Ako odnaučiť ročné dieťa piť vodu z fľašky?

kvetinka64
28. feb 2013

Chcela by som si nechat poradit. Mam rocne dieta, ktore od 7mesiacov (odkedy nie je kojeny) pije vodu z flasky Avent s cumlom. Chcela by som ho naucit pit z poharika, alebo z flasky so slamkou, ale nechce mi z nicoho ineho pit ako z cumlovej flase. Uz som nakupila 5 druhov poharikov so sosacikmi a flasiek so slamkou a nic nezabralo.....

xenicka13
28. feb 2013

moja pila z flase mlieko rano do 5,5 rokov, ranny ritual pred skolkou, druha bude mat tri, pije vodu z flase, nemas kam ponahlat, maly si sam urci, kedy 🙂

huxy
28. feb 2013

prečo chceš tak skoro odnaučiť piť vodu z fľašky?moja má 2 roky,väčšinou pije vodu z fľašky.aj keď má aj pohárik,napije sa aj z neho,dokonca sa vie už pekne napiť aj z riadneho pohára.ona sa to naučila nejak tak sama.proste videla ako my pijeme z pohára,tak aj ona chcela.myslím,že ročné dieťatko má ešte čas sa odnaučiť.ale ak veľmi chceš,tak proste mu skús núkať taký ten "učiaci" pohárik.

stanislavao
28. feb 2013

akoze a preco nemoze pit z flasky? tie pohariky detske nezabrali ani u nas, nikdy. ani jeden ich nechcel. inak su horzne podla mna a neviem, preco by mal byt pohar s naustkom lepsi, ako flaska. ved ju nechajte, nech pije z flasky. je malicka a ked bude starsia, sama si vypyta norlany pohar, ked bude vidiet vas.

sissy27
28. feb 2013

má 7 mesiacov a nie 7 rokov, nech si pije z fľašky... všetko má svoj čas 😉

katulka74
28. feb 2013

A z coho by akoze malo pit rocne dieta ????????? 🙄

beruska.zuzanka
28. feb 2013

Ja by som nenútila, skús ponúkať, my sme mali rôzne poháre, náustky, sosáky, slamky a neskôr prešla na normálny pohár, hrnček... všetko má čas 😉

adulik76
28. feb 2013

moja má 2 roky a tiež pije čaj z fľašky. Ale už len doma. Keď ideme von, tak beriem fľašu so slamkou a keď je smädná, tak sa napije aj z toho a nevymýšľa. Ale doma chce z fľašky, tak to neriešim. Nerieš to ani ty.

wewe22
28. feb 2013

a aky je dovod ze chces oducat ved je to este takmer babo a ked pije vodicku ani zubky sa nepokazia nechaj tomu voolny priebeh

lady511
28. feb 2013

Ahoj,,aj našu malu som to chcela naučit ale myslím že nutit ju do toho je nezmysel je šikovná a napije sa aj z normálneho pohára ako my(ale z plastoveho),,,začala to akosi skušat vo vani kde ma kadejake pohariky na hranie a tam začala skušat 😀 😀 ,,ale stále aj mliečko aj čajík pijeme z flaše s cumlikom,,kedže vipije aj 3litre tekutin ,,stále beha s flaškou,,iba ked si priatel sadne a ide jest dá si k tomu čaj,,tak aj mala musí byt pri nom a vetdy aj ona chce z pohára sa napit,,,myslím si ako píšu ostatné mamičky že dietatko si samo určí kedy,, 😉

zigzag
28. feb 2013

moj pije z flase s naustkom, prv mal na jednu dierku, potom na 3 a teraz uz ma max, vatsi nie je, z pohara viem pi od cca roka, davala som m pri jedeni v stolicke vodu do vrchnacika od flase od aventu.. krory si pekne vedel chytit,

vierka82
28. feb 2013

ale nech len pije z flasky, aspon sa neobleje 😀 😀 😀

happygirl
28. feb 2013

my sme v roku riešili ešte len to, ako odučiť od nočného kojenia 😀 ani mi fľašu nevedela "chytiť" do pusy 😉 ja som skôr riešila ako naučiť malú na niečo iné ako na bradavku 😎 čo by som dala vtedy za to, keby mi pila z fľašky v roku tú vodičku (vodu nechcela a nevedela piť z ničoho iného, my sme fungovali výlučne na materskom mlieku a na "didke") Každopádne niet kam sa ponáhľať, veď je to ešte drobčiatko, nech si dudká tú fľašu, ona si ten pohárik neskôr "nájde" 😵 😉

