Aký je váš názor na actimel?

tjaden
22. okt 2015

Ahojte žienky, radšej som dala otázku, pri diskusií by ste sa tu pobili 😀 Dcérka ma 15mes, chorá bola len raz normálne soplíky kašel trocha zvýšená teplota, a raz mala nejakú vyrózu doktorka nevedela čo to je ale za pár dni bez vážnych problémov to prešlo. Myslím, že za takmer rok a pol je to vpohode, aspoň čo poznám iné deti oproti nim je zdravá ako ryba. Nemáme žiadne problémy. Nedávno sa ma jedna mamička pýtala čo jej dávam na podporu imunity, pretože ona dáva dieťatku každý deň actimel, c-čko a neviem čo ešte, povedala som jej, že nič, proste jej dávam veľa zeleniny, aspoň 2-3x denne ovocie, tá mamička zdvihla obočie a pozrela na mňa ako na sprostú, taký pohľad na mňa hodí vždy ak robím niečo inak ako ona...samozrejme už actimel kúpila aj nám. Actimel im očividne nepomáha jej dieťa je , a teraz si nevymýšľam, choré aspoň raz do mesiaca, vkuse behajú po doktoroch, 2x boli v nemocnici, čo sa dieťa dusilo kašľom a takých poznám viac. Podľa mňa to zabíja jeho vlastnú imunitu. Ak má moja dcérka sama dobrú imunitu na čo to do nej tlačiť? Ako je to u vás? Dávate to dieťatku, pomáha to?

marcy1980
22. okt 2015

Ahoj, môj syn bude mať šesť rokov a Actimel dávam každý deň 1. Obsahuje viacej kmeňov probiotických baktérií ako probiotiká z lekárne. Je teraz predškolák, zatiaľ nemal žiadne vymeškanie kvôli chorobe a upravila sa mu aj problémová stolica. Ja som s Actimelom spokojná a určite ho budem dávať naďalej 🙂

fuska
22. okt 2015

Actimel je humus, rovnako ako dalsie uzasne vyrobky od Danone. Az ma nadvihuje, ked citam, ako mamicky davaju polrocnym detom Activiu.

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=466853063...

http://www.studentpoint.cz/279-gourmet-hell/146...

oskvarka
22. okt 2015

ako mozno este nejaky imunoglukan a ak nema rada marhule citrusy a papriku tak nejake to Ccko v zime aby ho mala dost ale ta zelenina je top... ja by som si to nevsimala .. aktimel radim ku ostatnym nezdravim sladkostiam tejto doby... bleee..

miskoskulko
22. okt 2015

lepšia je uz voda ako hento 🙂 porovnavate vodu s hentym a hovorite si, ze ale predsa voda neobsahuje probiotika? tak to neobsahuje ani henta cudna vec :D videla som rodinu kde to islo na dracku a nemalo to ziadny efekt... deti neustale chore... prestali to kupovat a pridali viac ovocia, zeleniny, behanie po vonku a su zdrave 🙂... ale teraz vazne 🙂 obsahuje ta mala sranda nejake probiotika a ine srandy, ale v tak malom mnozstve, ze tie sa nestihnu dostat ani do tenkeho creva, pretoze zaludocna stava znici to male mnozstvo a henta ospevovana sranda by musela obsahovat poriadnu koloniu bakterii, aby sa nejake dokazali dostat aj dalej ako len do zaludka 🙂
urcite by som za to nevyhadzovala peniaze 🙂

zdena12345
22. okt 2015

faktorov preco niektore dieta je zdrave a ine chore je viac, takze tazko rozoberat vsetky moznosti preco to vase je ok a jej chore.
Ja osobne zastanca actimelu rozhodne nie som. Staci pozriet etiketu. I ked je tam udajne viac probiotickych bakterii, tie zvysne ltky, ktore obsahuje... no... nic najzdravsie. Radsej najsamprah obycajnejsi jogurt co obsahuje iba mlieko a mliecnu kulturu, zvysok tam nema co robit 😉

lucka1987
22. okt 2015

no... to radsej si dam zincicu zo salasa, ktory je priamov obci a vyhrava kazdy rok bio vyrobky roka.. mylsim, ze clovek urobi lepsie ( a chutovo je uzasna ) 😉 😀

