Čo s polročným dieťaťom, ktoré odmieta jesť?

katarinasmo
5. júl 2019

Dobrý večer stretli ste sa s tým, že by malé dieťa pól ročne už 2 mesiace odmietalo jesť hocijaké jedlo či už mlieko alebo prikrmy?? Mame hypoalergenny nutrilon a už 2 mesiace sa trápime s kŕmením cez striekačku a nasilu s prikrmami aby mi aspoň niečo zjedla. Je predčastne narodená a má problémy s priberaním. Za pomoc ďakujem

pribinak
5. júl 2019

@katarinasmo musi pit hypoalergeny nutrilon? Nemoze ine mlieko?

Kŕmením nasilu si dieta akurat tak vytvorí odpor k jedlu a to sa potom tažko riesi a oduca
Z toho su na nervy deti aj rodicia
Nedavala by som príkrmy este by som pockala

patka06
5. júl 2019

poradila by som sa v prvom rade s lekárkou ...možno by bolo dobre zmeniť mlieko

katarinasmo
autor
6. júl 2019

@patka06 lekára stále o tom informujem ale tiež mi nevie povedať prečo to robí a v Bratislave keď ju lekári videli v nemocnici tak vyvádzať pri jedle tak mi povedali iba že buď mi ju zasonduju alebo jej mám vymeniť cumel na flaši. Odvtedy sme vyskúšali snáď všetky druhy cumľov na fľaše.

katarinasmo
autor
6. júl 2019

@pribinak ona má nutrilon kvôli vysokému cholesterolu a iné bežne mlieka čo som skúšala jej nesedeli a prehanalo ju z nich stále. Ja som jej už skúšala aj sirup na podporu chuti do jedla kúpiť a nepomohol a aj prisladit mlieko a ani take ho nechcela

evkamotka
6. júl 2019

Aj ja mam predcasne a hej, zo zaciatku sme ho vlastne tlacili nasilu. Casom sa rozpapal. Pozri na nete zahranicne mlieka obdobne tomu ha nutrilonu, mozno rakusaci nieco maju....s prikrmami pockaj

mogaa
6. júl 2019

@katarinasmo UM dávaj v polospánku...čo sa týka stravy skúšaj redučké polievočky, sladké ovocie ako napr.dobre zrelé marhulky, pyré - zo zemaičikov, pyré kde sú zemiaky s celerom alebo mrkvou, batátové pyré - samozrejme tam pridaj aj trošku mlieka, smotany či masla...čo sa týka cholesterolu - ked bude väčša kašu z ovsenných vločiek s ovocím, teraz sú dostať kvapky z pestreca - tie jej daj do vodičky alebo mliečka, prípadne do stravy jej dávaj olej z pestreca mariánskeho...normálne keď varíš pre vás pred dovarením trochu
odober jej a rozmixuj(samozrejme čo je vhodné), potom vám dochuť jedlo, nauč sa dochucovať nakoniec a jej pred dovarením trochu odober - ak zje len 1-2lyžičky ale daj jej okoštovať....treba len skúšať a skúšať....hlavne po troche ak nechce nie nasilu....UM v polospánku to ti vypije...

katarinasmo
autor
6. júl 2019

@mogaa mne moc to mliečko v polospanku nechce ona mi ho vypluva ale skúšala som teraz čistý nutrilon obyčajný a celkom jej chuti že ho vypije bez plaču

mogaa
7. júl 2019

@katarinasmo hlavne tie príkrmy treba skúšať....dieťa už potrebuje aj iné látky, nielen bielkoviny....lebo je veľa mamiiek ktoré s potom čudujú že dieťa má cez rok a odmieta im normálnu stravu....netreba na silu, stačí ak zje vždy lyžičku-dve......nauč sa tak, že budeš dochucovať pred dovarením, ešte predtým z jedla odoberie, rozmixuješ alebo roztlačíš vidličkou a ponúkneš dieťaťu.....len skúšať a skúšať - časom si nájde to čo mu zachutí

lenkav1981
1. jan 2020

@katarinasmo ahoj ako ste prosim Vas dopadli?

katarinasmo
autor
2. jan 2020

@lenkav1981 no u malej sa niečo prelomilo a po 5 mesiacoch neustáleho odmietania jedla mi konečne začala papať a ako teraz už spapa naozaj všetko ale na priberanie nám to nestačí aj na množstvo ktoré spapa stále máme 5550 gramov a 65 cm v jednom roku ale tak nevadí sme za ňu vďačný 🙂

lenkav1981
2. jan 2020

@katarinasmo a ked sa narodila kolko vazila? No nas ma 4 mesiace ale s mliekom bojujeme pije ho iba v spanku a trva mu to aj hodinu

lenkav1981
2. jan 2020

@katarinasmo aj ste brali nieco na podporu jedla? peritol?

katarinasmo
autor
2. jan 2020

@lenkav1981 skúšali sme ale nemalo to účinok tak sme to vysadili ale par mesiacov nám zachránila kŕmenie pomôcka ktorú som si vymyslela a urobila je to super a hrozne nám to pomohlo ju aspoň nejako nakŕmiť 🙂

lenkav1981
2. jan 2020

@katarinasmo a kedy vam prvy krat predpisali peritol? Kolko mala dcerka mesiacov? Ja rozmyslam si ho vypytat len neviem ci takemu babu ho predpise dr.😢 Uz sme vycerpani ved my ani nikde nechodine maly mi pije 150 ml aj hodinu a pol..

katarinasmo
autor
3. jan 2020

@lenkav1981 my sme si v lekárni kúpili sirup na podporu chuti do jedla stal okolo 7€ ale čo si kamarátka písala tak to ani moc nepomôže skúste vyskúšať to čo som si ja vymyslela možno pomôže pošlem vám to do správy