martini
28. feb 2013

ahoj. ja som tiež nakupila kopec poharikov (s umelohmotnym sosakom, so silikonovym sosakom, so slamkou, čarovny avent poharik čo vyzeraz ako zatvoreny pohar...) a o nič neprejavil záujem. Ale som sa rozhodla, že ten so slamkou mu budem stále ponúkať a jedného dňa si ho vzal a pil a dodnes pije. Ale aj z flaše pije, lebo pred spaním pijeme mlieko a to by z toho slamkoveho pohara nešlo poležiačky. Asi to chceš urobiť kvoli zubkom, ale neboj, on sa rozhodne kedy sa už chce napiť ako veľký chlapček 🙂 Len mu to ponúkaj a čakaj 🙂

zivika
28. feb 2013

fakt mas cas na slamky a pohariky...maj vzdy nejaky poharik s vodou po ruke a ponukni, ked nebude chciet, nechaj tak...ja som nasmu vzdy rano dala na zem uciaci pohar s vodou a dlho, dlho ho ignoroval az raz som ho nacapala, ako z neho pije 🙂 to mal cca 1,5roka (uz si nepamatam presne)... ale ranne mlieko pije doteraz z flase, neviem preco, ale akonahle zisti, ze v pohari nie je voda, ale mlieko, tak prestane pit a hotovo 🙂

simca06022011
28. feb 2013

Mne mala z inych flasiek zacala pit az niekedy po 15mesiaci.. nechcela mi ziadny pohar, ziadnu slamku.. opakovala pekne po kamoske v lete na ihrisku ;) doteraz pije z "cucacieho pohara", vie aj z obycajneho.. ale to neviem dat hocikde do obyvacky aby to mala k dispoziciii.. ja som sa s tym nestresovala, podla mna sa to kazde dieta raz nauci a nejako sa tym trapit mi pride zbytocne :P Mlieko a kasu pije stale z flasky...

sampo
28. feb 2013

vies co... moja ma uz vyse troch a aj tak hocikedy pije s flasky s cumlom.. no a co 😀 ja som rada, ze vobec nieco pije, lebo inak je to katastrofa 🙄 z hrnceka 2 hlty a z flasky 2dcl ako nic 😀

sjuzi
28. feb 2013

Ja by som sa tesila, ze pije, to je to najpodstatnejsie. Neviem, preco sa treba riadit nejakym "skatulkovanim" vyrobcov flasiek, ze naustok od 6 mesiacov, naustok od roka... to je taka kravina s prepacenim... 😅

hori
28. feb 2013

no ked mas Avent flasku, tak len vymen cumel za ten biely sosacik - je makky, moja si nan od roka pekne zvykla... po cca pol roku sa sosacik zasa vymeni za tvrdy, neskor za "sportovy"... inak tiez neriesim, starsej taha na treti roka kazde rano pije mlieko z flase s cumlom napriek tomu, ze vie pit z pohara bez vyliatia... dovod? z flase vypije 2 a pol deci na ex... z pohara by to popijala cely den... 😉

gumidekmomo
28. feb 2013

to je aky paradox ja by som potrebovala aby zasa z tej flasky pil :D ....hej tie aventacke flasky maju ten sosacik to je dobre tiez ju mam nachystanu 😉

andrejka1974
28. feb 2013

ked nechce tak ho nenut, vsak sa nauci moja starsia pila z flasky do dvoch rokov, mliecko vecer az do 3 a pol roka a krasne pije z pohara 🙂 🙂 🙂 🙂

gaby21
28. feb 2013

Akoze, ja zase nechapem, ze stale radite nechat flasu 😖 , moje obidve piju len z poharika, starsi uz v roku vedel sam poharik zdvihnut a pekne sa napit, ziadne sosaciky alebo podobne hluposti nepotreboval, a aj mladsi pije iba z poharika, a ked je vo vani tak poharik normalne zdvihne a skusa sa sam napit, ja v tom nevidim problem.
Taketo deti potom ked pridu do skolky, tak potom su absolutne nesamostatne, musia ich naucti vsetko to co doma rodicia zanedbali, napit sa z poharika, normalne sa lyzickou napapat, a to nehovorim o plienkach, lebo ved detičky na vsetko musia prist same a do ničoho ich nesmieme nutit. 😀

gubcikova
28. feb 2013

daj mu fľašku malú s lucky stým sosákom 😀

cerez
28. feb 2013

Môj syn pije s avent pohárika s mäkkým náustkom, ktorý podľa popisu by sa mal používať od 6 mesiacov. On z neho začal piť len nedávno a to má 17 mesiacov. Podľa odborníkov na pitie 😀 by už mal používať s tvrdým náustkom. No som šťastná, že mi dačo pije, lebo je to veľká katastrofa. Je mi jedno z čoho pije, hlavne že pije.