1234lubka
22. okt 2015

moj maly ma rad obycajne acidofilne mlieko..kupujem z milk agro....sama som s toho prekvapena, myslim ze je to ovela zdravsie ako sladky a predrazeny actimel...tu firmu vobec nemusim...a vobec nic coho je vela v reklame...biely jogurt, kefir, acidofilne mlieko (ciste) urobia viac...moj nazor

rheuska
22. okt 2015

Myslim, ze testy ukazali, ze platok zrelej suchej salamy obsahuje viacej kultur ako aktimel, aktivia atd. Takze zbytocne vyhodene penaze. Zeleninka, ovocie, trosku otuzovania, prestat prekurovat priestory, ziadne antibiotika pri soplikua vela vela pohybu na vzduchu a ono to pride samo.

maryah
22. okt 2015

názor na Actimel??? Bordel a humus v jednom. Bolo toho už veľa písané o tomto produkte, vlastne o všetkom čo a týka Danone. Nepočúvaj maminku, robíš pre svoje dieťa len to najlepšie, nie je nad ovocie a zeleninku prípadne rôzne domáce produkty.

sense
22. okt 2015

nedavam malej actimel ani ma to nenapadlo , nie som obetou marketingu...na imunitu nedavame nic, ma vela ovocia, zeleniny, vela pohybu na cerstvom vzduchu a za kazdeho pocasia, chodime plavat, neobliekam ju tak aby bola prehrievana....nevravim ze vobec nebola chora, ale nejake tie sopliky ku dietatu proste patria lebo prave tak si tu imunitu buduje....ma 2,5 roka atb uz sice mala, lebo mala sarlach...a pri beznom nachladnuti neutekame hned k lekarovi pre atb, alebo rozne sirupy od kaslu a uprimne mne sa osobne niekedy az rozum zastavuje, co niekt. mamicky dokazu dat vsetko malym detom len preto ze dva krat kychnu...

slnecnica174
22. okt 2015

Boze, ja odpadnem, co niektore matky vymyslaju. Ja mavam z Actimelu napriklad sracku 😀 😀 Ci je dieta zdrave alebo nie, zavisi na uplne inych veciach. Moje dieta nebolo za dva roky este ani raz chore a normalne sa stravuje. Ziadne vymyslanie kadejakych somarin 😠 😉

piacere
22. okt 2015

Ja poviem len jedno.... kedysi dávno som si raz kúpila Actimel.... zabudla som ho týždeň na okne na internáte na priamom slnku... Po týždni "vypekania" sa nezmenil jeho stav ani chuť.... Viac nemám čo dodať...
A jogurty Danone ani nemajú právo nazývať sa jogurtami....

meluela
22. okt 2015

@tjaden vsak kup normalne probiotika v lekarni vhodne pre dieta a mas to bez zbytocneho cukru a farbiv .. a cenovo to mozno vyjde aj lepsie

akoze ten actimel cloveku neublizi, asi ako iny priemyselne vyrobeny presladeny jogurt, akurat ze do seba zbytocne leje predrazenu blbost bez realneho priazniveho ucinku na zdravie

elusive
22. okt 2015

Nekupujeme to ani sebe(dospelým) a synovi už vôbec nie. Jediný vitamín ktorý prijíma je Dčko v tabletke aj to hlavne teraz cez zimu a potom ovocie, občas sirup z cibule a hotovo 🙂

mircalla
22. okt 2015

Ja ficim na klasickom acidku - naprikald zvolenska mliekaren - mnam
Actimel ma nikdy neoslovil, pride mi to umele

alzbeta79
22. okt 2015

Ja dávam dcérke Actimel skoro každý večer, pretože ho má rada.
Jedáva ale aj ovocie a zeleninu ...

