Ako vyzerá jedálniček vašich detičiek v 7. mesiaci?

davidko7
18. júl 2008

Ahojte,baby,poradite mi ako vyzera jedalniček vašich detičiek v 7.mesiaci?ja mam pocit,že stale davam dokola to iste.Čo davate rano,na desiatu,obed,olovrant a večeru?A v akom časovom rozmedzi?Ďakujem za všetky tipy 🙂

hori
16. máj 2011

@silvia123 vlocky napr. pohankove alebo ovsene - existuju tzv. jemne, (lebo v obycajnych su aj supky, je to sice zdrave, ale mojej malej ked to zabehlo do krku, tak to nebolo nic prijemne... ), v 7. mesiaci uz v pohode, tak isto aj cestoviny - bezvajecne. Rajciny najskor od 10. mesiaca, ak je sezona, vzdy si na u treba pockat do leta, v zime nedavat, lebo supermarketove kvalitne tazko zohnat.
Chlebik, ked ma par zubkov a vie zuvat (co moja mala napr. nevie dodnes, zial), niektore deti skusaju zut kludne v 7. mesiaci a aj bez zubov... 🙂 Syry od roka - tazko sa zhanaju neslane...

sofia2008
16. máj 2011

baby, ako davate ovocie, moju stale napina, ked jej davam vyzivu, nema rada ani jeden druh a z jogurtu ovocneho sa mi povracala 😒

em_ka
16. máj 2011

@sofia2008 Neskusala si pripravit to ovocie doma? Povarit jablko a bud podavat samotne alebo s bananom? Zahustit to trosku ryzovou alebo kukuricnou alebo inou kasickou. Namiesto ovocneho jogurtu skus biely a ked ani ten biely nebude sediet, problem bude s mliecnymi vyrobkami.

sofia2008
16. máj 2011

@em_ka este som neskusala, alednes zacnem, mam akurat banan, tak jej ho rozmixujem bud do mlieka alebo kase, len skoda, ze sa neda kupit bio ovocie, lebo tie vyzivky som kupovala bio 😒 dakujem..a este nemas nejaky tip na ranajky? moja pije mlieko iba ked spi, cize rano o piatej okolo 150ml a potom rano jej dam bud kasu na dobre rano alebo mliecnu ryzu hami..

em_ka
16. máj 2011

@sofia2008 Ja viem, tie nase deticky su na tom rovnako. Ta moja uz trosku zacala pit tak, ze v ruke drzi nejaku hracku alebo dudlik a takto vypije aspon 100ml, to jej staci na 2hod a potom dostane ovocie, za tyzden uz jogurt. Detska sestricka mi radila aby som do mlieka dala detske susienky a lyzickou podavala to mlieko. To som ale nechcela, jednak by bolo vsteko od mlieka a ani susienky nedavam. Este chvilku vydrzis a potom uz mozes rohlik s maslom alebo syrom.

sofia2008
16. máj 2011

@em_ka ved toto..ja som jej inac skusala tie susienky do mlieka, vsetkobolo na podbradniku a napinalo ju z toho..zajtra ideme na poradnu, tak sa opytam dr., ved ked sme uz vydrzali, tak co uz..aspon, ze jej chuti zemiakova kasa s mliekom a zelenina s maskom..teda je moj pravy opak 😀

anaxamon
20. mar 2012

ahojte, obnovujem tuto temu, zaujima ma co jedia vase deturence v 7. mesiaci. Moja dcera ma dnes
7. mesiac a jej jedalny listok je takyto

v noci je 1-2 x mlieko, teda sa dojci, druhe dojcenie je vacsinou nad ranom okolo 4-5 hod.
okolo 9:30 10:00 sa opat nadojci
okolo 12:00 - 12:30 ma obed a to zeleninovy prikrm, zje vsak malinko, tak 20-30ml
okolo 14:30 ma zasa mliecko
okolo 17:30 je kasu, vacsinou ryzova kasa s hruskovou vyzivou, alebo pohankova s hruskovou vyzivou alebo banan
okolo 19:00 - 19:30 sa dojci pred spankom

