Dcérka odmieta piť 3,5 percentné mieko

zojkula
1. apr 2013

Mam 5 mesacnu dcerku a doteraz pila pekne toto mliecko nic jej nevadilo.ale uz 3 den odmieta ho pit a mlieko potrebuje a neviem co mam robit..poraditemi?stoli cu ma poriadnu teplotu nema len dnes som jej dala pol bananika s marina keksom a vsetko vyvrackala,ale poobede zjedla vyzivku a od tedy pije len cajik..

mirkave
1. apr 2013

Trosku skoro pit toto mlieko,nie?

cawes
1. apr 2013

@zojkula dufam ze len zle vidim a citam. To takemu malemu davas mlieko a este k tomu 3,5 %aspon kup normalne mlieko a nie vodu

ivanka.7
1. apr 2013

@zojkula Prosim ta, chod sa s niekym poradit o vyzive babatka. Chodis s malou na poradne? Vie jej doktorka, co mala pije a papa? Mas este malinke babo na to, aby pilo kravske mlieko a jedlo marina kekse :/

kytinka82
1. apr 2013

do roka by dieťa určite nemalo piť takéto mlieko....musíš dávať tie umelé Nutrilon,Beba alebo niečo iné......ona je moooooc malinká a môžeš jej len a len ublížiť

livka299
1. apr 2013

Asi je tu málo diskusií o výžive bábetiek....uff skoro ma vystrelo...

katy1979
1. apr 2013

Tvoja dcera ma viac rozumu ako ty. Uf si mlada maminka a byvas s matkou. Okrem toho co ti povie ona ze je dobre pre tvoje dieta skus si precitat aj nieco na nete.
Ohladom odmietania jedla treba ist za pediatrom a poradit sa aj o vyzive malej.

petkovamama
2. apr 2013

@zojkula skutocne by nemala pit taketo mlieko.ked som prestala kojit tak som skusala rozne mlieka/umele/lebo tiez odmietal,a nakoniec sa chytil na sunar.ten najobycajnejsi.skus nic tym nepokazis,nie je az taky drahy,chuti sladucko a teraz je uz obohateny vseliakymi vitaminkami.lepúsie ako kravske mlieko.

stanislavao
2. apr 2013

5 mesacnej davate normalne mlieko ????

stanislavao
2. apr 2013

@zojkula 5 mesacnej davate normalne mlieko a banan a kekse ? ? ? ? ? to nemyslite vazne. samozrejme ze zvracia a nechce to. ved to je tazke na zaludok, take mlieko. preco jej nedate normalne dojcenske UM - Nutrilon, Sunar, Beba a pod? A detsku vyzivu? Nehnevajte sa na mna, ale zamyslite sa nad sebou, ci ste normalna.

kobrtko
2. apr 2013

No, neviem, či chceš ušetriť, tak jej nekúpiš drahšie, no pritom oveľa vhodnejšie mlieko pre dieťa v jej veku, ale dobre nerobíš... z takého nízkotučného by som sa povracala aj ja... obetuj nejaké peniaze a nie zdravie dcérky 😉
Kúp mlieko pre dojčatá, nie bielu vodu!

stankatt
2. apr 2013

tam je asi preklep, ze?? nemalo tam byt, ze moje 5 rocne dieta???

saranata
2. apr 2013

ty nechodíš s malou k pediatrovi? neposkytuje ti informacie o tom ako sa ma stravovat tak male dieta?
toto mlieko jej nesmies davat , rovnako ako kekse , mozeš jej tým ublizit
kup normalne dojčenske mleiko nutrilon alebo podobne , uz ich tu niekto vymenoval
vzhladom na vek uz moze zeleninku , ved internet mas, tak si pozri odporucania čo moze dieta jest v danom veku
len toto dalej nerob,mas krasnu dcerku tak jej davaj to čo jej treba a nie to čo jej moze ublizit 😉

danjelca
2. apr 2013

ty jej dávaš pit tuto mliečnu vodu miesto mlieka?si zavaríš na pekné problémy...držim palce aby nie..
pediatrička by mi znadala pod čiernu zem povedat jej toto.

stankatt
2. apr 2013

@zojkula asi ti to dokyna schvalila, mate problem s UM? nesadlo jej ziadne??

zuzanale
2. apr 2013

@zojkula no teda takouto výživou budeš mať doma dieťa s alergiou a potravinovou intoleranciou tak ako baby píšu umelé mliečko a príkrmy možeš začať zeleninkou dá sa aj ten banán ale až okolo 7-8mes takisto marina keksy zruš... mlieko ake dávaš bude ok ale až od 1 roka aj to len ako doplnok k zdravej strave ....
@kobrtko @cawes @danjelca vás trošku poopravím lebo 3,5% mlieko je asi naj čo sa dá v obchode kúpiť lepšie je už len klasické mliečko z mliekomatu príp od domáceho hospodára nízkotučné sa označuje 0,5% to su akurát tak sudy vymyté a vyhodené peniaze potom je 1,5% a nakoniec 3,5% ....

kobrtko
2. apr 2013

@zuzanale môže byť, že to 3,5 % nie je až také nízkotučné ako tie 1,5 %... no pre dieťa to nízkotučné je. Jemu treba poriadne dojčenské mliečko (to teraz neviem, koľko % tuku má, no určite oveľa viac...+ je obohatené o rôzne iné látky- vitam., minerály...veď vieš)
My sme po takom zhruba 2,5 roku dávali už aj kravské, no buď kupované z mliekomatu alebo chodíme po domáce k jednému pánovi, to je mliečko...mňam.
Ale pre takého drobca je najlepšie to obohatené dojčenské (hneď po materskom).

zuzanale
2. apr 2013

@kobrtko veď jasné 😉 ja len že by to mlieko bolo aj ok ale tak od 1roka nie každy má hospodára či mliekomať poruke ...napr moje boli od roka na 3,5 lebo z klasického ich zapekalo a to zvyčajne vypili max tak flašku denne oni radšej tuhú stravu mliečnu kašu či jogurt a syry tie doteraz na kvanta u nás idú a teraz keď sú staršie mlieka vypijú o hodne viac a už akékoľvek...

sante81
2. apr 2013

miesto dietata do ruk ešte bábiku, más velmi velké nedostatky vo vyzive, takouto stravou docielis len to ze ju bude boliet brusko

sisaha
2. apr 2013

@zojkula absolutne nevhodna strava... zajdi pediatricke a porad sa o vhodnej výzive, lebo takto malej iba ublizis..

domak2
2. apr 2013

no budem dufat, ze kedze to bolo este pred polnocou, tak je to v ramci prveho aprila a ak nie tak zbohom aj s batohom 😕

dadda02
2. apr 2013

@zojkula Si robis srandu, nie? Albumy a prispevky na internet vies pridavat, ale cim sa krmi take male babatko, tak to uz nevies. Dost smutne. Pritom na precitanie clanku na nete alebo v knizke o tom, cim a v akom veku ma byt dieta krmene a prikrmovane Ti zaberie mozno pol hodiny.

danim
2. apr 2013

neverim tomu, ze tato otazka nie je 1. april.... 😀 😉 ( ja som najprv citala, ze 5r dieta.. - ale prekvapilo ma, ze 5 r dieta a mamina take zdrobneninky bananik... tak pozeram lepsie... a 5 mes.. - no fakt neverim, ze to myslela vazne 😀