Aké kravské mlieko sa vám osvedčilo? Ako ste ho pripravovali?

davidko7
2. júl 2008

Už som tu pisala,že syn/6,5 mesač./,odmieta mlieko.Dnes som volala s Dr.a ten povedal,že mam davať kravske mlieko a jogurty.Možte mi poradiť,ake kravske mlieko sa vam osvedčilo a ako ste ho pripravovali?On mi kazal mlieko prevariť a dať 80 ml a 20 ml doj.vody.

bubba
2. júl 2008

no ved ani ja mlieko nepijem,len v kave ale ty si to tak napisala,ze ..."ty ho pijes?ja nie" ze som myslela ze vyrukujes s niecim ako sojove alebo susene alebo co???

sirinka
2. júl 2008

inac kazdy z nas ma v sebe pud sebazachovy a aj to dietatko, navyse babatka este nemavaju samovrazedne sklony 😨 , tak si myslim, ze ked bude moc hladny, nakoniec to vypije. kludne to moze mat suvis aj zo zubkami, moja mala vtedy tiez takmer nepila mliecko.
a ked uz kravske mlieko jedine a vylucne u deti plnotucne...
inac ten dr. asi moc nesleduje vyvoj, mna tiez poslal so 6 mesacnym babatkom na vyplach usi...z pohotovosti 😠

mywiel
2. júl 2008

Dcerka mojej svagrinej ma alergiu na kravske mlieko uz od narodenia to sa zistilo az neskor ze ho nedokaze stravit, lebo ho tiez odmietala pit... 😕

mywiel
2. júl 2008

V kravskom mlieku je tazko stravitelna latka kazein a nie kazdy zaludok si vie s nim poradit. ☹

smary
2. júl 2008

bubba ano v KM plnotucnom je vela tuku,ale aj vela tuku skodi a hlavne takeho,ktory bol "stvoreny" pre teliatka,aj MM je tucne,dokonca viac ako plnotucne KM,ale su to tuky a vyssie mastne kyseliny,ktore su ludskemu telu vlastne...

danielko naozaj sa svet nezruti,ak aj 2t nebude chciet pit mliecko,ved uz zrejme aj prikrmujete,nie? (myslim tuha strava) tak nasyp odmerku UM do vyzivy,to tam ani nespozna,pripadne,mu urob zemiakovu kasu s UM...kazdopadne urcite to na nom trvale nasledky nezanecha,ze teraz nepije mlieko ziadne... 😉

a vseobecne,su ludia,ktori mliecne vyrobky a mlieko celkovo nemozu ani citit a su tu,zivi a cuduj sa svete aj zdravi...ved na to nam rastu zuby,aby sme nemuseli pit mlieko do konca zivota,ale aby sme mojli jest tuhu stravu 😉

katka13122
2. júl 2008

ja si myslim ze dr.vie co robi..ja som citala ze ked babo odmieta pit mliecko tak mu neico nanom vadi alebo je prenho tazke..my sme mali tiez taky problem,vsetky mlieka sme skusili a nic,nakoniec sme dali sunar a ten pil jedna radost,ale len do jedneho dna,zacal mat bolesti,plakaval..po odsledovani som zistila ze to robi mlieko,spravili mu testy a vysledok..neznaslan.laktozy,teraz mu davame kozie//viem si teraz predstavit ako sa tvarite 😖 /...ono sa lahko mudruje ked to neni moj problem,ze??? 😒 😒

davidko7
autor
2. júl 2008

Baby,asi nebude problem v mlieku...,lebo teraz som mu davala po lyžičkach a prehltal...,sice sa pri tom vela rozlialo,ale neplakal,že by to nechcel.Ale z flaše nechce.prečo?Ma taku istu flašu ako na čaj a ten pekne pije.A cinkli nam zubky-už ich ma prerezane 🙂 .Kvoli tomu nechce ťahať?A skušala som aj flašu s naustkom,ani to nechce.Ale lyžičku neodmieta-otvara usta...Ako to mam do neho dostať?S tou lyžičkou je to na nervy...
A chcem sa spytať,keď ste začinali s jogurtom,tak ste hneď dali cely,alebo par lyžičiek?Ja som kupila od Sunarky-take 4-ovocie a mlieko.Pozna to niekto?

mywiel
2. júl 2008

Davidko striekackou...? 😅

mima07
2. júl 2008

davidko daj z pohara 😉 moj syn napriklad vodu pije len z pohara inak nebude pit alebo striekackou

davidko7
autor
2. júl 2008

mywiel-aj striekačkou niečo vypije...,ale nechapem prečo odmieta flašu,veď čaj pije z take j istej flašky a stym problem nie je...