alicia28
20. mar 2012

@anaxamon ahoj, v noci mlieko ? to uz 7 mesacne nemusia jest, zbytocne si to komplikujete 7 mesacne dieta uz vie.......... ze v noci sa neje a spi sa ,,max, voda ak je smedne
u nas to tak fungovalo,,nastudovala som si to ,,,a zistila som z vlastnej skusenosti ze lekari naozaj neklamu a dieta v 7 mesiacoch nepotrebuje v noci stravu. cim dlhsie to budete odkladat ze stopnete nocne jedenie tym horsie sa bude dieta branit a mozete ho potom krmit aj ked bude mat rok a pol
rano 7:30 hod mlieko 210 ml niekedy aj viac ak chcela
10:00 jogurt piskotu bez cukru, alebo ovocie
12:00 - ma obed HIPP presnu davku,,velmi kvalitne bio vyrobky zodpovedaju energetickej hodnote ktoru dieta potrebuje prijat,,,varenie pre dieta je super ale nikdy sa ti nepodari uvarit to co je v konzervicke tam je presne to co dieta potrebuje, HIPP sme davali do ukoncenia roka potom uz dieta jedlo to co mi s vynimkou niektorych jedal co samozrejme do 3 rokov deti nemozu
15 hod nejaku kasu ,,dezertnu pre deti ,,ovocie, puding
18 hod vecera tak rozne vselico, ak je navarene pre dospelych a moze to aj dieta tak ryzu mesko ,,nieco zaujimave, alebo mlieko, dojcenie ....
potom uz nic len voda do rana
dieta sa samozrejme vzpieralo lebo chcelo v noci jest ale tak do tyzdna pochopila ze jest sa uz nebude lebo ani mama tato nejedia a bolo super,,konecne sme sa po pol roku aj my vyspali 😀

cicimon
20. mar 2012

@anaxamon u nas to bolo podobne, aj s tym kojeni, kludne jej daj , ked chce - ved aj vela deti na UM este v noci piju mlieko

anaxamon
20. mar 2012

@alicia28 ahoj dakujem za nazor ale ja som rada ze v noci chce sa dojcit uz len raz max dva krat🙂 takze s uplnym prestanim este asik chvilku budem musiet pockat, ale viem ze ona sa casom na to preorientuje sama, tak ako prestala v noci cicat 5-6x 🙂 co sa tyka samotnych druhov potravy co ty pises, no vies, nezhodneme sa, ja sice nie som doslova odporcom kupovanej stravy ale neholdujem tomu, mam v zasobe asi dve flasky cohosi ak by nahodou bolo treba ale inak varim jej sama a som s tym spokojna, aj kase jej varim sama nie instantne verzie....

@cicimon dakujem za odpoved, ja jej dam vzdy ked chce to je jasne lebo su dni ked chce cickat viac ale toto je take kvazi bezne u nas🙂

cicimon
20. mar 2012

@anaxamon moja bola dlho ciciak, jedla strasne malo, ani teraz vela neje... tak a preco ich obmedzovat v MM ked je z coho dat 🙂

knobloska
20. mar 2012

@anaxamon ahoj naše miminko je taky 7 měsíční, takže náš jídelníček:
kolem 9. mléko 150ml, kolem 10.30. opět tak 120ml. Pak kolem 13 oběd zeleninka a minulý týden jsem začala dávat masíčko. KOlem 15 mlíko, kolem 18. kaše tak 200ml. A v noci kolem 2., 3. mlíko200ml.
Já mám trochu jiný názor než Alicia, podle mě je noční mlíčko v pořádku a závisí na dítěti, jestli si dá nebo ne. Jiný případ je pocicmávání u prsa každé 2 hodny. Nám to vyhovuje takto, ale každý, ať si udělá vlastní režim. Odpolední mléko budu nahrazovat ovocnou přesnídávkou až za měsíc, podle mě by základ jídelníčku stále mělo tvořit mlíčko, když jim stačí a nepijí litry. Ale třeba moje mamka už by dávala svačinky obě, mně to přijde brzy a to pije UM.

nikki713
10. apr 2012

@davidko7 ahhoj , pozeram stare prispevky a pozeram ze tvoj maly sa ti budil presne tak ako moja mala... chcela som sa opytat ci ho to preslo.. bolo to pisane v roku 2008 takze predpokladam ze je uz velky chlapcek 🙂 moja mala tiez sa budi casto.. no nieje to kvoli hladu.. je hore aj kazdu pol hodku place a musim ju utisit a potom opat buba tak pol hodku a dookola :(

anita12
1. máj 2012

@nikki713 ....neviem ci je to este aktualne, tiez mas 7mesac.babo? Nas drobec sa zacal pred tyzdnom vkuse v noci budit, uz hod po napapani vecer, vkuse!!! bezi nozickami , tisic x sa pretaca a dudel.vypluje a zacne plakat, absolutne nema poriadny spanok:((, zubky este vobec neidu..., u vas ako ?

