6 týždňové bábätko je často hladné

16. apr 2022

Ahojte, mam taky problem. Moje 6tyzdnove babatko je hladne aj kazdu hodinu. Myslela som si, ze pije malo, nemam mlieko..preto som si skusila odsavat. Dala som mu na flasu 130ml a o hodinu chcel zas. Je to vyslovene hlad, taha neskutocne, az nestiha hltat, v brusku mu zaskvrka, akoby bol cely den hladny 😃 viem, ze materske mlieko je rychlejsie stravitelne, ale to iste bolo v pripade, ze dostal jedku davku UM, o hodinu pytal znova. Ked mu dam vodu, srdcervuco place od sklamania 😃 neviem co robit popravde, nechcem ho prepchavat, ale dlhsie nevydrzi. Je to normalne? Za mesiac pribral viac ako kilo. Dakujem

zuzana2299
16. apr 2022

Moja tiež zvykla jest veľmi často. Presne ako píšeš aj každú hodinu. Musela som ju dokrmovat UM. Sestrin bol tiež veľký jedák ked bol maličký. Podľa mňa je to v pohode 😊 a určite dieťa nemôžeš prepchať, keby sa predjedlo tak ti mlieko vygrcá

mogaa
16. apr 2022

ak kojíš tak dávaj koľko potrebuje, pri UM treba dávať podľa dávkovania, ale pri MM sa môže dávať mliečka koľko dieťa potrebuje.....prepchávať sa nesmie len pri UM, veľakrát sú UM obohatené aj o iné látky a preto tam treba dodržiavať dávkovanie za deň, sú veľa krát obohatené o vitamíny alebo iné látky....keďže to nie je v prirodzenom stave, tak sa dávkovanie nesmie prekračovať...pri materskom mlieku ale dávaj podľa potreby

nafka0483
16. apr 2022

Je to normalne, davaj vzdy ked si vypyta.

nikpa
16. apr 2022

No môj má rok a vypije 120ml 😄 neviem si predstaviť, že 6t. bábo vypije každu hodinu 130ml mlieka. Vypočítaj si aké mega množstvo je to za 24hod 🤦 to neexistuje, ved by mu prasklo brucho. S materskym mliekom môžeš kŕmiť ako často si zažiada ale s UM to už je iné, tráviaca sústava potrebuje minimálne 2,5hod. aby ho strávila inak si koledujes, že bude bábätko bolieť bruško. Podľa mňa kŕmiť ho toľko a tak často je prekrmovanie.

jazula
16. apr 2022

Je to normálne, v prípade materského mliečka ho nemusíš obmedzovať. UM som nedávala, ale šla by som podľa návodu. Inak ak dojčíš, prečo mu dávaš aj UM? Mojej som dala pár krát z fľaše sirup (vo vode alebo mlieku) a dosť jej to pokazilo prisávanie, dojčenie bolo potom dosť dlho bolestivé pre mňa…

jazula
16. apr 2022

@nikpa Ale ročný už papá a pije aj kadečo iné, mliečko už nie je jediný zdroj energie a tekutín 🙂. Aspoň ja to tak beriem, moja má 11🌜. A ja dojčím, tak ani netuším, koľko vlastne vypije 😁

nikpa
16. apr 2022

@jazula áno, to máš pravdu že ročný už zje aj iné ale to som len tak okrajovo napísala. Hlavné je to keď si preratas koľko je to mlieka za 24hod 😳 keby to bolo len MM tak ok, to sa dokáže 100% vstrebať ale nie UM

miskamicha
16. apr 2022

Ako dlho to trvá? Moja nemala ani 6 tyz a mala asi 3 dni take ze vypila aj liter UM /nekojim/. Musela som jej dat inak vrieskala...teraz ma skoro 4 mes a vypije tak 120 ml kazde 2,5 az 3 hod 🙂

tiika
16. apr 2022

Ak ti naozaj záleží na bábätku a na tom aby bolo zdravé, kontaktuj odborníka. Ak kojis vyhľadaj si laktacnu poradkyňu prip. napis či pozri si stránku mamila.sk.
Ja som iba kojila. Pri takomto malom bábätku okolo 1,5 mesiaca aj 2-3x za hodinu, čo bolo fakt vyčerpávajúce, ale vraj v poriadku. Keď sme zlepšili prisavanie, tak mala vypila viac a dojčila sa podstatne menej často. Platí, že dieťatko vie, koľko potrebuje a kedy ma dosť. Pre jeho zdravie, imunitu by som UM nedávala, ale zlepšila dojčenie. Z mojej skúsenosti kamošky, čo začali dávať UM ukončili skoro dojcenie, babo už materské mliecko nechcelo. V tomto obdobi poklesne tvorba hormónov a množstvo mlieka sa upraví podľa množstva vypitého mlieka bábätkom. Niekedy treba vystriedať oba prsníky pri jednom kojení, upraviť tok mlieka držaním prsníka, zlepšiť prisatie. Dojčenie bábätko vyhľadáva aj z iných dôvodov, nielen kvôli hladu.
https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php...
https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/p...

beata_k
16. apr 2022

Nedavaj 6 tyzdnovemu babatku vodu.