Aké množstvo kašičky a polievočky pre 6 - 7 mesačné dieťa?

zdena12345
13. feb 2015

Ahojte vsetky mamicky ochotne poradit sa o skusenosti. Rada by som Vas poprosila o radu. Zaciname- teda uz nejaky mesiac a pol davame polievocky a kasicky- teraz uz aj na obed aj na olovrant. Hladala som nejaku informaciu o mnozstve ake sa ma davat, prip. kolko by malo dieta zjest. Neuspesne. Teraz v necelom 7 mesiaci zvladneme cca 1dcl. Kolko ste davali vy? Potom postupne ako rastli deturence kolko ste davali? Napr v 9 mes, v roku...
Dakujem.

lucy125
13. feb 2015

Ahoj,to je individuálne,každe dieta spapa ine množstvo.Su deti jedáci ako moj 😀 a nejedaci.Niektore deti aj v 2,5r spapaju par lyžičiek a koniec,takže by som pridavala podla toho ako mu chuti papat.

zabina27
13. feb 2015

@lucy125 je to individualne, len sa to horsie chysta, ked nevies, kolko asi mas navarit, aby malo nebolo, ked je viac, tak sa to doje, podla mna je to aj chutne, take neochutene - citis ozaj chut tych surovin 🙂
@zdena12345 ja som sa trochu riadila tym, ake velke su kupovane vyzivy, tak priblizne tolko davam malemu jest, ked mu chuti, tak zje vsetko, ked nechuti, vymysla... ale ked mu dam kupovanu, tak to proste zje a viac mu nedavam, cize asi staci. v tomto veku su to cca 2 dcl pohariky, ale ked ti je menej, tak mu asi staci, ak je spokojne 😉

lucianakoniku
13. feb 2015

@zdena12345 tak to pekne papate 🙂 podla mna neexistuje presne mnozstvo kolko by malo dieta zjest, niektori su jedaci a zjedli by plnu misku aj s rodicom, inym staci par lyziciek. v kazdom pripade nenut jest nasilu, deti si vedia uregulovat kolko potrebuju a kolko nie.
ked sme zacinali s prikrmami my, malemu som robila asi deci kase, a mnozstvo kolko zjedol som uz nechala na nom. v zaciatkoch viac ako par lyziciek aj tak nezjedol. cim bol starsi, tym jedol viac.
potom neskor aj teraz ked ma skoro 2 roky robievam vzdy cca take mnozstvo ake je schopny zjest + nieco malo navyse, aby som nemusela po nom vela dojedat lebo malokedy zje vsetko co mu pripravim, on sa s jedenim moc nepretrhne 😉

zdena12345
autor
13. feb 2015

@lucy125
@zabina27
@lucianakoniku
dakujem za odpovede🙂