Ako dlho ste používali jedálensku stoličku?

mabliss
13. dec 2013

Zdravím mamičky. Chcela by som vedieť, ako dlho sedavali vaše detičky v jedalenskych stoličkach. Výrobcovia uvádzajú, že stoličky sú do 15-20kg alebo troch rokov. Čo som si ale všimla, tak na bazaroch ich predávajú mamičky ročných detí. Ako sa v nich deťom páči sedieť? Ak máte tip na takú, ktora je u deti naozaj obľúbená, budem rada. Vopred ďakujem za názory a skúseností. Pekný deň! 🙂

majal
13. dec 2013

my máme, malý má 2,5 roka, este používam, lebo je to lepšie ako by mi zaspinil celý stol jedálenský a stoličky, okrem toho, on by este nedociahol normalne na stol, keby sedel na jedálenskej stoličke, este chvilu ju urcite budem pouzivat, malý je na nu zvyknutý 🙂

virivka
13. dec 2013

My mame z Ikei, plastovu aj s pultikom stala cca 15 eur a pouzivali sme ju do 2,5 roka.

majal
13. dec 2013

inak mam Chicco Polly, je perfektná, stabilná a priestranná, takze urcite dlho vydrzí, ja ju mám este po malej, uz 5 rokov 🙂

siska53
13. dec 2013

Maly ju sam,od seba prestal pouzivat v cca 2,5 roku. Chcel byt velkac. Teraz ju ma mala,jvidime,dokedy.

ikke
13. dec 2013

u nas do 2 rokov baby stolicka, od vtedy junior stolicka, okrem ineho aj preto, ze som maleho nevladala vtedy s tehu bruchom niekolkokrat denne vysadat do vysokej stolicky. na juniorku vyliezol sam.
nam uplne staci antilop stolicka z ikea za asi 12 euro, aj juniorka je z ikea.
ak chces trvalejsie riesenie, dobra je stolicka stokke (aj jej lacnejsie varianty), porastie s dietatom az po dospelacku stolicku 😉

bubelko
13. dec 2013

@mabliss my mame stokke trip-trap. lukas ma 6,5 roka, 23 kg a sedi na nej stale 😉 a este par rokov bude 😝

prasiatko30
13. dec 2013

Od 9m doteraz - ma uz 7r stolicka s nou krasne rastie a bude na nej sedavat dokedy sa nepokazi aj ja na nej sedavam obcas 😀

elienka
13. dec 2013

aj my máme rastúcu stoličku, ja mám rada, že stoluje s nami pri jednom stole a nemusí sedieť za tým obrovským plastovým pultom (ale to je skôr môj subjektívny pocit) ako začala sedieť sama, tak sme kúpili rastúcu stoličku (Roba Sit Up 32 eur v Kik) a sedí na nej dodnes, dá sa nastaviť výška sedenia aj výška na nohy. Myslím, že ju bude ešte dlho používať.

31majka12
13. dec 2013

My mame od 6mes stolicku baby design...vsetko bolo ok pokial bol ´v nej priputany,,,
akonahle zistil ze vie z nej vyliezt sam,,,musela som ju odlozit aby s nej nedajboze nevypadol...
uz sedava a jedava s nami pri stole na obycajnej stolicke,,, 😀

maca_p
13. dec 2013

@mabliss my sme mali tu ikeacku, stoji do 20 eur a vysledok super... ziadny pad, nic.
ked som ju prisunula ku gaucu, sam si do nej isiel hopnut aj z nej vyliezol 😀 .
starsi ju nenavidel, mladsi miloval 😀

luciahromadkova
13. dec 2013

tak my od cca 4,5 mesiaca mali sme od ceskej firmy patron boal komplet polohovatelna aj sedacka, aj vyska ku stolu aj uplne k zemi aj nohy, mala aj odnimatelny pultik a tacku, na kolieskach .... super vec, akurat nas maly ked mal 2 roky uz dociahol bez problemov na stol zo stolicky, takze chcel sediet ako my....preto sme ju odlozili, aj ked mam pocit, ze pokial bol v nej tak bol pri jedle menej aktivny v tom, ze jedlo sam, nerozptyloval sa hrackami, predsa len na beznej stolicke, ho lakalo, viac si zliezat a bol aktivnejsi..., cim aj so sustredenim prei jedle to uz zacalo byt inak...

kristiii
13. dec 2013

@mabliss my máme takú tú drevenú čo sa dá rozložiť na stolík + stoličku a malý ju používal cca. od 6 mesiacov do 2 rokov ako vysokú stoličku, odvtedy až doteraz rozloženú /v marci bude mať 4/, tak pol roka rok mu ešte bude

googlinqa
13. dec 2013

@mabliss no ano predavaju asi preto, lebo tazko tam dietatko posadis a aj vytiahnes, teda moja ma nieco cez rok no a vlozit ju tam a potom vyberat vonku je ako tak - tak, no uvidime do kedy sa bude dat, inak sa jej tam paci, jasne 🙂

verronicka
13. dec 2013

my pouzivame tu z Ikei aj s pultikom (je super, dobra cena a je stabilna) asi od cca 6mes., teraz mame cca 1,5r a stale pouzivame,lebo na normalnej stolicke neusedi len furt spekuluje 🙂

bocjanka
13. dec 2013

Máme rastúcu Stokke Tripp Trapp na ktorej može sedieť aj dospelák.

bambinkaa
13. dec 2013

@mabliss my sme mali taku novu modernu, s nastavitelnou vyskou, miestom na poharik a bezp. pasmi, znacku si uz nepamatam. Mali sme ju cca do roka a pol, kym nechcela odtial skakat, podarilo sa jej vyslobodit z pasov a sup. Ale uz od roka sme museli dat pozor neustale, lebo sa vyvliekala z bezp. pasov, motala ich, chcela trhat atd.