Čo robiť, aby 7 mesačné dieťa papalo príkrmy?

ninkaninuska
27. máj 2020

Ahojte maminy. Poradte prosim vase tipy a triky, ako zvladate boje s prikrmami. Moj ma buduci tyzden 7 mesiacov. Prikrmujem uz skoro 2 mesiace. Najprv maly krasne otvaral usta, nemal problem so ziadnym jedlom. Potom mu zacali ist zuby (3 vsetky po sebe) a vtedy sa to akosi zlomilo. Zacal odmietat lyzicku, jedlo co mu chutilo. Niekedy bol ale zasa fajn den, kedy zasa jedol. Viem, ze so zubkami deti trpia nechutenstvom, mrzutostou, ale jedlo donho dostat musim. Vypije mi akurat tak UM (nemala som bohuzial mlieko) cca 180ml na jedno krm3nie, krmim kazde cca 3, 4 hodiny. Dakujem za vase rady a tipy 🙂.

ninkaninuska
autor
28. máj 2020

@smejko25 hej, su to betari, na vsetky mamine kulehy pridu 😂

pehavcek
28. máj 2020

Camilia nezabrala ani nasmu

ninkaninuska
autor
28. máj 2020

@pehavcek mas nejake alternativy prosim?

pehavcek
28. máj 2020

@ninkaninuska nie nemam. Skzsali sme masirovat, chladive hryzatka... a uz ani neviem co vsetko. Jedna doktorka mi odkazala, ze ked vidim, zemaly trpi (hlavne v noci) dat mu nurofen. Ze ani dospelak by sam seba pribolestiach zubov netrapil. Takze ked uz bolo fakt zle dala som nurofen a bolo vidiet ulavu

smejko25
28. máj 2020

@pehavcek a je to specialny detsky nurofen ? 🙂
Ja niekedy zvyknem davat paralen detsky sirup ten je aj na zubky 🙂

pehavcek
28. máj 2020

@smejko25 daj si do googlu nurofen sirup. Je takisto vhodny ako paralen sirup len ma inu ucinnu latku. Ak vam zabera paralen tak fajn, ale nurofen je vraj od bolesti o cosi lepsi. Ale fakt som to neprehanala. To naozaj vtedy ked uz bolo vidiet, ze trpi.

smejko25
28. máj 2020

@pehavcek dakujem 🙂 no moja zatial mala take 3dnove obdobie ktore zacalo vnoci vzdy ked sa zobudila plakala 🙂 a bola strasne horuca som ju musela prezliech do body s kratkym rukavom (teplotu nemala len jemne zvysenu 37) 🙂
A rano ceeely den bola taka umrncana uplakana :( a teplejsia 🙂 tak potom som podavala sirup a zlepsilo sa to