anita12
1. máj 2012

@nikki713 ....neviem ci je to este aktualne, tiez mas 7mesac.babo? Nas drobec sa zacal pred tyzdnom vkuse v noci budit, uz hod po napapani vecer, vkuse!!! bezi nozickami , tisic x sa pretaca a dudel.vypluje a zacne plakat, absolutne nema poriadny spanok:((, zubky este vobec neidu..., u vas ako ?

nikki713
3. máj 2012

@anita12 ahoj ano je to este aktualne..ani my zubky este nemame.. nechcem to zakryknut ale uz zacala trosicku lepsie spavat..aj ked sa vzdy budii no nie tak casto ako kedysi.. zvykla sa budit kazdu pol hodinku.. teraz to potiahne dlhsie... ale chodieva aj neskor spavat.. snazim sa ju cez den co najviac vytazit aby potom spala.. no ked si myslim ze uz spavame dobre. tak nasa mala kraska sa rozhodne ze mi to opat neulahsii a opat sa budii a skriabe si ocka prehadzuje sa.... nebudi sa na hlad to viem 100 percent.. vydrzii uz bez flase aj celu noc.. neni to lepsie ani ked si ju vezmem k sebe do postele... vsetci mi tvrdia ze s toho vyrastie tak cakam

anita12
3. máj 2012

@nikki713 ...ahoj, thx za info, u nas stale rovnako, dnes sme vyskusali na noc ine mliecko - Hami, ale nemyslim, ze to bude v tom..., cez den spi kludnejsie, len zaspavanie je hruuza :(, btw, krasna princeznicka - som mrkla foto.

nikki713
7. máj 2012

@anita12 my teraz bojujeme s hnackami a grcanim.. uz 3 den vyvracia mliecko.. inak papa vsetko :(

ibajeho
28. júl 2012

@anita12
@nikki713 konecne niekto s podobnym problemom, zienky ja uz 2tyzdne nespim co chodim k malemu do izby lebo mi kazdu hodinu place, dam mu dudel to ho ukludni ale za hodinu je zas hore...hladny nie je pretoze jedava az o 8mej rano...totizto ked je hladny tak ma iny plac, tento plac je taky ze sa zobudil a nevie sa sam ulozit tak musim ja...ale ja uz nevladzem, je to strasne namahave a navyse ked sa este aj sam nevie pretocit z bruska naspat tak este aj pretacat ho chodim...
navyse mi prestal jedavat obed, vypluva mi masko so zeleninou ale ked mu k tomu dam jablko tak to spapa...asi sa mu zmenili chute a preorientoval sa na sladke...ci neviete cim inym by to mohlo byt?

bohuli
30. júl 2012

@ibajeho My to teď máme podobné, taky je zvyklá na cumel a když ho vyplivne, tak začne plakat. Budí se mi vnoci kolem 1 hod na mlíko , ale jinak je vzhůru ještě min 4x za noc, obvykle vypadlý cumel, možná , že má taky žízeň, dávám ji vnoci vždycky napít, když se vzbudí, za noc vypije min 100 ml, někdy když je teplo , tak stáhne i 200! Doktorka mi řekla, že jsem si ji tak naučila 🙂, tak to mám! Taky tiše závidím maminám, co tady píšou, že jim prospí celou noc. A jinak to máme naopak, malá mi jí zeleninu i maso bez problémů, vařim jí a vpohodě sní tu malou přesníhávkovou skleničku, ale s ovocem stávkuje, to bojujem jak hrom!

Jinak náš jídelníček :
6 :00 mléko 150 ml + 5 odměrek
9 :00 1/2 ovocné přesnídávky ( přidávám malinko rýřové bezmléčné kaše na zahuštění )
12 - 13:00 oběd - masozeleninový příkrm
16 :00 - 1/2 ovocné přesnídávky
18-19 :00 mléko 150 ml + 5 odměrek
1 :00 mléko 150ml + 5 odměrek

