Aký chlieb či pečivo dávate 11-mesačným bábätkám?

feketka
11. dec 2023

Môžem dávať na raňajky skoro 11 mesačnému bábu chlieb a pečivo kupované v pekárni? Mám v tom takú dilemu, lebo predsa len tam je soľ,cukor, droždie a kopec iných vecí, ktoré by ešte nemal jesť. Niekto dáva aj makovky či vianočku, ale je to vôbec vhodné? Moje mlieko už začal odmietať, tak som musela zaradiť raňajky, aby nehladoval.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebrambora
11. dec 2023

Jedli uz takmer vsetko.
Mimochodom, v niektorych kupovanych prikrmoch, ci pochutinkach aj pre majmensich mozu byt aj tieto veci, ktore si vymenovala(ak mu ich kupujes). V pekarni praveze vies kupit velmi kvalitne pecivo a v dnesnej dobe aj bez tychto 'strasiakov'.

vkatush
11. dec 2023

@feketka môj úplne v pohode zje krajec chleba alebo rožok, už nejakého 8m.
Vianočku nechce.

feketka
autor
11. dec 2023

@jj298 aj ja zvyknem piect doma chlieb a doteraz nikdy nebol problem ho upiect, ale ked ho robim pre maleho s minimom soli a cukru, tak sa mi jednoducho nedari. uz 2 chleby som tento tyzden kvoli tomu vyhodila, lebo sa mi nedopiekli. skusala som uplne jednoduche recepty s minimom surovin, mozno preto sa mi nedaria :D

feketka
autor
11. dec 2023

@rebrambora viem, raz za cas mu dam aj kupovany prikrm, ale davam si pozor,aby to neobsahovalo neziaduce prisady...kupujem zatial v pekarni co tu mame, ale ked citam tie ich zlozenia, tak nie su velmi odlisne od kupovaneho, preto ma to zaujima 🙂

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
feketka
autor
11. dec 2023

@jj298 ja som mala recept z internetu kde na pol kila muky isla 1lyzicka soli aj cukru.ale ja som dala trochu menej.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
11. dec 2023

a kolko toho cukru davas do chleba a soli? neprehanaj... kludne podla klasickeho recepta si upec chlieb. Taketo dieta zje max par kuskov, pozuzle rozok.
Davala som klasicke biele pecivo, nic celozrnne.

pribinak
11. dec 2023

@feketka ale hľadáš zbytočný problém, však v tom chlebiku nie je 150g soli či pol kila cukru. Sú to malé množstva, zas naozaj nehľadajme problém kde nie je

Omnoho viac by sim sa zamerala keď už vidíš síl ako veľký problém na syry a súnky

mima1608
11. dec 2023

Veď si zober že na pol kila chleba máš lyžičku soli a pár lyžíc cukru... To dieťatko zje tak pol krajca, takže koľko reálne toho zje? Kamoška dáva od 4m malému rožky (začala kvôli imuno oknu) a zachutili mu, tak ich je doteraz deň čo deň, má vyše roka a je zdravý a chudý a krpatý 😅

ivangeline
11. dec 2023

Moje tiez uz jedli skoro vsetkoo. ;D Mlieko len ako doplnok pred spanim. V tomto case konecne zacali aj pit vodu/caj.