8 mesačné dieťa nezje nič z lyžičky

20. máj 2022

Ako by ste to riešili? Či mixujeme/pucim, nechce ju dať ani do úst a ak sa mi podarí do nej dať jednu tak potom uz neotvori ustocka
Všetko chce papať len z ruky - každu zelenínu dpapa ale nepáči sa mi to kvôli jej črevami, veľká námaha a s polievkou získava aj tekutiny.
Jak by ste to riešili? Jogurt nula bodov, odkedy ho skúšala tak odmieta lyžičku. Aj keď jej dám oblízat lyžičku že tam mám polievku, nechce. Nesolím, nekorenim..
Dnes zjedla polievku od staršej dcéry a to hltala. Solim síce malo, ale môže jej až tak nechutit neosolene?
Tú istú polievku čo jej nukam tri dni vypluva a našu len dosolenu trošku (nesolím veľa) tak to zje?
Diky za rady, ako by ste vy postupovali.

petamich
20. máj 2022

z kapsicky nezje? nas maly mal obdobie par dni niekde okolo 8M, ze vsetko chcel sam - takze som robila tak, aby mohol + som mu davala do plnitelnej kapsicky a si odtial cucal sam - nevravim, ze stastne riesenie ale teda jeho to po chvili preslo a teraz pekne papa

pripadne skusit zmenit lyzicku - je to hlupost ale niekedy to pomoze, uplne iny tvar napr. my teraz mame take vacsie okruhle

s tou solou neporadim, sol a korenie mu nedavam zatial

deti95060810
20. máj 2022

neodporúčam mixovať.. popučiť áno...

viestta
20. máj 2022

Daj jej dve lyzicky do rúk, nech s nimi šermuje, sem tam jej ich na moc do jedla, nech olize, také male deti všetko dávajú do pusy a pomedzi to ju nakrm. Mixované nemusí byť, lepšie je pucene, ale na začiatok rob hustejšie kasovite aby sa jej na tu lyžičku aj niečo nelepilo.

amelia89
20. máj 2022

mne odmietol lyzicku aj vsetko asi v 9m,proste som presla na blw uplne. robila vsetko vo forme placky -
zeleninove,do toho maso,palacinky,lievance + ovocie zelenina. akoze najprv to bol boj ale dieta mi v 10m jedlo vsetko same 😂 takze vsetko zle
bolo na nieco dobre

autor
20. máj 2022

@petamich jasné, vyskúšala som niekoľko lyzic rôznych.

@viestta to nepomohlo vôbec, neotvorí ústa, akceptuje len doruky veci 😀
@amelia89 aku placku jej mám dať doruky? Palacinka a smažené na oleji a pod nepripadajú do úvahy, lebo stravu nenahlim, zatiaľ mala len zeleninu/ovocie (surové aj uvarené)... Pšeno, cestovinu, ryžu, žĺtok a od jogurtu odmieta lyžicu.
Zatiaľ som nedávala žiadne kaše keďže mi nedáva lyžičku žiadnu do úst :-/

amelia89
20. máj 2022

ja som v zivote nic nevysmazala na oleji. navyse moj syn mal alergiu na mlieko takze aj palacinky som robila len naor banan-vajicko-lyzica muky(kokosova,mandlova,pohankova,) prip len s ovsenych vlociek namletych. na panvici som opiekla na masle GHI nesmazila som snad dodneska nic a to ma 2 roky 😂

placky som robila z toho co mal vtedy zavedene - napr batatovo-mrkvove,cuketove, zemiakovo-karfiolove,kalerbaove proste miliarda druhov zeleniny ktore mal zavedene.

normalne som niekedy uvarila vo vode maso- a potom rozmixovala do tej placky zeleninovej- takto zjedol vsetko.

ale ja ked pisem ze odmietal lyzicu tak ju naozaj odmietal- ja som musela vymyslat a hladat na nete nonstop inspiracie ako to spravit BLW do ruky pretoze on by nezjedol nic.

asi v roku mu ta averzia presla a vdakabohu laduje polievky aj vsetko lyzicou ale ta samostatnost mu z velkej casti ostala

minesasubu
20. máj 2022

a skúšala si napríklad dať mu to misky a nech to vypije , či je to tak husté že sa nedá ? napr. tú polievku

tamvtme
20. máj 2022

tak jej rob take jedla, co moze papat ruckami....zeleninu na pare, napr mrkvu, cuketu a nech si papa sama....my sme mali opacny problem, nasa mala skoro 1 rok a jedlo nechytila sama do ruky ani za svet....krmit sa nechala ale sama ani chrumku nechytila. nic, akoby sa jej hnusilo drzat jedlo v ruke....neriesila som, obcas som ponukla, casom na sama prisla tomu na chut.....

viestta
20. máj 2022

Treba skúšať, zázrak sa sám od seba nestane. Lyžice do rúk, miska kaše pred neho a keď ju zje rukami, tak zje. Naš vyberal rukami zeleninu z taniera ešte dobre dlho. Aj zemiaky a kúsky mäsa. Veľmi skoro odmietal kŕmenie. Keď sa mu podarí trafiť lyžicou do pusy dobre, keď si dá kúsok mrkvy do pusy sam, tiež dobre.

janka_266
20. máj 2022

Nahusto jej tam nadrobte chlieb/pečivo, a dajte do rúk lyžičku, rukov zje chlieb, s ním aj polievku, postupne začne aj lyžičku používať 😃

janka_266
20. máj 2022

A placky akúkoľvek uvarenú zeleninu mixnite s vlockami zltkom/vajcom a na papieri ns pečenie Potretom olejom v rúre upeciete raz dva,

mia_von_prag
20. máj 2022

Mierne soliť začíname až od roka. Je to záťaž pre obličky v tomto veku. Ak ma zuby, mixovať nemá zmysel. Práveže jesť rukami je skvelé, podporuje to samostatnosť a cvičí motoriku, napr pri jedeni hrachu zlepšuje pinzetovy uchop. Hryzenie pevnej stravy a svalova činnosť jazyka je dôležita na rozvoj reči.

Môj syn neznášal už odmalička kaše a mixované. Neznášal, keď ho niekto krmil. Chcel jest sám. Teraz má tri roky a kašovitu konzistenciu nezje doteraz. Lyžicou vidličkou sa naučil jest sám v roku a štvrť, keď nás chcel napodobnovat.

Všetko som mu robila na pare a nechávala ho, nech so sám hryzie. Z polievky si vyťahoval kusy mrkvy, mäsa, cestoviny. Jogurt ochutnal najprv tak, že doňho namocil prst, zachutil mu a jedol ho lyžicou.
Lyžicu mu môžete nechať na stole, že je pripravena keď bude dieta same chcieť.

stanzi
20. máj 2022

Moja mala takisto nezje absolutne nic. Snazim sa jej davat do ruky uvarene kusy zeleniny, pripadne banan, z tych si aj odhryzne, ale potom to nevie pozut, zacne jej to zabiehat a vzdy to nakoniec vypluje von 😕 Uz neviem co s tym….

mandarinka555
20. máj 2022

Prečo jej nedáš palacinku? Chúďa dieťa...moje jedli už aj domácu klobásu 😝