Čo a koľko vypijú vaše 3 ročné deti?

fialoocka
22. feb 2013

Dievčatá, čo a koľko vypijú vaše 3 ročné detičky počas dňa? Je dobré dávať piť vodu riedenú s vinea, rajec bylinkový?

gubcikova
22. feb 2013

naša pije teraz čajík.nesladený a asi 3x 2dcl

jamira
22. feb 2013

Ahoj, moja ma síce len 2,5 , ale ako sme zrušili fľašku, z ktorej si pomaly cuckala, tak pije o hodne menej. Z flašky vypila aj 4-5dcl doobeda a rovnako poobede, ale teraz, keď má piť iba z pohárika, pije rozhodne menej a treba ju častejšie ponúkať. Ale my nedávame nič okrem čistej vodičky alebo bylinkového čaju, aj to len málinko sladený medom alebo agáve sirupom, alebo čistý. Džús veľmi zriedka..

mj28
22. feb 2013

nas drobec ma 3,5 roka a pije len cistu vodu - cca 1 l denne niekedy aj viac ... ak je chorý, tak teplý cajik - aj to musim nad nim stat aby vypil a nakoniec vypije tak jeden pohar rano,naobed a vecer -berie to ako liek 😖 inokedy nehrozi.... u nas malinovky,dzusiky a pod. neexistuju - ale to ma od zaciatku ako zacal prijmat tekutiny ... proste nic take nechce ma k tomu neviem preco odpor ... 😉

ekinkala
22. feb 2013

baby no citam ze vase deturence malo vypiju alebo moj vela?no moj va 2r a 6 mes a ked to preratam tak mi vypije aj 4 litre denne ak nie vic ma flasu 250ml a uz teraz od rana ju idem plnit 4 krat ked je smedny vypije ju aj naraz pije vela a davam mu cajik popripade mu kupim este jupik

brumka
22. feb 2013

mne mala mlieko nepije, nechce, ale zase tekutin mi vypije tak 1liter ako kedy ci je teplo ci zima. davam pot nesladeny caj a cistu vodicku. obcas zarobim sunquick, ci dommaci bazovy sirup, nie silny. a ked niekam ideme obcas jej kupim daky dzusik.
@ekinkala skor si myslym ze tvoja vypije vela, lebo 4 litre su urcene pre dospeleho cloveka. co sa odporuca je 0,5litra na 10kg vahy

sampo
22. feb 2013

moja pije napriek snahe dost malo ☹ cajik, vodu, pripadne vodu s trochou baz.sirupu alebo riedeny dzus. A pravdaze este svoje UM.😉 za den je to cca 1l, max 1,5..viac sa mi nedari do nej dostat

anjelicek26
22. feb 2013

Voda a nesladeny caj, mlieko uz nie. 700ml vypije,este papa celkom dost ovocie, teraz v zime to hadam staci.

nili
22. feb 2013

Nasa dcera bude mat 3, denne vypije 3 alebo 6 dcl mlieka, UM. Najradsej ma cistu vodu, z toho vypije asi tak liter, liter a pol. Sem tam si vypita aj nieco sladke, ale to ma obmedzene. Ak mame navstevu a pyta si Sprite ci Coca Colu, dam jej na ochutnanie. Nepije kazdy den rovnako, niekedy menej, inokedy viac. Cajik si davame zriedkavo.

jasminet
22. feb 2013

@erinkala - to je strasne vela pre ani nie 3 rocne dieta, 4 litre ani dospelak nevypije... nechcem strasit, ale nema nieco s oblickami? alebo nabeh na cukrovku 😅

nasa vypije okolo 1-1,2l - vacsinou vodu, obcas vlazny caj sladeny, ak nechce pit a je teplo, tak kupime dzus alebo doma robime "huhu" kokteily nealkoholicke 😀

sense
22. feb 2013

Ekinkala....myslim ze 4l pre 3jrocne dieta je vela....nakolko prijima tekutiny este aj v strave....styri litre vypijem ja teraz pocas tehotenstva lebo ma furt smädi a to sa furt nalievam vodou....Nema nieco s oblickami, al. nabeh na cukrovku, vtedy ludi stale smadi....

stanislavao
22. feb 2013

vineu by som urcite detom nedavala, ale ziadny umely, syteny napoj. nas simonko pije strasne malo, niekedy nevypije ani deci vody denne. ale napr vcera vypil aj mozno 4 pohare 2 decove rajec materina duska. pije len dusku a cistu vodu. ziadne dzusiky, cajiky, malinovky. ale tak idealne by bolo mozno 1 liter tekutin. ale v tom je asi aj mliecko a polievka. cize aspon 7 deci. to je aspon moj osobny nazor. ja osobne pijem velmi malo a preto ani neocakavam od deti, ze sa budu nalievat non stop vodou. a neviem kto tu povedal, ci napisal, ze 4L tekutin. to je blbost totalna. ved dospely ma vypit cca 2L a dieta nemoze predsa vypit 4L denne. ved rozmyslajte.

zuzkat1
22. feb 2013

@nili Coca-Cola? Moja minimalne do 15tich nieco take nedostane. Vies ze tym cistia ropne skvrny z asfaltu?

