Čo všetko môže papať 8 mesačné dieťa?

veselavrba
8. júl 2013

Ahojte mozno tu uz takato tema je ale skusim. Moj syncek bude mat 8 mesiacikov a chcela by som vediet co mu mozem este dat papat,okrem zeleninky,maska,pijeme este rano mliecko,okolo 9 rano vyzivu na obed zeleninku alebo masko zo zemiacikmy,olovrant jogurt alebo mrkvicka a jablcko a vecera kasa. Ale ako ho nasytit ked si pyta kazde 2 hodiny uz neviem co mu mam dat papat aby sa najedol poriadne. Dakujem za kazdu radu co davate a kedy detom.

katie555
8. júl 2013

@veselavrba no podla mna kazde dve hodiny to je ok ...
ja mam malu 8.5 mesacnu a jedavame takto :
ranjky asi tak 2 krat v posteli mliecko, podla toho kedy sa zobudi (kojim este) , desiata - ovsena kasa / jogurt s muesli, jogurt a cerstve ovocie do neho...potom spinka cca o 11, potm ma mliecko, okolo 2hej -3tej ako olovrant ovocie, okolo 4tej mliecko, o 5tej prikm (zelenina , masko, chlieb , cestovina ) aj ja robim baby led weaning , takze vacsinou zje kolko zje, na to sa napije mliecka... potom co 7.30 kym nejde spat casto pyta mliecko tak ma to , 7.30 vacsniou posledne kojenie a spat....Spinka niekedy do rana 6-9 , sem tam sa zobudi okolo 1-3 na mlieko ...

veselavrba
autor
8. júl 2013

No ale maly este nema ani jeden zubok este sa mu nevytlacili von tak neviem ci to musli je ok pre neho

katren
8. júl 2013

@veselavrba tak ked ma zeleninu a masko, preco nie napucane musli????
nasa tiez nema ani jeden zub este a rano spraska chleba s maslom ako nic 😉

romanknopp
8. júl 2013

ahojte, čo by som ja za to dala, aby náš malý papal 🙂 , už má skoro desať mesiacov, ale mliečko je favorit stále, veľa mi toho nepoje, s jedla tak po pár lyžičkách, ale nenútim ho, my papáme takto: raňajkuje mliečko, potom kaša, momentálne špaldová s ovocím, potom spíme, takže mliečko, na obed príkrm zeleninkový s mäskom alebo žĺtkom, ale nie je veľký zástanca jedenia, potom buď jogurt alebo ovocie alebo výživa, ale po troške skúšame zo všetkého pomaličky, malý má rad chlebík, tak keď my jeme, tak dám aj jemu do rúčky, alebo piškotku, môžeš skúsiť dať drobnú cestovinu, ryžu ku príkrmu alebo zemiaky, bataty, tekvičku, cukety.....pomaličky zo všetkého, čo môžu detičky, aj maslo mu môžeš dať na chlebík trošičku.....no neviem, či som ti poradila, ak niečo, tak sa kľudne opýtaj, ja mám tiež prvé dieťa, takže pokus omyl funguje.....

katie555
8. júl 2013

@veselavrba mala jedava vsetko v kuskoch od zacatia prikrmovania a teraz ma 2 zuby. oni maju silne sanky... a navyse zuje as zadnymi...takj keby so mala cakat Na tie zuby tak mixujes do 2 rokov