6 mesačná dcérka nevypije nič okrem mliečka

sofiiina
28. júl 2015

Ahojte maminy🙂moja 6mesacna dcerka nechce pit nic okrem mliecka,ci uz umeleho-davam jej Sunar premium 2 a dojcim ju. Malicka je po operacii srdiecka,ked sme prisli po mesiaci z nemocnice,pila z flasky aj moje odsate mliecko,aj UM,kedze brala aj lieky na cikanie,davali sme jej vo flaske feniklovy nesladeny cajik.Pediatricka mi ale vynadala,ze ak chcem kojit,mala by som ju aj dokrmovat len cievkou alebo striekackou a na caj mam zabudnut,lebo MM obsahuje vody dost. Tak som aj urobila a postupne sme presli na plne dojcenie.Malu som vylucne dojcila 2 mesiace,na kontrole mi ale doktorka povedala,ze mala malo pribrala a musim dokrmovat. Najskor cievkou,to nam ale neslo,tak som presla na flasku. Mala zacala priberat,stale som ju kojila a cca 3 krat za den dokrmila Sunarom.Presli sme aj na zeleninkovy obed,vsetko v pohode,lenze nastupili horucavy a napriek snaham mi mala nechcela nic ine pit ako mliecko bud z prsnika alebo flasky..jedneho vecera sme skoncili na pohotovosti so 40,akutny zapal obliciek..uz je to za nami,problem s pitim mame stale..uz som zufala,pytala som sa aj doktorky,ci mozem aspon ten sunar zriedit a ona ze nie,sila mliecka ma byt ako v navode..maminky poradte,co s tou mojou babou tvrdohlavou?

lilimoni
28. júl 2015

@sofiiina polievky spapa? A ovocne stavy si neskusala? Asi by som jej aj ten sirup zarobila, len aby pila 😒

ivuska027
28. júl 2015

V prvom rade dufam, ze uz vas vsetko zle obide a zelam vela zdravia. Ale k veci. Ak pit, tak vodu a naucit cim skor, tym lepsie. Strkaj jej ju vo flasi do zblbnutia, ponukaj stale, nauci sa casom. Nevravim, ze za dva dni, ale za 2 tyzdne urcite. Ked pocujem o vylucnom kojeni, tak mi stoja vsetky chlpy, zvlast teraz v lete 🙄 Umele mlieko by som neriedila..

sofiiina
autor
28. júl 2015

No,polievku som jej nerobila,iba take redsie pyre..a to spapkala,ovocie sme este vobec neskusali,nema sa davat az po 7.mesiaci?

zabina27
28. júl 2015

@sofiiina podla mna len skusat a skusat, vodu, caj, riedene stavy, na nieco sa snad chyti 😉 napriklad nas krpaty vypije aj vodu, ale ovela radsej ma caj s troskou 100% jablcnej stavy. tak mu ho davam, tej stavy do flase davam ani nie pol deci, ked mam z cerstveho jablka, tak dam tu, ak nie, tak dam kupovanu stavu, toho vypije ovela viac ako vody. trochu sa sice bojim, co ten ovocny cukor spravi so zubkami, ale ukludnujem sa tym, ze nedavam vela a nie je to ziaden umely sirup, granko, jupik a podobne... ak ti uz papa zeleninu, vyskusaj trochu mrkvovej stavy na ochutenie vody, alebo teda aj nejaku tu ovocnu, uvidis 🙂 najlepsie by bolo naucit ju na vodu, ale pit potrebuje, tak skusaj, co ti napadne 😉 aj hrou mozes skusat, lyzickou do pusy, nas sa rad blazni tak, ze mu striekam z rozprasovaca do pusinky, ale tvoja je asi este mala 🙂 smiesne mu bolo aj to, ked som mu z flasky len kvapkala do pusy, poskusaj, nieco sa jej zapaci. a pomimo davaj aj riedke polievky, nech ma tekutinu. este som skusala aj take baby stavy z dm riedit vodou, pijaval aj to, potom mi to zacal odmietat, takze vyzera to tak, ze nas maly je odmala na jablcak 😀

sofiiina
autor
28. júl 2015

@ivuska027 konecne normalny nazor..vdaka,budem to samozrejme skusat stale,snad sa nejake torzo z toho co nevypluje aj dostane tam kam ma🙂

sofiiina
autor
28. júl 2015

@zabina27dakujem,vyskusam

lilimoni
28. júl 2015

@sofiiina skus jej spravit polievku, to ma predsa aspon nejaku tekutinu 🙂

gunner
28. júl 2015

Treba stale skusat, nasa mala tiez pila len mlieko, najskor MM, potom sme presli na UM na to si zvykla za tyzden, ale vodu sa naucila pit az za 2 mesiace, co sme to skusali kazdy den

