Aké vitamíny dávate deťom?

livia32102
20. jún 2020

Ahojte zienky... Ake davate vitaminy svojim deturencom? Okrem vitaminu D?

stanislavicenka
28. aug 2020

@mirellka je tam konzervant? Je. Take je to padny argument. A ano, konzervanty su kade-tade, preto sleduje m, co kupujem, co jem, a co jedia nase deti. A argument, ze to skysne? Ano, skysne, ako skysnu a pokazia sa aj ine veci, ktore su konzervovane

marty_4
29. aug 2020

@jany149 o tomto som aj ja pocula, ze je to dobre, ze to podporuje rec a tiez, ze aj chut do jedla, tak to je tiez pre deti prospesne 🙂
@dajna8 jo jo ked som ja hladala co na imunitu kadeco som pozerala ale uz roky davame Cebion a teda vsetkym trom 🙂

mirellka
29. aug 2020

@stanislavicenka táto diskusia bola na tému aké vitamíny dávate deťom, nemienim sa tu naťahovať ani nikomu písať či dáva správne vitamíny svojim deťom a ci nie.. Napísala som čo dávame my a čo u nás funguje.. Nevidím nikde že by si napísala čo dávaš ty ale vidím že si si prišla rypnut a upozorniť že to čo robíme je nesprávne.. Viem ako takéto debaty končia 🥴🥴 takže hodne zdravia 😁

cervenaruza123
29. aug 2020

@livia32102 Ja som malej sestre pri nastupe do skolky naordinovala sirup Hliviacik na imunitu (je chutny a ma podla mna dobre zlozenie) a obcas cukriky vitaminove, na doplnenie roznych vitaminov. Cmulacie, s roznymi tvarmi, preto ich aj rada zje, aj ked samozrejme zlozenie uz nie je az tak prirodne. Mamka vravi, ze jej to asi pomaha, ked jej to chvilu nedavala, bola castejsie chora. Inak ale samozrejme je zakladom zdrava a pestra strava. A dobry je aj sirup Imunoglukan, s tym mam dobre skusenosti ja, ale Hliviacik sa nam pozdaval viac a je chutnejsi.

stanislavicenka
29. aug 2020

@mirellka ja davam detom, aj nam vitamin D a C.
Chcela som Len upozornit, ze nie je vhodne davat narosan celorocne, pretoze to je Pravda. Aby niekto nozostal pomyleny hlupym nazorom

stanislavicenka
29. aug 2020

A na imunitu su celkovo vhodne a velmi prospesne zelene potraviny

marty_4
29. aug 2020

@mirellka myslim, ze kazda robime tak ako najlepsie vieme a to je to podstatne 🙂 predsa len ziadna nechceme svojim detom zle 🙂

mirellka
29. aug 2020

@stanislavicenka Narosany sa doporučujú aj dlhodobo užívať ešte nikomu neublížili ... Je to skúsenosť tak ako s onkologickymi pacientami tak pri rôznych ďalších diagnózach a dokonca ho doporučujú aj niektorí lekári... Môj menší syn je kardiak po 2 ťažkých operáciách srdca.. Už v nemocnici DKC ešte v čase keď bol sondovany mi dovolili podávať narosan.. Po katerizacnych zákrokoch taktiež, kto vie ten vie ja z vlastných skúseností viem a často sa stretávam s rodičmi ktorých deti majú rôzne ťažké dg nakoľko môj syn má žiaľ tiež svoje +vážne imunologické ochorenie a aj vďaka vitamínom sme tam kde sme... Môj názor nieje hlúpy ale vlastná pozitívna skúsenosť.. Dakujem za pokec a objasnenie tvojho vyjadrenia... 🍀Aj naďalej prajem veľa zdravia hlavne mentálneho 🍀
inak v denníku N pred 2 dňami bol zaujímavý článok - rozhovor imunologom MUDr Miloš Jeseňakom kde sa vyjadril presne k téme dopĺňanie vitamínov... stojí za prečítanie..

mirellka
29. aug 2020

@marty_4 áno presne tak, súhlasím preto si nedovolím na nikoho ukazovať ani nikoho urážať že robí zle alebo má hlúpy názor.. Každá matka chce dať podľa vlastného uznania, intuicie a finančných možností pre svojmu dieťaťu to najlepšie... ❤️❤️

dajna8
1. sep 2020

@marty_4 Veď to je dobré, že všetkým trom sedí a vyhovuje rovnaká vec, aspoň si nemusíš robiť starosti a hľadať a skúšať kadečo iné 🙂

marty_4
17. sep 2020

@mirellka presne si to tymto vystihla 🙏
@dajna8 veru nemusim, deti su zdrave, my tiez takze co viacej si mozem priat 🙂 teraz sa venujeme hlavne skole, kedze uz to zacalo ten kolobeh a mame co robit aj rano aby sme sa vsetci vychystali a aby sme vsetko stihli 😀

matika77
7. nov 2022

Ja mojim kupujem túto lízanku https://www.mojalekaren.sk/biotter-vitapirati-v... je to nenápadné a moji ich milujú

jesenzima
7. nov 2022

Vitamín D pravidelne, jeseň zima pridávam imunoglukan a každý deň "povinne" jedno jablko 🙃

johana7777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz