Alergia na marhuľový kompót. Čo robiť?

mvl8
18. okt 2007

malinká sa mi vyhádzala s marhuľového kompótu a neviem,či jej ho mám ešte niekedy dat.aké máte skúsenosti s vyhádzaním? a čo vtedy robyt? može sa podat hned fenistil?

nenka83
18. okt 2007

mvl ja davam fenistil stale2 krat denne, lebo sa casto vyhadzujeme.a kde sa ti vyhadzala mala? opis, bo dnes som mala v plane dat malej jablkovo-marhulovu vyzivku...

mvl8
autor
18. okt 2007

vyháDala sa po telíčku a boli to malé vyrážky a bu´d ju to pálilo,alebo svrbelo neviem akurát hrozne plakala a nemohla spinkat.volala som na pohotovost,že čo mám urobiť a tam som sa stretla s veľkým nepochopením.doktorka mi vynadala,že to takej malej nemožem dávat a poslali ma do nemocnice.dávali nám fenistil.
nenka a to sa može dlhodobo užívať?a s čoho sa to malá vyha´dzuje?

nenka83
18. okt 2007

mvl neviem prist na to z coho sa vyhadzuje.mne kazali davat dlhodobo, ze niektore deti to uzivaju aj rok.teraz ked prikrmujem som vypozorovala zemiak! no mne sa vyhadze len na tvaricke. a minule sa mi aj na chrbtiku.

inac moja dr mi minule hovori, zdeni daj malej od polroka, marina keks, bananik, jablcko a marhulovy kompot do toho, to deti zboznuju- ze to davaju detickam aj v nemocnici na olovrant,.zostala som prekvapena.no este som neskusala.

mvl8
autor
18. okt 2007

vidíš a ja som sa chcela spýta´t v nemocnici,čo jej dávali a zabudla som.ale strašne jej to chutilo a spapala veľa ani doma toľko nespapá.
včera som jej dala po dlhom pozeraní namna ožužla´t papriku a vyhodili sa jej flaky ale len na hlavičke.naštastie to prešlo samo

leva
18. okt 2007

mvl,mozno to je reakciaze to ma prvy krat,nas ked jedol prvy krat uhorku,nie kyslu ale salatovu,tak sa vyhodil na pusinke,no po chvilke to preslo a teraz ked ju papa tak uz je to ok.

maruschka
18. okt 2007

mvl8,keď sa nám malá vyhádzala,tak nám kožná povedala,broskyne,marhule,jahody,citrusy sú najväčší alergén pre malé detičky.Takže nám istý čas zakázala dávať čokoľvek s týmito vecami a dokonca ani jogurty nesmela-ani marhuľové.
Dala jej balneum do vody,excipial,ale žiadne lieky,lebo povedala,že maličké deti by sa nemali napchávať liekmi a naozaj keď sme vysadili tieto potraviny tak jej to pekne prešlo.

roasha
18. okt 2007

no babule,pokial bola po comsi alerg.reakcia,viac to nedavajte.moja mala je alerg.z jedla su to jahody,opuchla jej z nich pusa/quinckeho edem/,hned som jej podala dithiaden/2r dozadu/,a som rada,ze bol opuch len na puse,a neudusila sa v spanku.od vtedy je nastavena na antialergikach,a sama vie,ze nemoze jahody/v ziadnej forme-jogurty,caje,sirupy../nemoze tiez antibiotika na baze PNC,takze je to v ratane plesnovych syrov.stale mame pri sebe dithiaden,aj prednison,mame ich nalepene v dokladoch pre kazdy pripad.

nenka83
18. okt 2007

roasha a berete aj kazdodenne nejake antialergika?

roasha
19. okt 2007

ahoj nenka,ano,zacali sme zirtec,potom erius,a teraz uz vyse roka xyzal,flixotide spray,flixonase,livostin,bronchovaxom.teraz uz je to nastavenie konktetne na inhalacnu liecbu,lebo mala byvala casto chora.

roasha
19. okt 2007

denne berieme xyzal,a pri nachladnuti/sople,alebo kasel/hned nasadzujeme vsetko ostatne.teraz je mala chora,tak mame este antibiotika,sirup,a dalsie kvapky,je to hrozne,davat jej to vsetko,niekedy vaham,co jej dam skor. ☹

leva
19. okt 2007

roasha,aj nasa Simonka berie aerius,taktiez spray flixotide a este spray ventolin,brala aj flixonase do nosa,potom jej dali do nosa spray alergodil,ten jej vysusoval nostek a stazovala sa na stipanie nosa.Tiez bola casto chora,vecne jej to sadlo na priedusky,no odkedy berieme toto dychanie,tak mala len hrdlo zapalene.Opitam sa ta,kedy jej to zacnes striekat,tiez ked zacne pokaslavat,nam tak doktorka povadala ze tak mame davat,alebo ides po kazde k doktorke nech ti povie ci ano alebo nie.?