cucoryedka
28. júl 2015

Ahoj 🙂 nečítala som všetko,ale skúšať, staršia si zvykla na čaje potom na tie super granulované a šťavy ovocné zeleninové, s malým som šla na to kus inak vodu Z fľaše nechcel, takže po lyžičke čo to keď si zvykol šup fľaša,staršia po roku najradšej voda, teraz majú 3,5 a 2 roky pijú všetko, ale voda je mnamka 🙂

sofiiina
autor
28. júl 2015

Skusam jej dat striekackou,to nam poradili v nemocnici,obcas nieco cucne,ale vacsinou vypluje🙂 a lyzicka,to mi vypluje skoro vsetko,skusim skor nieco,co jej bude chutit vo flasi a stale budem pomer zmensovat,chcela som to skusit s tym Sunarom,ale asi to nebude dobry napad..a stavy mam davat zo surovej zeleniny resp. ovocia?zatial vzdy papala iba varenu zeleninku,bojim sa,aby nedostala hnacku,este berieme antibiotika a napriek podavaniu probiotik kaka dost casto..

ukulela
28. júl 2015

@sofiiina ako mu ponukas? vo flaske? moj ma 9 mesiacov a pije velmi malo, stale vsak kojim a prikrmy mu robim redsie ... flasku s vodou/cajom nukam denne dokola, malokedy sa napije, vodu/caj do neho dostanem len lyzickou, skusam aj poharik, ale s naustkom - to nehrozi, a tak skusame aj bez naustku, to si chlipne a prehltne, ale potom sa uz len hra - brble a vypluva 🙂 ale ked je smadny, potiahne teda aj z flasky, ale to ozaj len raz denne - takze paniku nerobim a snazim sa donho dostat tu vodu aspon lyzickami. riadny prikrm dostava 3 krat denne, pomedzi to chrumku/piskotu/ ... a pomedzi to teda stale kojim.

sofiiina
autor
28. júl 2015

Ano vo flaske,niekedy sa mi aj zda,ze pije,ale ked pozriem na odmerku,zistim,ze skoro nic nevypila,v nemocnici mi aspon caj zo striekacky trosku pila,mozno aj tym,ze bolo vtedy velmi teplo..ona je mozno menej smadna a len ja robim stresy,ale sestricka mi povedala,ze by mala denne vypit aj pol litra,lebo z vysledkov nam vysiel prilis husty moc...

yvi83
28. júl 2015

Ahoj, moja malá má rovnako ako tvoja a papáme príkrmy od 5 mesiaca, teraz dávam na obed zeleninové a na olovrant ovocie v podobe prevareného a rozmixovaného ovocia, tiež nechce veľmi piť ale vždy má vo fľaške vodu alebo čaj a ponúkam jej ..dávala som jej aj melon, no veľmi jej nechutil.

michaelkanr
28. júl 2015

No ja by som castejsie nukala prsnik, sama pises ze ked si kojila, tak problem nebol. Nukaj jej nie podla hodin ci po jedle, ale priebezne, na poziadanie. Sleduj pocikane plienky. Ked budes kojit na poziadanie, tak dehydratacia by nemala nastat.

yvi83
28. júl 2015

A dr. niekedy toho narozprávajú: Moja dr. tvrdí, že keď je dieťa kojené, nepotrebuje ani vodu ani čaj, pretože predné mliečko je vodavejšie z ktorého sa napije a zadné hustejšie, z ktorého sa napapá. A mne sa zasa stalo že sme mali celú noc suchú plienku a ráno ked cikala tak mala také fliačky ružovkasté na pamperske, ked sa mi to opakovalo tak sme šli ku dr. spravili sono obličiek a povedala tiež že dlho neciká tak má hustý moč a vtedy sa to objaví, mala vtedy asi 3 mesiace a bola len kojená a ani neodporúčali podávať iné tekutiny. No čo lekár, to iný názor..Len nech ste zdravučké 😉 😉

vedorka
28. júl 2015

@sofiiina toto je fakt divne... ved 6 mes babo uplne v pohode moze pit iba tvoje mlieko ci sunar a nebyt dehydrovane. mam 15 mes syna, ktory ma bezne dni, kedy okrem mojho mlieka nic ine nevypije. a to vazi 13 kil. najest pevnej stravy sa aj naje, ale s vodou sa trapime uz vela mesiacov. pit trochu vody zacal tak ked isiel mat rok. 🙂

