Ako naučiť 5 mesačného syna papať zeleninku?

denisa3108
8. mar 2012

Mám synčeka (5mes) ktorý odmieta prvé zeleninové kašičky :(
skúšala som mrvičku,aj petržlen,aj kareláb a zemiačik no všetko ho napína a nechce mi už ani s lyžičkou papať :(
poradte prosím ako nato...

simona112
8. mar 2012

ahoj mne to deti tiež robili,a nevedela som čo a ako. Tak mi mamina povedala, nech skúsim pomixovať jabĺčko a mrkvičku a to už išlo. Potom neskôr som skúsila len čisto mrkvu dali si a postupne som pridávala aj ostané druhy zeleniny ako karfiol, kaleráb. Petržlen som väčšinou len v polievočke. Vidíš aj to môžeš skúsiť, uvar zeleninovú polievočku a to rozmixuj. To mojim celkom chutilo.Netreba to siliť. Ak ti nebude chieť zeleninové teraz tak skúšaj ovocné a postupne začni pridávať zeleninku. Neboj určite mu zachutí.

hori
8. mar 2012

nijako, zrejme ho teraz nedonutis... tyzden vynechaj a potom skus znova, petrzlen zatial nedavaj... skus ten zemiacik a zried ho materskym alebo umelym mliekom na taku polotekutu kasicku...

tinki
8. mar 2012

Kašičky mu mixuješ? Treba ešte aj zriediť mliečkom buď materským alebo umelým. Aby bola riedšia konzistencia. U tak malého bábätka zatiaľ aj tak stačí len dve, tri lyžičky na deň. Musí sa ešte aj naučiť používať pusinku na iné ako len na mliečko.. 😉

kkupka
8. mar 2012

ja som mala pred pár mesiacmi a stále aj mám taký istý problém.moja bambuľka nechcela nič, zo všetkého ju napínalo. skúšla som jej nasilu aspoň zo dve lyžičky dať do tých ústočiek, potom som pár dní počkala a skúsila znovu. zemiak a mrka - to bolo prvé, ale vôbec to nechutilo, tak varím skoro stále zeleninovú polievku a všetko popučím alebo rozmixujem. ak skúšam ostatné polievočky - nie všetky chutia. treba skúšať

jabadaba
8. mar 2012

zacinaj v tomto veku velmi pomaly, staci ak Ti zje dve tri lyzicky a smitec. Dokrm mliekom. Postupne si na tie chute navykne. Pozor na petrzlen, ten je drazdivejsi, zaradila by som ho neskor. Kalerab moze zas nafukovat. Zacni s takymi mienrejsimi vecami ako mrkva, zemiak, potom kombi oboch, postupne prejdi na dalsie. Ale po lyzickach. Na jednu solidnu babaciu porciu sa prechadza az tak po mesiaci nacvikov.