Ako dlho môžem nechať vodu vo fľaške?

weronka9
19. apr 2013

ahojte, viete mi poradiť ako dlho môžem nechať vo fľaške vodu pre 7mes.dievčatko? môžem jej ju dať piť aj na druhý den??dik

sendy182
19. apr 2013

@weronka9 nie.....fľašku po každom krmení resp. pití umyť....v cumlíku ostanú zvyšky slín a pod.....ty hádam nevypiješ čaj s predošlého dňa v tom istom pohári 🙂 či? 😉 😉 😉

ekinkala
19. apr 2013

@weronka9 ahoj ak myslis obycajnu prevarenu vodu s vodovodu tak jej ju mozes dat cerstvu a ak myslis lucku alebo nejaku dojcensku vodu racej prevar menej ale neviem ja by som dala cerstvu ved je to voda iba

weronka9
autor
19. apr 2013

aj ked si z nej dala len pár glgov hned ju mám vyliať a dať druhu??a ked jej dám zase za pol hodinu piť, tak tiež mam vyliať a zase čistu???učíme sa totiž piť z fľašky a nejak toho nenapije...

weronka9
autor
19. apr 2013

preváram jej drobčeka

veriiii
19. apr 2013

@weronka9 urcite nedavat, raz ked dieta odpilo,popustalo tam sliny,a bakterie..
ja osobne by som nepila taku vodu, nieto este to dat dietatu..

quanti1
19. apr 2013

@weronka9 prevar trochu vody rano, cez obed umi flasku a daj zase cerstvo prevarenu vodu. po kazdom napiti by som to nevylievala. ja to tak malej robim doteraz, davam jej aj caj aj vodu a vacsinou flasu raz za den umyjem.

sendy182
19. apr 2013

@weronka9 tak ja tomu nerozumiem.....dávaš do dojčeneckej fľašky vodu?.......tak si to myslela?......tak jej odlej napr.50ml...nevypije vylej a zas... v akom je veku?

margarita
19. apr 2013

@weronka9
keby som mala po kazdom hlte flasku sterilizovat, prevarenu vodu vyliat, a prevarit a ochladit novu...tak asi cely den nerobim nic ine 😀
obe moje deti to prezili, ani dojcensku vodu nepouzivam, lebo jej neverim, prevarim si poctivo sama z vodovodu, nalejem do hrnceka vychladit, a potom do flasky s pitkom.

este mi ani jedno z deti na to neumrelo.... 😉

maca_p
19. apr 2013

@weronka9 presne ako @quanti1 radi.
moji si usrkavaju po pol dni a su zivi a zdravi. ja som ani vodu neprevarala a balenu som kupovala iba pri prvom dietati. neviem, co take by sa malo stat po neprevarenej...

weronka9
autor
19. apr 2013

hej dávam jej do dojčeneckej fľašky.. a ked ideme von, tak nemôže mať jednu vodu???hned automaticky ju mám vyliať??aj ked si len priloží k ústam abo si len dá par glgov?

weronka9
autor
19. apr 2013

@quanti1 takže ráno jej prevarím vodu a celý den budem z nej odlievať do fľašky, tak si myslela hej?? a večer umyjem fľašku...

sendy182
19. apr 2013

@weronka9 no urobila by som to tak...kúpim dojčeneckú vodu a keď idem na prechádzku tak jej odlejem tých70ml. na druhý deň zas odlejem 70ml....
@margarita ve´d áno ani ja som nekupovala dojčenecké vody.....ale ak si dávala do fľašky s pitkom tak z tej fľašky pili vodu po celý deň?........

mirkave
19. apr 2013

Vodu men podla uvazenia.samozrejme nie po kazdom ucucnuti si z flase.ja umyvam a menim,ked ma napadne.vodu neprevaram.umyjem flasku,dam cistu vodu.drobec nieco popije......ked mam cestu do kuchyne,vezmem flasku,oplachnem,vymenim vodu,atd...

margarita
19. apr 2013

@sendy182
ako kedy, niekedy pol dna, niekedy ta voda bola do rana pri postielke, az rano som vymenila, ked v noci chceli nahodou tiez pit...a ked je 36 stupnov v tieni a sme niekolko hodin vonku, tak myslim ze pitny rezim je podstatnejsi ako kolko hodin bola voda niekde vo flaske....

kattrin5
19. apr 2013

Aale prosim ta ja zarobim malej caj alebo vodu dam do flasky a to pije cely den tiez len usrkava...s tym vylievanim po kazdom napiti je to prehnane...ja som ako mala pila vodu z mlak a rieky a zijem som zdrava...

quanti1
20. apr 2013

@weronka9 rano prevar trochu vody daj do flase. Cez obed flasu umi a zase prevar trochu vody. Ale aj keby si dala prevarenu od rana, nic sa nestane

weronka9
autor
20. apr 2013

dakujem za rady, niečo vymyslíme 😉

tinka9000
20. apr 2013

ježiš nepreháňajte, jasné že pokaždom odpití neumývať fľašu a nevylievať, aké baktérie, preboha to dieťa musí byť aj trochu odolné, sú to len jej sliny. Normálne dám napr. 70 ml čaju, vypije napr. za pol dňa, opláchnem fľašu, dolejem vodu a tú má aj dovečera. My pijeme z vodovodu, neprevarenú, nie ešte dojčenskú prevárať🙂)))))))))))))))) Mimochodom stojí za zamyslenie preprava a skladovanie vody v plastových fľašiach, v teple, čo za sajrajt sa z tých plastov uvoľňuje....Na slovensku máme kvalitnú vodu z vodovodu a tvárime sa, že prestáta voda v skladovaná a prepravovaná v hrozných podmienkach s usmievavým dieťaťom na obale je to naj🙂 ale to je už na úvahe každej maminy.