ukulela
28. júl 2015

@sofiiina tak ozaj len skusaj vela kojit ... moj to ma takto: rano - mlieko (od siestej do osmej si v polospanku cucne aj tri krat). potom medzi 9-10 desiata - prikrm. potom raz - dva krat mlieko, medzi 13-14 obed, opat raz-dva krat mlieko (z toho teda raz poriadne ako hlavny chod) a medzi 17-18 vecera - prikrm. a o 20 este mlieko. medzi jedlom nukam aj vodu/caj, no velmi nechce. pocikanyc plienok ma dost, cika uz aj do serbla, takze sa nebojim, ze by bol dehydrovany .. ja ho chcem naucit najma na tu chut a aby sa naucil pit, aby som sa ja mohla trocha "osamostatnit" - lebo takto ani na dlhsi nakup nemozem ist pomaly bez neho 🙂
takze kojit - kojit a pomedzi to ponukni lyzickou/striekackou par kvapiek, aby si aspon na chut zvykla. inac mojdo pol roka len cisto na mlieku a nic mu nechybalo ...
drzim palce, aby ste uz nemali problemy

ukulela
28. júl 2015

... a este - toho pol ltra myslela tekutiny inej ako mlieko? to musi byt kravina, ved ked dospelemu stacia 2 litre tekutin denne ... okrem toho ona sa napije z mlieka dost. a teda ak tak skus robit redsie prikrmy,

sofiiina
autor
29. júl 2015

ano, vraj inej ako mlieko, tiez sa mi to zda vela..kazdopadne, budem sa snazit vela kojit a vodicku ponukat, aby si zvykla🙂

lilimoni
29. júl 2015

@ukulela
@sofiiina mozno pol litra myslala tekutiny celkovo, aj z polievky, aj z ovocia aj z prsnika to predne mlieko. Ja by som skusila polievky aj 2x denne davat a tu vodu aspon po lyzickach 🙂

tranquillo
29. júl 2015

Ja som výlučne dojčila čo šiestich mesiacov, teraz má osem, malá vodu a čajík začala piť vlastne spolu s prvými príkrmami, vždy po papaní som jej ponúkla vodu alebo čajík. My sme fľašu ani nepoužili, rovno sme prešli na srkátko. Počula som už aj názor, že deťom do deviateho mesiaca inú tekutinu okrem mlieka ani netreba. Určite by som jej po papaní ponúkla vodu, fľašu/ pohár/ srkátko, ale nejak by som sa tým veľmi netrapila že nechce. Ona sa postupne naučí a kým má dosť pocikanych plienok, tak vieš že tekutín má dosť.

ukulela
29. júl 2015

@sofiiina je to vela inej tekutiny.moj ako polrocny pil iba mlieko a mal 1, niekedy 2 prikrmy (podla toho, kolko zjedol. ale zvacsa som mu jednu davku rozdelila na dva krat - a to teda na zaciatku maval 100 g prikrmu, co bolo cca 1 dcl. neviem si predstavit, ze by som do neho este nastopala 4 dcl vody - sestricka ti povedala intergalakticku blbost. ak mala pije mlieko, tak ziadny stres. ponukaj prsnik co najcastejsie a basta.

zabina27
29. júl 2015

@sofiiina zo zaciatku davaj radsej z vareneho stavu, aby neprehanalo, napriklad ked podusis jablko na prikrm, tak tu vodicku jej daj do caju, do vody, alebo aj hotove kupene ak nie su parterizovane, tak radsej prevar.
inak, mozno jej caj v nemocnici chutil preto, ze bol sladeny, aspon u nas v nemocke davaju sladky caj... ale to nie je najlepsia cesta 😉

sofiiina
autor
29. júl 2015

@zabina27 Bol sladeny,jasne🙂lenze ja som jej v zufalstve urobila sladky aj doma a ten uz nechcela..bohvie co tam v tej nemocnici davaju..🙂skusam uz vsetko,je to boj,stale ju prezliekam ako mi vsetko vypluva von..

sofiiina
autor
29. júl 2015

@ukulela prsnik ponukam,aj v tych horucavach sme sa kojili skoro nonstop a nestacilo,neviem,ci mam malo mlieka,alebo zlu techniku dojcenia,ale vysledok z mocu znie,ze je prilis husty...:(

zabina27
29. júl 2015

@sofiiina drzim palce a zelam vela trpezlivosti, tej bude treba teda poriadne, dokym vyrastu 😉

