Čo robiť ak dieťa odmieta piť vodu, alebo čaj?

vierkasteffi
25. nov 2011

Ahojte moj synček odmieta piť čaj aj vodu v priebehu dna skusala som rozne druhy fľašiek, aj pohariky, dokonca aj lyžičku nič nezabera už fakt neviem ako ho donutit aby sa napil ☹
skusala som spravit aj redšie UM bezuspechu ...

lusy267
25. jan 2016

Ahojte mamicky,prosim vas neviete mi poradit caj kt by bol chutny aj bez cukru mame tak isto problem s pitim, mame 15.mes nechce mi pit vobec vodu caje som skusala vselijake asi som nenasla ten pravy..aa po noci ma takmer suchu plienku a moc jej aj zapacha...ja jej davam pit na striekacku takou formou ze ju zabavim ale uz ani to nepomaha ..

elanor
25. jan 2016

@lusy267 skus do plastoveho poharika naliat trosku vody, daj slamku a nech skusa tak. Moje baby tak nechceli pit cez leto, akurat cez tie najvacise tepla. Tak som skusila toto. No mali si ich vidiet, za pol hodinu vypili to co inak za cely tyzden dokopy. Mali z toho neskutocnu zabavu 🙂

gabikula
25. jan 2016

@lusy267 u nás pri najstaršom zabralo , keď som mu ponúkla z malej PET fľašky Lucky pre dojčatá. Je so sosákom s takou blanou vo vnútri, takže sa mu nevylievala. Tá ho upútala a tak sa naučil piť vodu.

lenka0585
25. jan 2016

Nám pomohlo často ponúkať vodu. Ja som ani neverila že začne piť skončili sme v nemocnici na infuziach a to bolo strašne. Najskôr som tiež dávala vodu striekačkou potom popri papani vodu z flasky. Kojila som 12 mesiacov a fľašu nechcela vôbec. Teraz sa už aj sama napije. Bojovali sme asi mesiac a pár dní už pije aj mlieko. Držím palce asi treba len skúšať ponúkať a sledovať koľko pije za deň. Aj bábiky sme učili piť vodu možno to pomôže aj vám

maminecka2
25. jan 2016

Baby, co mate deti co sa napiju ked potrebuju a nebudu sa trapit smadom, zavidim vam! Moj syn- 23 mes. vobec nechce pit, vyskusali sme vsetky flasky, pohariky, lyzicky, slamky, striekacky, .... Je to bieda. Malo cika, po zobudeni mu pachne z pusinky, ma popraskane pery... Co som nikdy nechcela robit, bola som nutena dat sladke- caj s medom, citronom, obcas sirupovu vodu, riedeny dzus, dokonca jupiky aspol., a aj tak nic moc, ale trochu lepsie. Strasne bojujeme, samozrejme ze nukam aj cistu vodu, nesladene caje. Inak zvlastne je ze ani tie umelohmotne napoje velmi nepije, starsi to da na ex a tento kolkokrat si parkrat cucne a dost. Neustale ma na stoliku polozenu flasu, poharik... Vacsinou to dopadne tak ze porozlieva- naschval a je vybavene. Jeho najoblubenejsia veta- taci mao (staci malo), niekedy to krici este skor ako si da tej jeden glg. A odkedy sa nekoji odmietol mi uplne mlieko(skusali sme rozne), takze ani tym uz to nedozenie. A to ja pijem len cistu vodu, cely den, stale ma vidi s poharom, nukam ho a nic. Ach joj. Kazda rada dobra...

mily7
25. jan 2016

@lusy267 teekane čaj. A vymienaj fľaše poháre slamky. Moja tiež malo pije nemá čas nechce a už naháňam stále tak just nechce. Má zápchy takže hneď vidno či píla dosť. Tak už aj tri fľaše sú v dosahu a s pohárom nahanam. Alebo po čase vyberiem odlozenu fľašu a tá sa jej páči tak zoberie. Niekedy pije lebo vidí mňa tak chce aj ona. A keď zle alebo naozaj potrebujem dostať tekutinu do nej tak striekackou. Pri reklame napr.

lusy267
26. jan 2016

Dakujem babenky uz mam naobjedbane pohariky zaujimave i flasu na slamku ...tak idem skusat ...dam vediet co zabralo🙂

elena_c
30. jún 2016

Môj malý tiež málo pije. :( nechce vodu ani čaj. Občas sa trošičku napije ale v tomto teple je to málo, aj moč má tmavožtý. :( keď mu dám vodu a on práve nemá náladu tak spusti priam hysterický rev, rozhadzuje rukami takže mu nemozem dať ani flašku ani pohár... Už som mu kúpila všelijaké poháriky, so zvieratkami, farebne, so sosácikom...niekedy sa napije z môjho pohára ked vidi ze ja pijem, ale max. dva hlty. Bojím sa aby sme neskončili na infúziách v tomto teple. :(

maminecka2
30. jún 2016

@elena_c Joj, to poznam, mam to iste. Som rezignovala, davam aj sladke ale biede, bieda. A ja pijem len cistu vodu, min. 3 litre, priklad maju dobry.