nikki713
30. júl 2012

@ibajeho No mne mala papka krasne a vela.. a vzdy..ani nechcem jej davat tolko ale ona mi je schopna aj z ust vybrat takze ked sa chcem najest tak sa musim niekam skryt alebo najest sa ked spii 🙂
cez den mi zacala spavat pekne a dlho ale to je vacsinou v kociari po prechadzke ju necham na zahrade a tam bubkaa..
no v noci sa vzdy dost budi a je ranne vtaca a to je jedno ci ide spat o 8 alebo o pol 10... uz sme skusali aj to.. ale tak hore je vzdy skoro :(
cumlik si vie najst sama.. zaspava sama.. tak uz fakt neviem preco sa mi tak budii :( mozno to uz budu zubky, kedze ziadne nemame a ma 11 mes.. ale tak od malicka sa mi tak budi.. tak neviem :( neviem sa dockat dna ked si poviem,, mala prespala celu noc 🙂

ibajeho
30. júl 2012

@nikki713 ani nehovor...vlastne my sme jednu taku noc mali, ale to bolo okolo 4teho mesiaca a bola to asi skor nahoda ze prespal celu noc a zobudil sa az o pol 7mej...len viem ze som vtedy ajtak bola hore lebo som nechapala co sa deje a bala som sa ci je v poriadku, cize ajtak som sa nevyspala 😀

maja3.s
6. aug 2012

Maminky...co dáváte dítkům k jídlu?Naše malá má teda už skoro 8 měsíců, takže.
6hod. UM 150ml
9hod. ovocná přesnídávka
1hod. maso-zeleninový příkrm
15hod. UM 150ml
18hod.UM 130ml
20 hod. UM 180ml
Během celéhé dne nabízím tekutiny, ale malá moc teda nechce, takže vypije max. 100ml, ale spíš méně. Mé předsevzetí dávat jen vodu padlo a musím jí ředit ovocné šťávy, ale snažím se dávat hodně vody a málo šťávičky.
Teď od 8. měsce bych chtěla nahradit odpolední dávku UM dalším příkrmem...co je vhodné podávat?

mirasierra26
16. aug 2012

Ahojte, pocula som o tejto knizke: Polevky a kasicky pro nejmensi, napisala ju Mudr. Judita Hofhanzlova, neviete ci by sa dala niekde tato knizka na nete stiahnut ? Dik za rady.

rebecca2006
21. aug 2012

ahojte dievčence, čo všetko už vaši 7- mesační jedia? Hlavne by ma zaujímali obedné kombinácie, jám mám poct, že my furt mrkva zemiak cuketa. Plus králičie mäsko. Asi 2x mala brokoli ale ostatné som ešte nedávala.....

rony2011
24. aug 2012

@rebecca2006 Ahoj, aj ja mám ten pocit že furt mu dávam to isté 😀 😀 😀 preto som dnes už zo zúfalstva našla túto tému.
Ja som mu ešte králičie masko nedala, ja furt len kuracie. Dnes mal napr. kuracie masko, mrkvu a zemiačik. Cukinku mu dávam tiež často, ale to preto lebo teraz bola cukinková sezóna tak treba využiť 🙂 No a často dávam aj tekvičku.
Inak už som mu uvarila aj špenátik, zemiačik a vaječný žltok, to mu teda veľmi chutilo. Jaaaj a niekedy namiesto zemiačikov dávam ryžu, tak má napr. kuracie masko, mrvka a ryža. Dnes nám dokina povedala že už je načase mu dávať aj krupičku do mliečka a tie všelijaké kašičky obilninové a mám mu aj jogurtíky dávať ale iba tie od Hipp. Ževraj klasický jogurtík až po 1. No a ešte sušienky nadrobiť do mliečka.
Náš jedálniček:
ráno okolo 8:00 UM 210
okolo 11:00 masovo-zeleninový príkrm
okolo 13:00 UM 210 inak mi nezaspí
okolo 16:30 ovocie, výživka
20:00 UM 210
nie je toto málo????

cicimon
24. aug 2012

@rony2011 no prave ten hipp jogurt je asi najvacsie zlo spomedzi jogurtov.... daj riadny smotanovy

juliankaj
29. aug 2012

Pokial ste zacali s prikrmom od ukonceneho 6 mesiaca tak sa ma nahradit prikrmom len obednajsie dojcenie. 🙂

dada28
30. aug 2012

@livika Ahoj u nas to bolo tiez tak, ze mala razom odmietala aj prsnik a aj umele mliecko. Zacala som jej do mliecka potom davat jednu alebo dve male lyzicky kase : broskynovej, jahodovej, bananovej. Tak uz pekne pije a chuti jej take ochutene.

dada28
30. aug 2012

Ahojte. Poradte mi aké jogurty alebo mliečne výrobky, ak vobec nejaké sú vhodné pre 6,5mes. bábo. Ďakujeem.