davidko7
autor
2. júl 2008

Ale keď on nevie piť z pohara,skušala som s tym naustkom a tečie mu to kade-tade...

mywiel
2. júl 2008

Mozno to mlieko je hustejsie ako caj a viac sa musi namahat tahat co ja viem... 😕

davidko7
autor
2. júl 2008

mywiel-ja tiež neviem je to zahada a hlavne trapenie.Zaujimave je to,že mu dam čaj-ten ťaha a rychlo mu to vymenim za mlieko a tam ani nepotiahne...Ale keď dam mlieko na lyžičku,tak usta otvori a niečo prehltne.

smary
2. júl 2008

davidko kludne moze odmietat mlieko kvoli zubom 😉 neboj k mliecku sa vrati...

davidko7
autor
2. júl 2008

smary-ale aky to ma suvis so zubami?A prečo na lyžičke chce?

sirinka
2. júl 2008

davidko tazko vidiet detom do hlaviciek, ale je dobre, ze papa mliecko z lyzicky, uvidis, ze coskoro to zase pojde aj z flasky, mozno mu len treba vacsiu dierku na dudli.

davidko7
autor
2. júl 2008

baby,ďakujem za rady a hlavne podporu 🙂 .Aspoň to ma uspokojuje,že trošku to ide tou lyžičkou a nemusim už viac rozmyšlať o KM.

nevesta
2. júl 2008

Davidko, tak to je super sprava, moja mala zasadne pije vodu len z Avent hrnceka, z flasky ju vypluva 😉 Oni su velky vymyselnici 😉

davidko7
autor
2. júl 2008

baby,ešte mi viete poradiť,ktore kaše mam davať?Mliečne alebo nemliečne?Je to jedno?Mzslite,že nemliečne maju tu vyhodu,že si tam dam svoje mlieko a viem kolko tam toho dam?

sirinka
2. júl 2008

davidko hej...

davidko7
autor
2. júl 2008

sirinka-ďakujem 🙂

davidko7
autor
2. júl 2008

sirinka-a nevieš kolko može denne spapať kašičiek?Aby mal dostatok mliečka aspoň takou formou...

sirinka
2. júl 2008

no to neviem, ale urcite mozes dat na ranajky aj na veceru a ked prihodis medzitym trochu bieleho jogurtu a co to dokrmis mlieckom...

nevesta
2. júl 2008

Davidko, ja malej robim na veceru 180 ml UM + 8 nutrilonovych odmeriek kase...
Ale kazda lyzicka u vas bude dobra 😉

bubba
2. júl 2008

davidko u nas je to zasa naopak.moja mala mlieko inak nevypije len zo sovjej flasky...ked vidi mlieko v pohari,tak ju z toho nadrapuje....uz som aj odstavila flasu ze sa nauci z pohara....3 dni sa mlieka nai nedotkla,tak sme sa naspat vratili k flasi a vsetko je idealne 😀

davidko7
autor
2. júl 2008

Sranda,ake su tie deti nevyspytatelne...Dnes sme objavili malemu dole zubky,tak dufam,že to malo niečo spoločne s našim problemom 🙂 .Skusim tie nemliečne kašičky a jogurtiky.Musim to nejak skombinovať.Ďakujem všetkym za rady a pekny večer.

sonoga
2. júl 2008

ak kravske mlieko, tak plnotucne. ale najlepsie az od troch rokov. ved dieta prijma vitaminy, ktore su rozpustne v tukoch. a ked ich nebude amt dostatok, tak sa mu nebudu vstrebavat. polotucne az od siestich rokov. tam vobec neide o tuky, ale o tu bielkovinu.

susika
8. aug 2008

ked ste dávali mliečne jedlá počas dna a stačilo to an pokrytie mlieka, čo ste dávali pred spánkom?malá mi obla naučená na mlieko?neboli vám detičky v noci hladné?

sirinka
9. aug 2008

ja malu stale uspavam kojenim, takze vecer jej dam mliecnu kasu a potom o hodinku a pol este kojime...

junovka
9. aug 2008

nELY SOM DAVALA DO ROKA MLIECNU KASU, POTOM PO 1 A POL HODINE este mlieko asi 180 ml.Od kedy mala rok, tak kase uz nechce, tak stale jej dam chlebik, alebo nejake pecivo a potom tesne pred spanim jej dam 210 ml mlieka. 😉