janulka1980
13. máj 2017

Mam tiez s tym problem,ale moje deti su uz starsie - 3 a 4 roky. Nechapem,ze ich furt musim nutit, furt som si myslela, ze deti vseobecne piju vela... dcere davam vodu do stamperlika a ma s tym neskutocny problem...tak cakam kym ho kobecne vypije....

vianocnydarcek7
29. aug 2017

Ahojte mamičky, môj ročný synček nechce piť nič okem čistej vody, nepočítam mlieko na večer keď ho kojim. Ide zima a neviem si predstavit že bude piť studenú čistú vodu. Rada by som ho naučila na čajík.

maminecka2
29. aug 2017

@vianocnydarcek7 Jaj, ja Ti zasa zavidim 🙂 Co by som za to dala, my bojujeme za kazdy glg.
Zozen si termosku kam mu vodu nalejes nech mu vonku nezmrzne (hlavne nerozbitnu), nalej vodu izbovej teploty a je. Samozrejme skus potom ponukat cajik- detske bylinkove su chutovo celkom OK, potom detsky rooibos- kratucko vyluhovany. Mojim ovocne velmi nejdu. Mozno sa v zime v chlade chyti na nieco teple, ked nie tak daj tu vodu, nezamrzne z nej, neboj. Urcite necukruj, nestoji to za to naucit ho na sladene napoje. V zime aj tak asi nebudete vonku travit hodiny, urcite to zvladnete aj keby sa na nic ine nechytil.
Inak ked je takto teplo este by som ho nechala len na vode a ked sa ochladi skusila by som tie vlazne caje.
Skusaj po troske a nenasilne, nech mu nesprotivis pitie ako take, to ze Ti pije vodu je ozaj vyhra, nech mu to vydrzi co najdlhsie. Mne chalani (hlavne po navrate z prazdnin u babky...) vykrikuju len za sladku vodu (svokor aj caj zasadne osladi ako cumel...), aj to tomu moc nedaju, malinka pije vodu ale su dni ked 0,5 dl je vela... Ach joj.

miriamkazabka
22. feb 2018

@andrejka1974 ahoj,stara tema,ale mozem salen opýtať?hovori sa,zeale umele mlieko sa nepovazuje sa prijem tekutiny tak ako to mam brat,keď ani moje maly nechce okrem umeleho mlieka nic ine😡

mim987
26. máj 2018

Ahojte, náš krpec má 5m a doteraz mi nevypil ani glg vody, čaju mičoho....dr povedala, že má dosť tekutín z mlieka ale teraz sme začali prikrmovať (3 dni jedol na obed zemiak trošku) a začal mať zelenú stolicu...čítala som, že to môže byť aj známka dehydratácie...po každom jedle..asi tak po hodinke mu núkam vodu alebo čajík skúsili sme uz snáď všetky dostupne aj aníz klasický som spravila odvar aj skoricu som skusala slabý odvar ale vôbec nič....neskúšali sme len granulované čaje ani prisladené nic...som bola vždy proti ale teraz neviem...prosím potaďte

zuzuliennka1
26. máj 2018

@mim987 syn je od zaciatku krmeny aj um aj dojceny, takze je aj na cajiku... ja som mu robila sackovy z dmky feniklovy, ale kym voda zovrela a vychladlo - kvantum casu... a potom som nasla granulovany feniklovy Sunarek - a vyhoda je podla mna v tom, ze napr. na etikete je ze na 100ml vody 2 caj. lyzicky dat, ale aj mne sa to zda prilis sladke, tak davam len jednu.. je to teda mierne ochutena cista voda

zuzuliennka1
26. máj 2018

@mim987 predsa len, materske mlieko je v zavislosti od tvojej stravy aj sladke, cize dieta na trosku sladke zvyknute je, ja nevidim nic zle na riedkom granulovanom caji, vies si sama tam dat proste len jednu lyzicku namiesto 2 😊

mim987
26. máj 2018

Feniklový sme skúšali a mal z toho vždy bolenie bruška....ale tak ja asi fakt budem musieť skúsiť nejaky ten granulovaný...a náš je na UM od narodenia

zuzuliennka1
27. máj 2018

@mim987 zvlastne, lebo prave fenikel je proti boleniu bruska

nela6
27. máj 2018

@mim987 moj dojceny nevypil nic okrem vody a tekutín z prikrmov skoro az do roka a pol, nemal ale ziadne problemy, proste mlieko bolo mlieko... Ja som to nevzdavala, vzdy ponúkala vodu v pohari, alebo v slamkovej fľaške, postupne si uvedomil, ze je to pre neho dobre a zacal pit... Co tym chcem povedat je, ze nedalo sa ho nútiť, pokial mal dost tekutín z mlieka nechcel proste nic ine