ankaevka
28. feb 2013

sprav čaj alebo vodu do pohárika a ponúkaj, ponúkaj, nechaj ho niekde na dosah aby si ho mohol vziať a skúšať sám...určite sa behom jedného dňa nenaučí ale postupne bude skúšať, hrať sa a príde nato, že mu z toho potečie...moja keď vidí, že pijem z pohára vodu, tak si tiež pýta a tak sa postupne učí z neho piť (zatiaľ je vždy po tom celá mokrá) 😉

aliza
28. feb 2013

no, cumlova flasa na vodu ci caj je najvacsia hlupost, aka existuje. nechapem, ako to mozete este obhajovat 😕. Ano, v roku to mozno az tak neskodi, ale neskor ano. A cim neskor, tym horsie sa flase zbavuje. Nie je nic horsie, ako ked 2-3 rocne dieta beha po ihrisku s flasou v puse.... ako je zvykom na SK. Ved tych tem o pokazenych zubkoch sa tu rodi ako huby po dazdi 😕 . Dieta treba hned ucit na poharik, na tom nie je nic tazke, len to chce viac trpezlivosti a to je asi problem 🤐. Syna som ucila od 4m a od 6 mesiacov pije iba z poharika. Islo to uplne v pohode, ziadne trapenie. parkrat sa pooblieval a to je vsetko, ziadna katastrofa. Pitie z pohara je prirodzene a najma, ak bolo dieta dojcene, tam nevidim dovod zacinat s cumlovou flasou.

amouramour
28. feb 2013

predpokladam, ze aliza co tu tak premudrelo radila kojila🙂nemozem z niektorych rad...moja ma rok a tiez pije z flasky, ale zacinam pomaly ucit avent poharikom🙂zatial si ale vrasky z toho nerobim

gabriela2679
28. feb 2013

ahojky, môj syn sa odnaučil akosi sám, mal tak 8 mesiacov, našiel staršiemu synovi v školskej taške jupíkovú fľašu, po chvíľke prišiel na to ako s nej piť a odvtedy fľašu s cumlom nechytil. Potom keď mal 9-10 mesiacov, pekne prešiel na pohár 🙂 🙂 . ALe viem, keď majú starších súrodencov, ide to akosi ľahšie 😉

mariannan
28. feb 2013

nečítala som všetko...moja malá má 11.mesiacov a čo jej dám z toho sa napije ! Pritom je stále kojená ale dávam jej vodičku odkedy začala papať príkrmy..sŕkalku,slamku, dokonca aj z pohára pije bez problémov, ja som jej v podstate cumlík ani nedávala,keďže tú vodičku začala piť až po polroku. Všetko som jej najskôr "ukázala" ako sa z toho pije a náš malý zvedavec to hneď skúsila..a teraz jej je ozaj jedno, ktorú flašku či pohárik jej podám..

euka210
28. feb 2013

ja tiež nepatrim k zastancom dojčenkych fliaš...ide to totiž aj inak, len povedzme si pravdu, že mnohé mamičky sú pohodlné a do 2r maju deti fľašu s dudlom a do 3r cumel. A tiež veľký podiel na tom má reklama. Miesto venovania sa dietatu daju cumel ci flasu a tak miesto toho, aby matka uspokojovala ich potreby to robi chladny predmet. Moj bol dojceny a ked mal 8m a isla jar a leto, tak sme kupili s makkym naustkom a vodu pil z neho, aj ked ho viac kusal ako pil 🙂 neskor v lete sa osvedcila tusim flasa od Tomy s tym naustkom, co netecie a treba tahat...to sa mu pacilo, lebo uz nebolo co kusat 🙂 Na zimu sme kupili flasu od Mam s tvrdym naustkom, ale aj nam dospelym sa z nej tazko taha, hoci on bol zvyknuty z dojcenia na silny tah, no ovela radsej pije z normalneho pohara. Z neho som ucila este pred rokom, ale pekne (ze netieklo aj okolo) zacal pit az teraz v zime. Do 16m bol dojceny, takze mlieko teraz pije len z pohara, flasa je len na cesty ci do postielky na noc.
Ak je zvyknuty na to, ze tecie samo, tak jasne ze nebude pit s naustkom, dke treba silno tahat. Ak ho chces naozaj naucit, tak vyhod flasu, uc na obycajny hrncek, ci tu flasu od pol litrovej mineralky so sosacikom. Ked to nepojde hned, tak lyzickou. Od smedu neumrie, ak sa toho napr. bojis, ho skor prinuti pit z toho, co ponukas ty. Ked sa vratis ku flasi, neskor to bude len tazsie. Tak ako je to pri cumli :(

lydulka
28. feb 2013

bud rada, že ti vôbec pije.. čo by som ja za to dala, aby mi pila aspoň z flašky. 😉