8 mesačné bábätko nechce piť z fľaše

macko2013
15. júl 2017

maly ma 8 mesiacikov a mne uz dochadza mliecko,uz nezaberaju ani vitaminy ktore uzivam 4 mesiace
Maly papa na svacinu jogurt,na obed uvarim masko so zeleninkou,na svacinu presnidavku,na veceru kasu.
Ranajkoval vzdy mliecko,aj na veceru po kasi este pil,a 2 krat v noci.
Problem je ze nechce vobec prijat ziadnu flasu,aj caj mu musim davat po lyzickach.Neviem co mam robyt,musi nieco pit

yanni
15. júl 2017

@macko2013 Nasa v tom veku pila z nekvapkajuceho pohara. Tiez nemala flasu.

amisa
15. júl 2017

Skus normalny pohar alebo pohar so sosakom, moj syn tiez nechcel tie dudlove flase

macko2013
autor
15. júl 2017

mam aj taky so sosakom co si drzi sam,ale by ho len hryzol

1duchess
15. júl 2017

Mne síce fľašu chytil, ale vodu piť ani za nič. Z fľaše ju nechce, zo srkalky (tú len hryze), ešte aj z lyžičky ju vypľuje. Pomohol nám tento pohár, z neho ako tak je ochotný piť. Vyskúšaj

kapurka270
15. júl 2017

Moja tiez pila len mlieko a a nukala som jej vodu.Pila po troske z lyzicky a poharika.A raz na prechadzke bola smadna a vypila z flase naraz 90 ml.Musi sa asi len chytit.Ja stale kojim,ale cez den uz 2 deci vodicky vypije.Musis len ponukat a ponukat.Drzim palce.

yanni
15. júl 2017

@macko2013 a ked si zaviedla prikrmy co a ako si mu davala pit? Pretoze zavedenim prikrmov sa ma pomaly zaviest aj voda a to najlepsie z pohara.
Nasa bola kojena 1,5 roka, plne takmer 7 mesiacov a ked som zaviedla prikrmy tak aj vodu a hned do sosakoveho Avent pohara (dovtedy nepila ine tekutiny len MM). Jasne, ze zo zaciatku z toho nevedela pit, s fpoharom sa len hrala ale po case sa naucila. Vo veku tvojho maleho bola uz samoobsluzna, dokonca s pomocou sa vedela napit aj z normalneho pohara ci hrnceka. Treba len skusat, on na to pride.
Pit musi. A nie len mlieko.

knedladomaca
15. júl 2017

fľaša od mieralky rajec, s tym sosakom, alebo obycajny horcicak. a neboj sa ze dojdes o mlieko, nech pije hoc len raz za den, ponukaj. a sleduj pleinky - do tekutinove prijmu sa rataju aj polievky a voda v ovoci a zelenine.
takze moc ma byt svetlo zlty, ak netmavne, dieta si tekutiny prijme aj inak, nez len pitim vody ci caju.

siska53
15. júl 2017

@macko2013. Nuz..nasa sa naucila pit az v roku..z flase,aj to taky splosteny sosak.. Ale ona pila aj dost mojho mlieka a aj vody potom.
Horsie s malym-on sice pit vedel aj z flase,ale.. Do neho dostat tekutinu bol boj veelmi dlhy boj.. Dokonca mal obdobie,kedy som mu davala riedene dzusy,mal obdobie,ked bol kusok starsi,ze pil hlavne tie.. Ma 7r.a uz dva roky pijava bez problemov aj cisti vodu a aj jeho pitny rezim sa po cca4.roku zlepsil...
Ja uz zo zufalstva,aby nebon dehydrovany a nesli sme do nemocnice som.pristupila k tomuto..

macko2013
autor
15. júl 2017

@yanni ,snazim sa vzdy mu popri jedle dat par lyziciek cajiku,ale v noci je to horsie,bol doteraz kojeny 2 /3 krat za noc.Co mu mam davat v noci a rano

macko2013
autor
15. júl 2017

@1duchess
dakujem za radu,uz mi ho ukazovali v detskom obchode,ale hovorili ze to je az od roka

macko2013
autor
15. júl 2017

dnes som kupila jupik so sosacikom,takze zajtra skusame 🙂

lienka875
16. júl 2017

Moja dcéra má 11 mesiacov,dojčenia na požiadanie,príkrmy od 6. mesiaca,od toho času ponúkaná aj voda resp. čaj,a ani nepreglgne, máme doma fľaše a poháre od výmyslu aké len na trhu existujú,ani ústa neotvorí ak zaciti vodu alebo čaj. V zúfalstve aby aspoň niečo pila som skúsila aj sirupy a stavy,vyplula... tak jej robím polievky a to zje.. všetky rady u nás šli do .... ☹

macko2013
autor
16. júl 2017

moj maly moze mat aj moje mliecko odsate vo flaske,a ajstak nic,raz ked nechce flasku tak je jedno co je v nej 😂

kubkovamama
16. júl 2017

@macko2013 moja ma tiez 8mes a presne asi ako tvoj..iba prso a nic ine,polievky zeleninove jej chutia,ovocne al.nieco hustejsie ani za svet.Na smad aj hlad sa chce iba kojit a to bolo aj 5x za noc,uplnu matohu vycicanu zo mna urobila.Vyskusala som vsetky mozne pohare,lyzicky,naustky,dudle..az teraz zrazu zlom,vypila flasu caju sipkovy bio detsky dm a tiez som kupila flasu s malinkym dudlom-pripomina bradavku,taky zvlastny,tiez v dm,nikde inde ho nemali.Prisala sa a uz nepustila.😃Kojim dalej,aspon cez den menej casto,keďže fakt asi byvala smadna..po twj flasi nepýta tolko kojit.Ale tie noci su zufale😝

kapurka270
16. júl 2017

@kubkovamama
@macko2013
Baby moja vypije priemerne denne aj 150 ml vody a dnes v noci 5x hore.takze aj pije vodu a aj tak v noci pyta niekedy 2 az 3 krat,to sa vyspim a niekedy aj 5 razy.