A k teme. Moja vypije ledva 3/4l + kojenie. A pije vodu,caj alebo dzus. Dzus je nezdravy kvoli cukru ale ona moc sladke neje tak snad ten dzus az tak nevadi.vineu iste nie.

evickapooh
22. feb 2013

no moje piju sirupovu vodu,uzs tym nic nenarobim..ked boli mali byvali sme u starych a oni ficia na sirupovej vode,vodu nechcu vobec-ale sirupy davam bez sladidla a neprifarbene,niekedy kupujem ovocene dzusy,.... 3 rocna vypija asi liter tekutiny .plus pol litra mliecka... podla mna vinea riedena vodou neuskodi...ak je este podla starej recepture tak neobsahu sladidla,ani aromy...no te rajec by som nedala ak dobre viem obsahuje aromy aj sladidla....

josenka
22. feb 2013

Nám na pitie pomáhla fľaša od jupíka. Kúpila som jupík, vyliala 🙂 a naplnila čistou vodou alebo čajom, napr. rooibos je chuťovo príjemný. Úplne super bolo, keď sme išli do čajovne, pani predavačka im dala poovoniavať rôzne sypané čaje, chalani si vybrali a doma boli dôležití, lebo sme pili, čo vybrali ONI. Ale pili, misia splnená. 🙂

katuska169
22. feb 2013

nasa pije dzus alebo cajik 🙂

lujza123
22. feb 2013

rano kakao potom vodu...kolko to netusim

olalka
22. feb 2013

ja som rada, keď vypije aspoň pol litra tekutín za deň :( s pitím bojujeme od malička. a to priznávam, dávam jej sladený čajík, lebo inak ho do nej nedostanem ☹

kaja73
22. feb 2013

moj vypije 3 deci kozieho mlieka,4 deci caju a 4 deci vody-takto pije takmer presne kazdy den.

xenicka13
22. feb 2013

3/4 litra vacsinou sirup s vodou

anibas
22. feb 2013

denne : 1l - čaj, voda, džús + 500ml mlieka + polievka 😉

babulka1978
22. feb 2013

My sladene vody, ani mineralky moc nedavame....stale pijeme Lucku, cajiky, este rano a vecer UM mliecko alebo kakavko, a nasa miluje polievocky......dokopy to je asi 1l vody, dzusov, cajikov, 600ml mliecka + polievka....ked nechce pit skus cez slamku, alebo jupikovu flasu....nasa ju zboznuje.....

jasmika
22. feb 2013

cca 750 ml čaj-sladený agave sirupom, alebo domácim žihľavovým sirupom,250 ml ovocná šťava, a cca 500ml kozie mlieko 😀

gilmorka
22. feb 2013

rano a poobede mliecko, spolu asi 0,5 l, a okrem toho cajik detsky Leros nesladeny a cistu vodu. Dzus pil len par krat v zivote a ani mu nejak extra nechutil.

exupery
22. feb 2013

Voda,v skolke caj,zriedka nejaka malinovka,mlieko uz nepije.Kolko neviem-nesledujem ju,vzdy ma pri sebe flasku s vodou, ale cika dost casto a bledy moc tak je to myslim o.k.

simca06022011
22. feb 2013

Mne mala pije cajik tak 3-4dcl, dzusiky tiez tak 2-3dcl, vodu vobec ked nema nejaku super naladu.. mlieka tak flasu denne. Nezdravost neriesim... dzusi maju prirodny cukor, ktory ma aj v ovoci, cajik jej davame s medom, ale uz pila aj so sirupom alebo cukrom. Ochuteneho rajca neperliveho uz tiez pila, ked ien nebolo po ruke... a aj Caro som jej poslednu nedelu urobil a nechapala som ako rychlo zmizlo 🙂

mata1001
22. feb 2013

moj maly vypije denne asi 1liter vody alebo caju,na ranajky mava pohar kakaa + polievku na obed.