Aké ryby môžem dať 10 mesačnému bábätku?

simon237
8. nov 2012

Doktorka na poradni mi povedala, že už môžem dávať môjmu 10 mesačnému dieťaťu ryby, len sa akosi pozabudla zmieniť, že aké. Tak ak máte nejaké skúsenosti s tým , že aký druh rýb mu môžem dať, tak prosím píšte. Ďakujem

baklik
8. nov 2012

@simon237 nam vravela, ze az od roka. no a z toho, co som citala, by som skusila na zaciatok co najcerstvejsie sladkovodne ryby (pstruh). dalej losos je vhodny pre vysoky obsah omega 3 mastnych kyselin. ryby by mali byt co najcerstvejsie, lebo cim starsia ryba, tym viac histaminu obsahuje a ten je potencialny alergen. urcite nedavaj take tie vselijake mrazene filety, ako tresky a pangasiusy, je to len sama voda a najvacsi humus z ryb. a ani konzervy by som nedavala 😉

matozazzo
8. nov 2012

Ja by som rybu este nedavala... Od kedy si zacala prikrmovat? Moja jedla rybu az ako 13m, velmi jej chutila, ale v 10m sa mi to zda skoro...

mahmulienka
8. nov 2012

@simon237 nam tiez az od roka vravela (tiez ma teraz ochechulka mladsia 10mesiacov) a vsetko cerstve, sladkovodne. pri prvej dcerke sme ale ine ako lososa ani nedavali zo zaciatku. dobru chut :D

ukana
8. nov 2012

losos, treska, sleď, makrela, kapr, pstruh, sumec- našla som googlom 🙂 ...nedoporučuje sa viac ako porcia týždenne...ten losos mi príde najvhodnejší ... 🙂

simon237
autor
8. nov 2012

no prikrmovať sme začali od 5.mesiacov, jedia skoro všetko, teda okrem salám, párkov a všetkých nezdravých vecí. Len tie ryby som ešte nedávala, doktorka mi to povedala už dávnejšie keď mali malí 8.mesiacov, len to sa mi zdalo skoro od 8.mesiaca ale teraz už by som im rada dala aj nejakú rybu. Takže vravíte, že čerstvé ryby, nie tie mrazené, a najlepšie losos. Ok 🙂 a ako im ho mám pripraviť?? len podusiť vo vode???

mahmulienka
8. nov 2012

@simon237 mne sa najviac osvedcilo dat ho do alobalu s trochou vody (olej uz netreba, kedze je to fakt mastna ryba) a urobit ho takto v trube. zachova si vsetku stavu. ked tam pridas aj zeleninku, pekne sa ti to vsetko spoji v chuti a je to fantasticke. starsia sa za tym doteraz ide pozabijat ;)

ukana
8. nov 2012

@simon237 podusit , ochutit napr.koprom, ten sa k rybe hodi 🙂

simon237
autor
8. nov 2012

Okej tak skusím im to urobiť 🙂 nech majú už aj niečo iné ako len zeleninu,ovocie, mäso a podobne. Musím vymýšlať stále niečo nové, lebo sú veľký papkáči a majú stále málo 😀