kubkovamama
16. júl 2017

@kapurka270 mas nejaky tip ako ich to oducit?😃 neda sa vobec vyspat. Moja pije v noci častejšie ako ked bola malinkata..stačilo jej raz-dva krat. A tie "super" rady okolia..nechat vyplakat,prejst na umele apod.

kapurka270
16. júl 2017

@kubkovamama ja idem oducat pit cez den od septembra a v noci nech pije...zatial nemam chut v noci robit UM...a uvidime dalej.od januara ked bude mat rok a pol by som ju chcela odstavit.ale do januara este daleko.Cez den to vie bez cicy vydrzat aj 6 hodin.Ale prso sa naplni mliekom...a vecer to dozenie.Rady beriem zatial jednym uchom dnu a druhym von,ale oducit od cicky bude tazke.Ber to tak,co by ine za to dali,aby mohli kojit.A kazdy mesiac usetris min
70 eur...tolko by stalo keby kupujeme UM.Aj ked niektore rana su tazke.

kapurka270
16. júl 2017

@kubkovamama tvoja ma 8 mesiacov moja o tyzden rok.😀

kubkovamama
16. júl 2017

@kapurka270 ja som za vyhradne kojenie,ziadne biele umeliny.😃myslela som,ze taketo vacsie mimi v noci nebude chciet tak casto..ale skor to maju asi ako ukludnovak.Starsi mi v pol roku prespal celu noc a kojila som asi tak akp ty,do roka a pol a islo to ako po masle s nim.Tato je mala je uplne ina..😃Umele ako mi odporucaju je tiez podla mna blbost,zabijes vyse času a riadov ako ked na 10min dostane "domace".😃

kapurka270
16. júl 2017

@kubkovamama suhlasim s tebou

macko2013
autor
16. júl 2017

@kubkovamama
ako sa vola ta flaska,by som ju kupila

kubkovamama
17. júl 2017

@macko2013 odfotim,ale je to zn.Babylove aj cumlik.Iba v DMke.Sklenena 250ml

kubkovamama
17. júl 2017
guiseppinka
17. júl 2017

daj mu prazdnu flasu do ruky, nech sa s nou hra... pri troche stastia ju strci do ust. ak si vsimnes, ze ju da do ust, tak super. a ak zacne este aj cuckat, tak parada... vtedy mu do flasky daj uplne malicko vody, aby flasa bola lahka a zase mu daj do ruky. ak zacne cuckat, tak mu voda potecie. my sme takto naucili nasu na flasku... mala asi 7 8 mesiacov a tiez nechcela flasu...

1duchess
17. júl 2017

@lienka875 Moj krpec ma 11mesiacov, uz 2 mesiace je na UM, flasu prijal uz ako 3m. A ked tam zaciti vodu, vypluva...vodu do neho dostanem presne len cez polievky, ovocie, kase a cez UM.

angels23
17. júl 2017

@lienka875 mne chce pit iba z Tommi a UM sklenena flasa NUK 🙂 vyskusaj ak nemas

lienka875
18. júl 2017

@angels23 Ďakujem,no obe sme už skúšali ☹ problém je aj v tomto,že ona odmieta to vôbec do úst zobrať ☹ vodu a čaj som jej dávala len cez lyžičku. Fľaše,naustky pohariky a podobne nezoberie vôbec do úst. Hrať sa s tým bude aj celý deň,hrýzť si drzadla ( ak je to niečo s nimi) nemá problém,ale časť kadiaľ tečie tekutina,ani otcu ☹

angels23
18. júl 2017

@lienka875 😪 Este technika ta cucacik nieco sladke potriet napriklad kvalitny med uplne malinko 🙈 Teda ked ti nerobi problem med ako mamine, pripadne banan

lienka875
23. júl 2017

Ver,že aj to sme skúšali, náš drobec má veľmi rád kozie jogurty a v tom zúfalstve som skúsila natrieť sosacik/ dudlik/ naustok jogurtom,zlizala jogurt,tekutiny sa nedotkla ☹
Tento týždeň som však zaznamenala mini víťazstvo,keď mi vycuckala ten ovocný sunarek,to pyré,čo je v takých sackoch 🙂 Keď som celá šťastná,urobila domáce pyré a dala do plniaceho sáčku,ani si necucla :-/

lienka875
23. júl 2017

Skúšali ste niekto fľaše adiri? včera som ich našla na nete,tú jedinú asi ešte nemáme,tak som si povedala že ešte skúsim tu... zaujímajú ma však skusenosti s nimi...