uzlik1
29. júl 2015

sofiiina ja mam ten isty problem.My sme sa tak dostali do nemocnice ked mala malinka 9 mesiacov.No hroza a tak isto zapal obliciek.Sem tam mi vypila za den pol deci vody,ale to bol zazrak.Flasku absolutne nechce,jedine poharik.Doma msm tolko cajov,ze mam co pit celu zimu,kedze mala mi to nechce.Doktorka v nemocnici mi poradila,ze mam skusit sunarku,ze tie su sladene.Ale nic.okrem vody mi nevypije nic.Je to boj.Mala ma teraz 11 mesiacov,vazi skoro 11kg a mala by vypit aspon liter tekutin.Tak sa kojime,4 razy za den papa bud vyzivu,polievku,nejaky hustejsi obedik a kasu.Moj muz mi len nadava,ze ju furt len krmim,ale musim.s
Skazdeho jedla mi zpapa aspon 120,niekedy 150 ml.To je cca 400ml jedla.Vypije mi deci vody,ked boli horucavy mi vypila dokonca 2 a to som skakala 2 metre od zeme.A potom sa kojime.Cez den asi 3 krat si vypije oba prsniky.A v noci ako kedy.Niekedy raz inokedy aj 20 krat si cuca.Cez den jej stale ponukam poharik,jasne odmieta,robim vselijake finty len aby pila.Ked nechce vobec pit,tak zase davam striekackou.Je to boj a viem co prezivas.Ale radsej budem 100 krat v noci hore a cez den robit vsetko mozne aby pila,len aby sme sa vyhli nemocnici.Nastastie my mame moc dobry.Este jej aj nechavam nech sa hra s tym poharikom a niekedy si cucne aj sama.No drzim ti palce,prajem pevne nervy,lebo je to boj.

sofiiina
autor
29. júl 2015

@zabina27 a @uzlik1, dakujem za podporu, dnes sme trosku pokrocili, zistila som, ze mi cajik pije lepsie, ked je zohriaty na teplotu, aku ma mliecko, to mi vypluje zo striekacky menej🙂 zajtra teda budeme zohrievat cely den caj🙂 inak, aj ja mojej davam Sunar, aj ked nie je mozno hladna, ved uz ma vyse 7 kil a doktorka povedala, ze uz by tolko nemusela priberat...len ked to mi pekne vzdy vypije cele...a este stale mame celkom silny reflux, cize sa stane, ze si pekne cucne z oboch prsnikov, trosku sa mykne a polovica skonci na podlahe...no, sranda je to🙂

uzlik1
29. júl 2015

@sofiiina Reflux ma sestranicina dcerka a to ti teda nezavidim.Nasa Hanka (dcerka sestranici) ta od narodenia grcala a potom sa kojila a stale dokola.Obdivovala som ju ako to zvladaju,ale co nespravime pre deti. Mne zase teple vypije len moje mlieko.Ked boli horucavy som musela pod chvilkou menit vodu,aby pila.Moja mala do pol roka priberala kilo mesacne.to bola len kojena.potom priberala tak 700g mesacne.Je to taka mala buchticka,ale doktorka mi nikdy nic nepovedala.Ked sme boli v tej nemocnici tak jej nemohli pichat infuzky,lebo tym ze je taka tlstucka tak jej praskali zilky.Pichali jej len atb a som rada,ze nas za 9 dni pustili.nato ze sme sa len kojili,lebo tam nechcela papat to je super.Ale doktorka v nemocnici povedala,ze kojene deti su take.Viem ze ked zacne chodit a viac vymyslat tak uz nebude tak priberat.Aj moj syn bol taky.Hlavne nech je tvoja dcerka zdrava a nech pije.Ja moju este sialim,hlavne v noci,prv nez jej dam prso dam jej poharik.V spanku mi vypije viac.niekedy si potom este da prso,ale vcera mi na jeden hlt vypila 60 vody co som bola nadsena.no treba len skusat.Mne nechce flasku a kamoska mi poradila,ze avent ma na flasky tie sosaciky co su na poharikoch.bola som sa dnes nato pytat v lekarni,este som sa poradila s kamosku a zajtra idem kupit a zase budeme skusat.lebo ten sosacik je omnoho vacsi.ja hlavne experimentujem ked nie su horucavy,aby som jej zase neublizila.Drzte sa a vela sil.

sofiiina
autor
30. júl 2015

@uzlik1 dakujeme,zhodou okolnosti som tu flasku od Aventu videla vcera v DM,myslis,ze uz aj moja takmer 7mesacna baba by to uz z toho vedela pit?inak my sme mali infuziu iba 2 dni a celkovo v nemocnici 3dni,nasa mala je celkovo nejaka rychla,aj po operacii srdiecka sme sli rychlo domov..este nas caka jedna hospitalizacia v auguste,budu jej robit cystografiu,ci nema reflux medzi moc.mechurom a oblickami,na tom ste boli?nerobi sa to zrejme vsetkym detickam,nasej ale zistili dilatovanu panvicku lavej oblicky,tak musime ist,aby vylucili ten reflux..drzte sa an vy a drzim palce s bambulkou;)inak nasa zase pribrala,uz mame 7200g🙂