roasha
20. okt 2007

spreye davam ked zacina pokaslievat,flixotide jej davam vtedy 3x denne jeden vstrek,potom ako sa to pomaly zacina upravovat,postupne znizujeme na 2x denne,az na raz denne.nepytam sa,nam to tak kazala alergologicka,tak to robime automaticky.teraz mala 5tyzdnou nadchu,tak nas drzal spray,urcite by to uz mala na prieduskach.z vyteru nasli pozit.streptokoka,tak sme akurat na antibiotikach,bohuzial v skolke si to pinponguju. ☹

jejke
20. okt 2007

Ahojky,pripajam sa,
ja ale nechapem preco potom detske vyzivy oznacuju uz ako vhodne pre 4 mesacne babatka, moja svagrinka mala babo vyhadzane po jahodovej, a dusovala sa ze bola od 4 mesiaca.... ☹
Ja teda jahody este stale malemu nedavam a to ma uz po roku a pol...(mladsi)
Marhule sa povazuju za bezpecne ovocie,teda tunajsie... 😎

MVL8 prosim Ta,aky kompot to bol???
Neuskodili jej skor pridavne latky v nom???
Moj starsi syn mal lisaj z bananu a to mi doktorka tiez nechcela verit, uzival Fenistil a to sa podrzte ESTE AJ PO FENISTILE vysev, po AERIUSe takisto, teraz berie ZODAC a to mu robili odbery od hlavy po paty na alergologii,
zistili sme ze ZIADNU alergiu nema 🙄
Ma ale vysevy aj po malinovom jogurte, po melone,dokonca po kecupe ma drsne a osypane licka a v jeseni mu davam len jablcka,ineho ovocia sa obavam...raz som mala podozrenie aj na "bezpecne tunajsie" hrozno, no napokon z toho bola viroza a vysetrenia na koznom potvrdili zvysene hepatalne testy...

Boze ako som si "uzila"chodenia po doktoroch s nim ...a vysledok???
Vraj z toho vyrastie, povedal odbornik 😕 zosilnie mu imunita a zvysi sa tolerancia na urcite druhy stravy... 😅

roasha
20. okt 2007

tak si drzme palce,nech je ta imunita co najskor ok. 😒

jejke
20. okt 2007

Este mi napadlo ze mame v rodine drasticku alergiu na mak(rovno do nemocnice bezali s neterkou ked opuchla po maku) a to jej staci si potriet s makovymi zrnkami pery... 😲 😲 😲
Fu, radsej to nepokusat, mak sa podla mudrej literatury moze po dvoch rokoch, ale ja pockam do styroch... 😉

roasha
20. okt 2007

no moja ma tie jahody po mojej mamine,ta ked bola dieta,tiez z nich skoro umrela.mala sa s tym nevedela vysporiadat,ked niekto jedol jahody,ale uz vie,ze na jahodach svet nestoji,ved mame plno ineho ovocia.horsie su na tom"bezlepkovci"-horsie je to bez chlebika.

mvl8
autor
20. okt 2007

jejke tak to máte fakt husté.normálne sa mi zježili vlasy kolko ovocia som ešte neskúšala...
bol to domáci marhuľový a dokonca som jej dala len štavu zriedenú s Luckou

denisocka
7. júl 2008

no super,tak si nemusim lamať hlavu z čoho sme vyhadzany !!!!! ale to môže po 2 dnoch sa vyhadzať komplet chrbat? myslím z marhule

roasha
7. júl 2008

deni,pokial davas marhulu,broskynu,treba osupat tu chlpatu supku/to je hlavny alergen.pokial to nie je kompot,ale ten tak neva.

junovka
7. júl 2008

deni, moze dokonca az na 3 den, preto sa odporuca zavadzat vzdy nove jedlo po 3 dnoch az 😉

titkovamiriam
8. júl 2008

Ten kompot bol domaci alebo kupovany?V kupovanom mozu byt konzervanty ktore nerobia detom dobre ☹

jarja
17. jan 2011

My sme sa tiež vyhádzali a myslím si že od marhuľovej výživy, ale len po rúčkach a sem tam má asi po dve vyrážky na nôžkach...ale nie som si istá - myslíte si že by sa dieťa mohlo vyhádzať aj od mäsa? Začali sme mu dávať kuracie mäsko, - ale myslím že asi nie, však?