hameeda
22. okt 2015

no tak moje deti pijú actimel sem tam a pijú ho preto že im chutí, aj mne chutí a to že to obsahuje probiotiká to počujem teraz prvý raz, ja dávam deťom hocičo neštudujem čo to obsahuje alebo nie alebo či to je zdravé alebo nie, a sú zdravé, a myslím si že to dnešné ovocie a zelenina čo kupujete v supermarketoch je hnus, aj keď je to bio tak je to hnus, vôbec to nie je chutné, paradajky, uhorky, citrusy chutí to všetko umelo a hnusne, a vôbec to ani nevonia, takže môj skromný názor že ovocie a zelenina z obchodu to tiež nie je žiadna výhra porovnateľna s actimelom a inými produktmi

damadama
22. okt 2015

actimel neobsahuje nič!!!!!!!!!!! To je len reklamný ťah a sa čudujem ľuďom, že sa dajú tak naivne oblbnúť.. Keby bol taký "super", ako reklamujú, už dávno by bol kvalifikovaný ako liek alebo výživový doplnok, či zdravotnícka pomôcka a predával by sa v lekárňach-napr. Nutridrink (multi fibre)- rôzne príchute.
S probiotikami to nemá nič, aj testy to dokázali (neplatené spoločnosťou Dannone).
Ak chcú mamičky probio kultúry, odporúčam radšej v lekárni napr. Linex alebo Biogaia. V konečnom dôsledku to výjde lacnejšie, ako také srákoriny so značkou.
Inak acidko a kyslá smotana sú najlepšie na najčistejšie. Jogurty, aj ovocné detské výživy totiž obsahujú (geneticky) modifikovaný škrob-u nás spôsobuje bolesť bruška a nadúvanie...
A dajte potom dieťaťu niečo zdravé.......

katarinamarkova
22. okt 2015

🙂 predrazeny, presladeny, prechuteny riedky jogurt 🙂
reklama uznavam dobra.
efekt, prinos, vyhody = nula

magmolatus
2. nov 2015

Je to len reklama, nič extra to neobsahuje. Je to len kopa chémie.

blumka
2. nov 2015

nedavam actimel, nekupujem to, pride mi to predrazene a zbytocne...mozno chutne ale ak to aj kupim, isto nie kvoli imunite.
ja davam v takomto prechodnom obdobi detom kolostrum, ked vidim ze na nich nieco lezie pridam C-cko. inak sa snazim vela zeleniny a ovocia a hlavne, ale fakt ja v tomto vidim velke plus, otuzujem deti.
na slovensku je taky zvlastny trend v babuseni deti a potom sa kazdy cuduje ze su vkuse chore.
co pozorujem na svojich detoch v porovnani s inymi v okoli, ci v rodine, skolke, skole, moje deti chodia najmenej oblecene ale su aj najmenej chore 😉

elanor1
6. nov 2015

Ja som actimel pijavala ked prisiel na trh... nie kvoli jeho "ucinku" na imunitu, ale jednoducho mi chutila pomarancova prichut. Nevydrzalo mi to dlho. No ale k teme... actimel nema taky ucinok ako nam snazia vtesnat do hlavy. Fakt radsej pit kyslomliecne napoje alebo dat probiotikaa jest ovocie a zeleninu ako davat actimel. Dokonca v UK urad pre dohlad nad reklamnymi standardmi zakazal reklamu na actimel pretoze je zavadzajuca a klame. Vseobecne plati, ze v UK by sa zavadzajuce reklamy nemali vysielat (alebo sa vysielaju len kym ich ten urad nestiahne 😉 ). Ale teda, actimel je len bezny jogurtovy napoj.

sarianah
6. nov 2015

U nás Actimel tiež nie...preferujeme a snažíme sa podporovať slovenských výrobcov a čo sa kvality, účinkov, aj ceny týka tak u nás rozhodne z tejto kategórie výrobkov jednoznačne Acidko.. 😉