Oslabená imunita u detičiek po Covide-19

10. mar 2023

Ahojte, v októbri min rok sme prekonali covid celá rodina, priznaky bežné, zvýšená teplota, bolest hrdla, oči, kašeľ. O týždeň sme už fungovali normálne. Ale odvtedy sú dcéry (9,13) neustále choré. Ukaslane, usoplene, imunitu majú ako skolkarky... Už som zúfalá, viac ako 2 týždne v kuse v škole ani neboli odvtedy... Nepomáha nič z lekárne, ani kopy ovocia a zeleniny... Neviem, ma to niekto podobne? Ako posilniť imunitu?

autor
10. mar 2023

Mala som tam uvedené u detí, nie zlu detičiek, ved mam už slečny. Ale esre mi napadlo, či niekto nemá podobný problém po dlhodobom nosení respirátorov. Ze ci sme sa chránili až tak veľmi, že im imunita proste vypla a musí sa opat naštartovať?

danyelia
10. mar 2023

Ahoj, áno...veď to bolo prezentované všade, aj v médiách, že dlhodobá ,,ochrana,, respirátormi a rúškami a obmedzenia a izolácie a karantény znížili imunitu...

marianarem
10. mar 2023

Teraz maju skoro vsetci problem s vysokou chorobnostou. Skolkari este viac ako obycajne, ale aj skolaci a dospeli sa v tom tocia. Je to urcite aj tymi ruskami, co sa da robit.

autor
10. mar 2023

@danyelia sakra, ja už strácam nervy... V jednom kuse do nich trepem kvapky a sirupy a kdeco na kašeľ, bolesti hrdla, toľko, čo sa vrátia do školy, už sú opäť choré... ATB ani nie, ale ako som písala, keď boli malé, tak lepšie odolávali virozam 🤦‍♀️

marci77
10. mar 2023

ano, vola sa to imunitny dlh
niektore deti (najma tie v skolke) su aj 3mesiace vkuse chore, staci ist na 2dni do skolky a zase nieco donesu ....v mojom okoli bola aj sarlachova angina, pred Vianocami tie 40stupnove horucky a pod. choroby ...deti nonstop doma

my sme tiez covid prekonali asi pred mesiacom, ale syn mal iba 2dni zimnicu, dcera 1den polihovala ....a potom boli fit
u nas dospelych trvalo asi 2 tyzdne kym to uplne preslo, netusim, ktory to bol variant covidu, iba covid test bol pozitivny

aliaray1
10. mar 2023

Co evidujem epidemia bola aj v oktobri/novembri a hlasili, ze druha vlna bude februar, marec+

terry658
10. mar 2023

Moji sú od covidu, ktory sme mali 2x nonstop chorí obaja. Čo som sa už tešila, že dcéra vyrástla zo škôlkarskych chorôb, tak ona si to odniesla najviac. Raz mala aj studený zápal pľúc. Nedá sa s tým nič robiť. Všetky choroby prekonáme bez antibiotik okrem toho zápalu pľúc. Ale aj tak je to na nervy.

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. mar 2023

Takže asi neostáva iné, len prečkať celé toto obdobie... A moja najmladšia ročná sa pri nich stále zvezie, lebo keď začnú soplit a kašľať, aj dva týždne to trvá. Tak jasne, ze mala to od nich chytí tiež. No nič. Tak nejako len vydržať a tešiť sa na leto. Snáď to bude lepšie...

eba7
10. mar 2023

Moj syn (teraz bude mat 2 roky) mal covid 2x, minuly rok v januari a v marci. Odvtedy je chory kazdy mesiac a trva to vacsinou aj dva tyzdne. Nezabera nic.

veronika1754
10. mar 2023

Nie som síce odborník ale osobne si myslím že to bude skôr prekonaným covidom ako ruškami, lebo škôlkarov sa rúška netýkali a škôlky pre pracujúcich rodičov boli zavreté minimálne a tie deti čo chodili nemali by mať z čoho až tak oslabenú imunitu a napriek tomu sú oveľa viac choré ako boli predtým, aspoň to pozorujem v mojom okolí. Moje deti 3 krát mali, tiež sme teraz viac chorý boli minulý rok, no v novembri sme vybrali kalobu a odvtedy sa držia tak neviem či je to tým alebo už sa nám to začína lepšiť. Pred covidom sme boli chorý max. raz do roka.

elmivelmi
11. mar 2023

si si ista ze to po covide?Prave by mala byt imunita posilnena,napr deti v Afrike co prekonali osypky maju lepsiu imunitu a malariu zvladaju lepsie. To hrdlo ,oko ,usi to bola korona?Ja som to mala a mne vysiel vzdy test negat.To skor nola chripka.

elmivelmi
11. mar 2023

a otuzujes ich?Su vela vonku,v zime na vzduchu?Ak nie tak darmo budes do nich pchat sirupy
Imunilogo Jesensky tvrdi ze v zime aspon 6h na vzduchu by mali byt deti.

ls56
11. mar 2023

Ani mi nehovor… moja rocna mala v decembri covid, januar sople, februar zase covid a teraz marec sme zatial ok ale este nie je ani polka mesiaca vsakze😳 takze tiez ma ide picnut

autor
11. mar 2023

@elmivelmi tak Jesenského deti asi nechodia do školy, na krúžky a nemusia robiť úlohy 🤦‍♀️ neviem si predstaviť, ako by sme všetko stihli, keby som s nimi toľko casu trávila von v zime, keď je o 5tej už tma. A samozrejme, že na vzduch chodia, koľko sa dá, denne (keď nemajú zvyvenu teplotu alebo silný kašeľ) trávime čas na dvore alebo na prechádzke.

autor
11. mar 2023

@ls56 moje su posledných 6 mesiacov každý mesiac choré... A to sú už veľké, žiadne skolkarky...

elmivelmi
11. mar 2023

tak o 5 je tma ale zasa,co zijete v lese?My napriklad aj o tej 17 sme sli vonku.

autor
11. mar 2023

@elmivelmi tak to ste vy. My napríklad sme o 17 riešili úlohy na ďalší deň, potom večera, sprcha a postel. Ale vďaka za radu. Je super, ze vieš tráviť čas na vzduchu a otuzovat deti toľko hodín v zime.

elmivelmi
11. mar 2023

no prave,potom sa necuduj ze ste stale chori,proste v zime treba dbat na sliznicu,ta trpi v prekurenych,a suchych priestoroch.Tak aspon si znizte teplotu na 18 Stupnov radsej vestu navyse.A zvlhcovat vzduch difuzerom.To su rady ako mat ok imunitu.A hlavne to otuzovanie q vonku za kazdeho pocasia su rady nad zlato

elmivelmi
11. mar 2023

a i ak s tou sprchou tiez opatrne ,male deti naco kazdy den?Ja mam vek 5-4 a mame 1x do tyzdna vanu.Jednak to vysusuje pokozku a nici prirodzeny film pokozky.Takze tak