ho prepchávať len úplne od mala v noci pekne spinka budí sa na mlieko len raz v noci A raz nadránom je to obdobie zúbky atď? Ze ne nepokojny??
alebo mala by som začať dávať aj spomínanu kašičku na večeru aby bol sýtejší keďže už pekne papa že mu 120 občas 150 ml pred spaním mlieka nestačí? Alebo popripade staci no na kratko?
Ako dlho vám to trvalo kým ste zaradili okrem obeda aj oLovrant alebo večeru alebo raňajky zatiaľ už 3 týždne dávam zeleninku len na obed nechcem preháňať no rada by som už niečo nazvyš pridala lebo malému fakt chuti a zatiaľ nemá s papaním žiaden problém ďakujem za radu

petus998
3. mar 2024

Ahojod 5 mesiacov som začala polievočku na obed potom namiesto mlieka som začala dávať mäsko rybu ryža zemiak potom mlieko a večer kašičku všetko o deň ráno mlieko neskôr desiata biely jogurt od 6 m. Na desiatu zasa polievka druhé mlieko kasa

tamta
3. mar 2024
autor
3. mar 2024

@petus998 Takze
Si davala obed a veceru…
V 5 mesiaci zivota ? Ci 3x za den az plievka maska / ryba

A kasa? Lebo nechapem ci 3x bolo az na 6 mesiacov alebo uz na 5 😅

autor
3. mar 2024

@tamta tak asi je to kazdeho vec ale do 6 mesiacov mat len obed nechcem

ildiko36
3. mar 2024

moje deti papali už od 3mes, dcera bola chudokrvna mala 2mes a dr mi povedala mam jej davat kuraci vyvar a a vyvar zo zajaca..od 3mes uz vsetko jedli, pritom som ešte aj kojila.a dokrmovala bezlaktozovym plnotucnim prevarenim mliekom.
Už môžeš kludne dať aj karfiol, batatu, lepsie su ako zemiaky to tak nenafukuje, pastrnak, mrkvu, dala som vsetky druhy mäsa okrem diviny..

petus998
4. mar 2024

5mesiaci sme začali iba polievkou keď mal celú zeleninu odskúšané tak klasika polievka na obed namiesto mlieka potom som zavádzal ďalší ako druhý obed 3 hodiny po polievke mäsko ryba zemiak ryža a tak ďalej po cca mesiaci jedenia mal ráno mlieko desiata mlieko obed polievka potom druhé jedlo potom mlieko a na večer mliečnu kašu a čím bol starší tým som pridával namiesto mlieka aj desiatu ovocie a ráno mal mlieko asi do 10teho mesiaca potom už parky rožteky z nátierkou a tak